Kto už používate nový Rox 11? Aké máte dojmy, postrehy?
09.02.2017 - 21:20:12
00
Tak ja ho pouzivam nieco cez mesiac, zatial mam s neho vyborny pocit, vsetko funguje ako ma bez akychkolvek problemov, zatial bol so mnou 10x na bezky a 2x na biku, milo ma prekvapila vydrz baterie, celkovo mam teraz nahrate 12 hodin a kapacita baterie mi ukazuje este 40%. Akurat mi vadi len to ze niektore parametre ako je Alti,HR,Cad sa nedaju nastavit mensim fontom, kazda tato velicina potom zabera 1/6 dispeja, idealne to bolo na rox 10 ked v hornej casti boli 4 tieto veliciny. A po zapnuti sa velmi rychlo nacitavaju snimace, predtym som mal rox 6.0 a tam to trvalo cca 5sekund, a na tomto je to v podstate okamzite.

Prílohy:

DSC_0630.JPG
DSC_0630.JPG 130.6 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_0631.JPG
DSC_0631.JPG 137.68 KiB thumb_up-1thumb_down

11.02.2017 - 08:45:17
00
Ja ho mám tiež približne mesiac a pocity sú rozpačité. Skôr až negatívne, v kľúčových veciach mi príde ako downgrade oproti 10ke.

Hlavne ma rozčuľuje hlavná obrazovka tréningu. To rozloženie v 10ke mi prišlo ďaleko prehľadnejšie a lepšie čitateľné. V hornej tretine štyri fixné údaje, ktoré sa dali zväčšiť, v strednej časti veľkými číslami rýchlosť a dole riadok pre ďalší údaj. Toto by som potreboval vrátiť. Tiež nerozumiem prečo zrušili porovnanie aktuálnej rýchlosti s priemernou.

Čo sa batérie týka, tak neviem zatiaľ výdrž posúdiť. Ale mám zlý pocit, že Rox 11 mi ukazuje nesprávny stav batérie. Najdlhšie som bol zatiaľ trojhodinový výjazd (čistý čas 4h,1s záznam, posledných 20 min s podsvietením) a ukazovalo mi 60%. Čo mi v porovnaní s Rox 10 príde dosť málo. Na druhej strane mi ale baterku nabije doplna v priebehu pár minút. Preto si myslím, že tam niečo zle ukazuje.

Doteraz sa mi nepodarilo spárovať ho s mobilom cez BT. Sigma link si stále pýta pripojenie cez USB OTG (ktoré funguje).

A ďalší problém som postrehol pri skupinových jazdách. Pri uploade do Stravy ma neprijadí k ostatným v skupine ako group ride. Mám zapnutú auto pauzu, ale ako keby nezohľadňoval jednotlivé logy v čase. Len ich za sebou zaznamená. Aj keď si pozriem Flyby, tak ako keby som išiel vkuse, aj keď sme stáli. Toto sa mi pri 10ke stávalo, keď som v Data centre vymazal z jazdy pauzy a potom uploadol.

Popravde od prvého dňa riešim nejaký problém.
11.02.2017 - 12:28:45
00
Tak mne sparovanie so sigma link prebehlo bez problemov na prvy pokus, zacinam si dokonca zvykat nepripajat tachac ku PC, ale len stiahnem vyjazd do mobilu a pri pripojeni na net sa vyjazdy zosinchronizuju na server, a tym padom ked sadnem za pc tak uz vyjazdy tam su, A co sa tyka autopauzy tak funguje skvele, zastavim hned mi nabehne auto stop, pohnem sa hned nabehne auto start, potom v sigma data centre vsetko sedi. Jedinu vyhradu mam fakt len k tomu rozlozeniu na displeji, nic viac.
Inac hned po kupe mi ponuklo aktualizaciu, a hned 2 krat, takze este pred pouzivanim som aktualizoval firmware.
11.02.2017 - 12:50:05
00
Aktualizované mám aj ja všetko na posledné verzie (firmware, Link, Data center).
Ako si to pároval cez BT?

Auto pauza funguje aj mne sama o sebe. Len ako som písal, problém je pri spájaní jázd s ostatnými v Strave. Všetkých ukáže spolu ako skupinovú jazdu a ja jediný som zvlášť.
11.02.2017 - 12:56:50
00
Ked sa dobre pamatam tak som nainstaloval sigma link, a potom v menu pridat zariadenie rox 11 a ked ma vyzvalo tak som v tachaci dal synchro. dat a hned mi ho v mobile spojilo. to bolo vsetko.

