Kúpil som som Sigmu Rox 10.0. tú základnú výbavu čiže iba computer bez žiadnych senzorov (rychlosť, kadencia, tep) Tak som objednal k tomu senzor rýchlosti ale na prekvapenie mi prišiel v krabičke senzor kadencie a k tomu magnet na špice od senzora rýchlosti :D Krabička bola asi už raz otvorená tak sa asi dobre sekli pri dákej výmene... Lenže mne tú rýchlosť meria (celkom reálne) aj bez toho senzora má to tak byť? :) Lebo ten kadenčný mi je na prd ked nemám k tomu magnet na kľuky. Tak chcem len vedieť či ten rýchlostný senzor vôbec potrebujem ked mi to meria aj bez toho :) a vymením to za komplet set toho kadenčného aj s magnetmi na kluky...
trošku komplikované, ja viem :)
18.05.2015 - 18:26:40
00
gps nie je tak presne a nemozes ho pouzit na turbo traineri. ale inak sa s tym da normalne fungovat. magnet je jedno aky mas musi fungovat rovnako. ale musi byt dost blizko.
18.05.2015 - 20:38:59
00
Ako píše theruck, rýchlosť ti udáva GPS a na displeji to signalizuje nápis GPS v strednom segmente displeja vpravo
18.05.2015 - 21:00:05
00
tak ale tá rýchlosť by mala byť reálna cca, nemala by tam byť veľká odchylka nie?
18.05.2015 - 22:41:40
00
Doteraz som jazdil len s meraním cez GPS a bol som spokojný.
19.05.2015 - 06:05:50
00
tak ale tá rýchlosť by mala byť reálna cca, nemala by tam byť veľká odchylka nie?

odchylky v merani rychlosti mas v zavislosti od vzorkovania a pouzitia senzoru alebo GPS. GPS ako take ma nejaku presnost dajme tomu na 3 metre +- v zavislosti od poctu druzic ktore zrovna vidis takze ty mozes ist 10 m/s co je 36 km/h ale on si moze mysliet ze ides 13 m/s co je 46,8 km/h. pri 5 sekundovom vzorkovani potrebujes na vypocet rychlosti minimalne 2 pozicie takze ak ti pri prvej nameria -3m a na druhej +3m tak uz si moze mysliet ze ides 16 m/s co je 57,6 km/h
to je teoria. prax je taka ze tych GPS druzic co "chytas" je niekolko takze ta presnost toho GPS sa ti rapidne zvysuje z ich poctom az na centimetre. ale ak napr behnes do husteho lesa alebo do mesta kde su uzke ulickya vysoke budovy tak sa ti taketo veci mozu stat.

vtedy pouzijes senzorovy merac rychlosti, ktory ti meria nepresne len vzhladom na rychlost vzorkovania ale aj tam mozu nastat odchylky ak mas vzorkovanie prilis velke.

ak nastavis 30 sekundove tak v sekunde 0 mozes ist 10 m/s a v sekunde 30 mozes ist 14 m/s a on ti vyrata ze ides 12 m/s ako priemer poslednych dvoch merani. ty si ale za tych 30 sekund mohol ist aj 20 m/s alebo 1 m/s a az tesne pred 30tou sekundou si sa ustalil na 14 m/s takze on to nema odkial vediet ze si vlastne isiel rychlejsie alebo pomalsie tak ti zobrazi len to co videl a z coho to vyratal.

snad je to dost jasne :)
21.05.2015 - 13:42:15
10
... GPS ako take ma nejaku presnost dajme tomu na 3 metre +- v zavislosti od poctu druzic ktore zrovna vidis ...


... ono keď napr. Garmin vypisuje tri metre, treba radšej počítať s desiatimi

... prax je taka ze tych GPS druzic co "chytas" je niekolko takze ta presnost toho GPS sa ti rapidne zvysuje z ich poctom az na centimetre ...


... v prípade, že na bicykli nosíš špeciálny geodetický prístroj, tak áno.

:)
21.05.2015 - 15:33:09
00
keyboard_arrow_up