Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 814 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1105
A nosíte na bike tie 1 dňové a potom ich vyhadzujete, či nejaké iné? Predsa pri športe dostanú zabrať viac ako v bežnom živote :)
22.06.2017 - 11:16:49
00
no ja bohuzial sosovky neznesiem, tak preto taketo riesenie :/
22.06.2017 - 11:21:38
00
To je skoda, lebo je to naozaj nebe a dudy.
Ja cez den nosim mesacne Biofinity s vacsou priepustnostou kyslika a na vecer ich pravidelne davam do roztoku.
22.06.2017 - 11:33:42
00
Je to fakt rozdiel a skoda ze ti ziadne nesadnu. Nosim mesacne a vecer idu vzdy do roztoku. 1dnove nosim iba na hory ked prespavam v kempe alebo na chatach.
22.06.2017 - 12:16:16
00
imro1 napísal:
Ak by sa to nedalo, prípadne by to bolo moc drahé, tak ostanem pri klipe a mám už vyhladnuté aj okuliare https://www.bike-discount.de/en/buy/rudy-project-fotonyk-impactx-2-sports-glasses-611676/wg_id-525


Imro1 ja som ich objednal odtiaľto: http://www.animasportiva.com/en/rudy-project-fotonyk-sp457306-0001.html .Ale už majú len čierno-červené.Po registrácii mi vyskočil na obrazovke kupón na 5% zľavu z prvého nákupu, takže ma aj s poštovným vyšli na 120€.V pondelok som objednal a štvrtok som ich mal doma.Ešte mi poslali kupón na 5€ zľavu z nákupu, ale naraz tie kupóny asi použiť nepôjdu.Inak okuliare sú fajn, aj keď som od nich čakal viac.Doma mi padli na koberec, z ktorého sa odrazili na plávačku a na ľavom zorníku už mám milimetrový škrabanec.A že vraj nerozbitné, nepriestrelné, nepoškriabateľné...?.Včera sme dosť jazdili po kopcoch a keď som sa zastavil, trochu sa rosili.Zorníky vykreslujú trochu do modra.Inak svetelné prechody v hore už mi vôbec nevadili a ani som ich nejako neregistroval, v tomto smere okuliare fungujú super.
22.06.2017 - 12:16:42
00
imro1 napísal:
A nosíte na bike tie 1 dňové a potom ich vyhadzujete, či nejaké iné? Predsa pri športe dostanú zabrať viac ako v bežnom živote :)

Nosim jednodnove ale na viac krat,jednoducho ich nevyhodim po 3 hod jazdy. Niekedy si ich dam aj po mesiaci.Viem ze je to nespravne a isto by sa to nemalo robit ,ale co uz.Pouzivam roztok klasicky Renu. Problem som zaznamenal len po maratone,ked mi do oci nastekal pot,v takych pripadoch je lepsie ich vyhodit,lebo po dalsej aplikacii stipu v ociach.
22.06.2017 - 13:06:53
00
Nosím Biofinity ako romanx, ale kontinuálne. Nasadím, po mesiaci vyberiem, zahodím a nasadím nové. Mám aj nejaký cylinder, ale nerobí mi to žiadny problém, že ho šošovky nemajú. Na sklách v okuliaroch bol, ale tie som na nose už roky nemal, tak vôbec netuším aký veľký rozdiel to je.
22.06.2017 - 14:53:13
01
Ja ich radsej na noc odkladam, aj ked samozrejme je ich mozne nosit kontinualne. Som kancelarska krysa, tak mi pocitovo vysychaju oci pri velmi dlhom noseni.
A zhodou okolnosti mam tiez slaby cylinder, ale rovnako neriesim :-)
22.06.2017 - 15:01:07
00
nervak79 napísal:
Imro1 ja som ich objednal odtiaľto: http://www.animasportiva.com/en/rudy-project-fotonyk-sp457306-0001.html .Ale už majú len čierno-červené.Po registrácii mi vyskočil na obrazovke kupón na 5% zľavu z prvého nákupu, takže ma aj s poštovným vyšli na 120€.V pondelok som objednal a štvrtok som ich mal doma.Ešte mi poslali kupón na 5€ zľavu z nákupu, ale naraz tie kupóny asi použiť nepôjdu.Inak okuliare sú fajn, aj keď som od nich čakal viac.Doma mi padli na koberec, z ktorého sa odrazili na plávačku a na ľavom zorníku už mám milimetrový škrabanec.A že vraj nerozbitné, nepriestrelné, nepoškriabateľné...?.Včera sme dosť jazdili po kopcoch a keď som sa zastavil, trochu sa rosili.Zorníky vykreslujú trochu do modra.Inak svetelné prechody v hore už mi vôbec nevadili a ani som ich nejako neregistroval, v tomto smere okuliare fungujú super.

No tiež som teda čaklal viac ako píšeš, lebo v tomto, čo sa týka okuliarov a skiel som dosť náročný, bohužiaľ :) to s tými nerozbytnými a nepoškriabateľnými sklami ti napíše asi každý výrobca a sú to väčšinou len žvásty, tiež mám s tým skúsenosti a neviem, či vôbec aj existujú také sklá ktoré sú nepoškriabateľné :) S tým rosením, mal som Julbo v podobnej cene a rosili sa tiež aj keď mali otvory, takže v tomto už tiež beriem vyjadrenia výrobcov o skvelých sklách čo sa nerosia s rezervou. Niektoré sú proste voči tomuto odolnejšie, no za určitých podmienok a pri vysokej vlhkosti ti budú rosiť asi všetky sklá. Ak máte niekto skúsenosti že nie tak dajte tip, som zvedavý, aj keď moc tomu neverím, že niečo také existuje :) , podľa mňa sú to len reklamné ťahy a sklá ktoré sa nepoškriabu a ani nikdy nerosia podľa mňa neexistujú :). Ale tie Rudy majú aj v Dolomity bike v Nitre a za celkom dobrú cenu. Tento rok ešte vydržím zo starými Shimanami, no budúci rok to budem riešiť a asi sa tam pôjdem pozrieť a ak by sadli, tak by som ich asi aj zobral, stoja len o pár € viac a kvôli tomu by som ich neobjednával z Nemecka, zvlášť pokiaľ mám možnosť si ich vyskúšať. S tými šošovkami neviem, no akosi sa mi to ani moc skúšať nechce, nejak mám pocit, že by mi to vadilo, aj keď som neskúšal...možno nie, ale ani klip mi nevadil a som na to zvyknutý, takže pre mňa asi lepšia voľba a do moc veľkých zmien sa mi akosi nechce :)
22.06.2017 - 15:41:16
00
Pre info: Rudy ImpactX 2 Photochromic Black skla stmavuju az do takmer uplne ciernej farby a kedze maju HD vision upravu, tak rozjasnuju farby s namodralym odtienom.
26.06.2017 - 08:00:38
00
Ahojte chcel by som sa spytat ze ci by ste si radsej vybrali skla polarizovane alebo prizm... A preco... Dakujem
04.07.2017 - 09:04:47
00
Polarizacne k vode alebo na cestu, do terenu Prizm ktore dobre vykresluju vsetky nerovnosti
04.07.2017 - 12:08:14
01
Polarizacne urcite nie do lesa.
04.07.2017 - 13:53:56
00
Do lesa Prizm Trail
04.07.2017 - 14:02:59
00
Nejake napady kde ich kupim???
04.07.2017 - 15:48:27
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up