Chceme dať v lete nejaký ten hrebeň na pár dní a rád by som do toho zahrnul aj prespanie " na divoko "

Samozrejme pár dní = veľa vecí, tak dajte nejaký tip na poriadny a spratný spacák a ostatné veci, každé kilo bude bolieť ( dosť že mám kovadlinu bike :D )

Samozrejme pôjdeme do nejakého normálneho počasia, nedávajte sem XTREME výbavu do -30°C :)

Tiež by som rád počul nejaký postreh kde a ako sa na noc uložiť, resp kde a ako rozhodne NIE !
25.03.2013 - 19:08:28
00
Na spanie urcite od Sir Joseph spacak Koteka- vyhodlahky, skladny, perie. Vela so sa potulal, zaklad vzdy bol dobre sa vyspat. Aj ked zalezi co, kam chces s bajkom, ja by som skor volil base camp kam sa dopravis s bajkami autom a ci uz stan ci penz a odtial jednodnovky nalahko, bo s baglom na chrbte na bivak si asi moc neuzijes mtb. S kotekou sa do 20 l baglu zbalis v poho, aj camelbag vojde aj zubna kefka aj buřty
25.03.2013 - 20:45:04
00
No a samozrejme, ze co ti nevlezie, ci zabudnes, nepotrebujesAle pod spacak aspon alumatku, jak som hore pisal, spanok dobry je zaklad.
Nezabudni HORALKU
25.03.2013 - 20:48:58
00
No a samozrejme, ze co ti nevlezie, ci zabudnes, nepotrebujesAle pod spacak aspon alumatku, jak som hore pisal, spanok dobry je zaklad.
Nezabudni HORALKU
25.03.2013 - 20:49:29
00
na leto ti stačí skoro hoc čo ak sa budete riadiť počasím.. kludne lacný letný z exisportu a ním sa len prikryješ, lebo v zapnutom ti bude teplo..
aj keď záleží aký hrebeň a ako si zimomrivý.. ja v lete ak je okolo 15° v noci spávam len prikrytý spacákom Coleman Biker, lebo v zapnutom mi je teplo..
25.03.2013 - 20:50:11
00
Hlavne si to neber dvojmo jak ja som tu dal predosly prispevok
25.03.2013 - 20:50:40
00
tak tak treba sa dobre vyspat ale ja malo niest, takze ak to mas vliect tak tomu vsetko podriad, oblecenie, jedlo bagel strava,kozmicka lahka:D cosi som sa baglov nanosil po hrebenoch a vzdy som nadaval jak bohan, ked som vlacil 80ku 10 dni :D
na bike sa da zbalit na jednu noc, potom uz je treba viac jedla co che miesto teda dalsiu hmotnost.. a znamena menej radosti z jazdy a viac bolesti zadku :)
A spacakuplny dekacik neber.. v horach a na hrebeni je aj v lete zimsie aked zafukne hned je pod 10st. ja som ho mal zaveseny na rajdoch, kilecko sa este dalo zniest a v bagli lahucke oblecenie jedlo a vodu
25.03.2013 - 20:55:11
00
Zihadlo5 dokazal som sa zbalit na bivak do zimnych tatroch do 40 l baglu aj s lezeckym matrosom, lebo cez den, presne jak pises, je utrpenie vlacot to. Jednoducho co nemas, nepotrebujes
Bobo preto by som skor volil aj ten extrem. Extrem neznamena, ze -30, ale povacsine su to top materialy aj prevedenie a hlavne hmotnost. Ja mam uz dost rokov, zacinali sme s bublinkovymi foliami ci NDR karimatkami, ked si spomeniem hned krize ci ramena poprechladane rozbolia, no zazitkovo uzasne
25.03.2013 - 21:19:08
00
A ako to vy, skusenejsi, riesite s miestom na nocovanie? Viem, ze pristresok alebo dajaka buda je idealna, no ked nie je poruke, tak co?

Mozno smiesna otazka, no tiez by som sa vybral niekedy na vikend peso abo s bikom a nocoval len tak. A skusenosti s nocovanim mam akurat v okoli dedin pri opekani :)
25.03.2013 - 21:26:25
00
Bobo mt neviem kam sa chystate, bydlisko tvoje ti dava moznost na odskusanie vybavy, ked v maji ci juni vecer vybehnes na hreben MF a prespis na malom krivani. Len bacha na ochr
25.03.2013 - 21:27:37
00
nocovanie? ked neni slas ani strieska, postaci aj pod stom alebo medzi skalky, pod previs,do kosovky,, hoci kde , kde nefuci a nikto ta neuvidi... vecer nenapadne zalahnut , rano hned vstat pobalit a sup prec.. tak aby nebolo po tebe nic vidiet :) na hrebenoch byvaju obcas vybudovan byvakove miesta
25.03.2013 - 21:36:48
00
Jni skus poguglit zdarskeho vak, bivakovaci vak bivakovacie vrece, ak to nechces vyuzivat castejsie, mozno niekto stare tropiko z ackoveho stanu ma ci klasicky diel z celtoveho acka, ak planujes viac akcii, uz by som uvazoval o kupe kval bivakovacieho vaku, je to o peniazoch, o nadseni, ale aj o poprechladanych klboch. Rosa hore je mokra a studena
25.03.2013 - 21:38:43
00
Jano63 - neboj, som si dobre vedomý čo mám za domom ;) aj ako to tam "chodí"

stravu brať nebudem na pár dní, trip mám naplánovaný tak že budú zastávky po chatách takže sa prestravujem po ceste
25.03.2013 - 21:42:20
00
tak tak.. ja som nosil 2,5m tunel s hrubeho igelitu oba konce boli otvorene, vsetko som nasukal dovnutra, konce trochu zahol ,ked bol dazd, para sla von a ja som bol suchy :) chlapi mali ten vak ,ale to casom premokalo, na rosu ale staci
25.03.2013 - 21:43:07
00
Zihadlo uz sa mi stalo ze na salasi som sa zobudil vedla blchavej smradlavej koze, ale presne jak pises, treba vyuzit secky mozne prirodne ukryty, uz som spal na mediholi v zime zakrabany pod lavickou, maly krivan tam tiez sa da, pisem tieto lokality, bo chalani su odtial z okolia, len mimo hrebena by som nedrazdil macov, to su ich hory
25.03.2013 - 21:47:27
00
keyboard_arrow_up