Prílohy:

DSC_5124.JPG
DSC_5124.JPG 464.97 KiB thumb_up0thumb_down

11.02.2017 - 13:16:57
00
Hm. Tak to mne stále pýta pripojiť kábel. Ale zas musím povedať, že môj idiotský telefón už mal viackrát problémy pri párovaní s inými perifériami cez BT. Vyskúšam ešte iný telefón.

Ešte ma napadlo, fungujú ti aj notifikácie počas jazdy (sms, hovory), keď máš pripojený telefón?

OT: Ako prosím ťa vkladáš foto priamo do príspevku?
11.02.2017 - 13:21:40
00
Mna zas ziaden kabel nepitalo, a mobil som pocas jazdy este nemal pripojeny, ked jazdim tak ma mobil vobec nezaujima.
A fotky sa pridavaju tak ze pred odoslanim treba kliknut na "upravit pred odoslanim" a tam uz je vybrat subor.
11.02.2017 - 15:36:22
00
Vyskúšam ešte iný telefón. Uvidím, čo to spraví.
Chyba mi nejaké oficiálne fórum, kde by sa dali adresovať požiadavky na zmeny. Lebo ohľadom tej hlavnej obrazovky im určite budem písať. I keď oni to súvisí predovšetkým s tým, že vyhodili dve tlačítka.

Chcem ešte aj notifikácie v navigácií vyskúšať. Po novom by ťa mali upozorniť na 'point of intetrest', ktorý si v mape vytvoríš.
11.02.2017 - 16:57:18
00
Som tiež majiteľ Rox 11 potreboval by som niake info.Ohladne funkcie stopky cas respektivne keď mám pustení trenik.Ci sa dá pri spustenom tréningu spustiť meranie na trať/úsek alebo novy okruh kolo .Alebo treba nanovo uložiť a spustiť nový tréning.Nakolko funkciu stopiek som nenašiel.A ešte parametre vykon,tss vyznam.Dik za info
30.03.2017 - 17:53:30
00
Pri jazde staci stlacit vyp/zap tlacidlo a ulozi to ako okruh, cize zaroven to sluzi ako stopky.
31.03.2017 - 08:15:47
00
Dik za info a ešte pri autopauze keď sa rox automaticky vypne stratia sa údaje či pri opätovnom zapnutí ostane pôvodný spustení treníg a údaje s neho,a ešte jazdiť podľa gps či ju mať vypnutu a jazdiť podľa rozmeru kola čo sa týka presnosti.
31.03.2017 - 16:47:32
00
Nestratia sa, ked sa vypne sam, tak potom sa spita ci pokracovat trenning alebo ulozit, a co sa tyka presnosti tak je urcite presnejsie zo snimacov, a rox to ma dobre urobene v tom ze ak mas zapnute GPS a zaroven mas aj snimace tak priorita je prenho snimac s kolesa (ale do logu zaznamenava obe udaje aj zo snimacov aj z GPS). Vypnutie GPS by malo len vyznam vtedy ak chces mat co najdlhsiu vydrz na bateriu ale bez zaznamu trasy.
A co sa tyka vydrze na jedno nabitie tak som bol milo prekvapeny, vzdy mam zapnute GPS a podsvietenie vypnute a stale mi vydrzal cez 18 hodin trenningu, kym nezahlasil 20% zostatku baterie. (vyrobca udava 13hod)
31.03.2017 - 17:19:24
00
Ja mám ROX 7.0, tiež mi posledne vydržala baterka 18 hodín, 500 km - takže spokojnosť. Nech jej to len vydrží. Uvidím po roku, dvoch...
31.03.2017 - 22:48:54
00
Páčia sa mi tie segmenti super paráda asi naj vec.Je to tak trocha adrenalín motivacia keď ukáže ostávajúce metre a pozíciu trate useku segmentu do začatia časového rekordu.Aj keď na viac krát pokusov cez smartfón a app Sigma/spojenie prerušene sa podarilo nahrať uložene segmenti.Ten okruh start/stop záp/vyp tlačidlo ráta od stlačenia zap a pri ukončení snova vyp
01.04.2017 - 08:46:45
00
keyboard_arrow_up