Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 815 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1106
No, takze, ja potrebujem na bike nejake slusne okuliare kedze asi ako vystraha sa stalo vcera to, ze pri vetre mi zo stromu spadol a vrazil do oka nejaky zalud(alebo co to bolo). Kamosovi zase okuliare rozbil kamienok ktory odskocil spod kolies auta. Teda to mal stastie.
Mam ale otazku. Zevraj okuliare, ktore su urobene tak, ze ked ich mas tak ti nefuka do oci - tak sa zase dost rosia. A tie pri ktorych zase kusok fuka do oci, sa rosi menej...to je asi logicke, kedze tam je lepsia cirkulacia vzduchu, alebo sa mylim?.
Chcel by som nejake okuliare do 500,-sk
Uz som take videl ale vo vacsine som vyzeral ako debil.
Az na jedne. Tie mi celkom seknu, stoja 330, v cyklodome, ale vyzeraju ako take obycajne slnecne bryle, tak neviem ci ich zobrat, ci s nimi budem spokojny.
Okuliare co som mal predtym ma pri dlhsej jazde tlacili a nebol som spokojny.
tak sa chcem aj opytat, co by mali mat spravne cyklo okuliare, pripadne, ake mate vy..
dakujem
12.05.2007 - 16:10:08
00
ja nosim BBBcka (PowerView) s dioprtickou vlozkou.. stali tusim 1900?
inak jednoznacne okuliare ano..
chrania ti oci (napr pred spominanymi zaludmi), nefuka ti do nich cize ti oci neslzia a dokonca aj v zjazde vidis co je pred tebou.. slnecne okuliare zabranuju oslepovaniu slnkom pomedzi stromy..
a odporucam s vymenitelnymi farebnymi sklami co ti zabezpeci nositelnost ci pri slnku, pod mrakom alebo aj v hmle..

ALE vykasli sa na lacne okuliare lebo:
-v nich zvycajne chyba UV filter co nieje moc dobre na oci.. resp je to na oci horsie ako keby si nemal ziadne!
-su v nich lacne nekvalitne skla ktore sa triestia, takze ak dostanes zalud do okuliarov mozu sa rozbit a criepky rovno do oka bolia ovela viac ako spominany zalud, kamen atd..
-nekvalitne skla castokrat skresluju obraz a tym padom trocha dezorientuju..

a btw pri brylach na bike je dost jedno ako vyzeras, podstatna je funkcnost a ako ti sedia.. lebo hmm ked sa proti tebe postavi tipek v helme a elastakoch tak bryle su posledne co si nanom vsimnes.. :P



kukam BBB bryle a tieto maju vymenitelne skla a cena 850-950sk.. len toto je jedna z veci na ktorej sa moc nesetri, tak ako helma..
http://bbbparts.com/products/bike_wear/ ... atbla.html
http://bbbparts.com/products/bike_wear/ ... atbla.html
http://bbbparts.com/products/bike_wear/ ... eablu.html
12.05.2007 - 16:26:20
00
no, vyzeraju celkom slusne, len ci ich najdem aj niekde v obchodoch, pretoze okuliare treba vyskusat. diky
12.05.2007 - 16:35:00
00
suhlas s krabošom

zrak mas len jeden a do jeho ochrany sa oplati investovat fairwheelbikes.com

ja ako slepec od narodenia nosim okuliare Rudy Project Ekynox s dioptrickou vlozkou a nemozem na ne povedat kriveho slova (az na cenu, ktora je vsak adekvatna kvalite a dostupnost nahradnych dielov, na ktore sa caka pol roka ) fairwheelbikes.com
12.05.2007 - 16:35:22
00
nemam okulare, ale uz dlhsi cas uvazujem nad nejakymi, len co maju v obycajnom shope, tie sa mi vyzorovo nepacia a ked hej, tak mi pre istotu nesedia na tej mojej prasine
mam vytipovane tieto, len na dobierku, no neviem ci by mi boli dobre :roll:
http://www.bike-eshop.cz/bryle-bbb/bryl ... ide-bsg-21
12.05.2007 - 16:50:35
00
Ja som si pred nedavnom kupil UVEX tribal a zatial som spokojny.
Cena je okolo 750 Sk.
Maju dobre skla hore su tmavsie a dole svetlejsie.

www.2006.kasko.sk
12.05.2007 - 16:51:50
00
no neni to az tak ja som vystriedal za 5 rokov 3je relaxi a sluzili paradne ale okuliare si to skor ci neskor odnesu...teraz som bol troska vo finacnej krízy a kupil som si v stanku okuliare za 200Sk take univerzal aj na bike aj na lize aj do mesta..ako som si ich kupil isiel som si do optiky kupit na ne stahovaciu snurku a hned som si ich tam dal otestovat maju 100% UV takze pohoda za malo penazi..

a inak bez okuliarov nikdy!!!mne dost vadi ked slzim a nic pomaly nevidim...
12.05.2007 - 16:57:35
00
makoXC: No, aj ja som prave rozmyslal o takych za 330,-sk akurat nie zo stanku ale z bike obchodu. Tiez samozrejme maju 100% UV ochranu... lenze prave mne tiez vadi aj to ze ked idem zjazd tak tak mi slzia oci ze fakt nic nevidno, ale neviem, ci mi tie okuliare v tom pomozu...hmm...asi si ich kupim a pojazdim, ved ked mi nebudu sediet, a vyhovovat tak ich predsa mozem vratit !
inak skus hodit foto tych za 200,-sk chcem ich vidiet

inak - pisal si ze si si ich dal v optike otestovat...to sa nejako da? co vsetko ti tam otestuju a priblizne za kolko?
12.05.2007 - 17:01:16
00
Relaxi su fajn a bol som spokojny nadovsetko az kym sa nezlomili.

Toto su oni:
www.relaxworld.eu
12.05.2007 - 17:08:41
00
inak tie moje maju UV400 a za tie prachy 8) ..
a samozrejme ze to pomoze...je jedno kolko okuliare stoja slzit nebudes s 200korunovymi a ani s 5000korunovymi to zalezi od tvaru a nie ceny...
sprav to tak ze chod do stanku a spytaj sa ze ci maju UV a ked ti povie ze hej tak ich kup a ze si ich pojdes hned otestovat a ak nebudu mat UV tak mu ich vratis...a overenie UV v optike je zadarmo a trva to 5sec.

a inak je pravda ze okuliare bez UV je horsie ako nemat ziadne...tmave skla ti rozsiria zrenicky a ked nemaju UV tak ti to viac prenika a poskodzuje lebo ked nemas okuliare tak sa ti zuuzia zrenicky...

a okuliare ti sem hodim az vecer nemam teraz fotak budem ho mat az vecer...
12.05.2007 - 17:13:17
00
Nazdar Billes. Takže ja som si pred týždňom kúpil brýle značky Merida a sú fakt dobré môžem odporučiť a tá cena je super, koštujú 390,-skk. Dokonca majú aj také, tiež od meridy, že máš tam 3 sklíčka a za 690,- skk, čo je tiež podľa mňa bomba.

Prílohy:

portové okuliare Merida 474.jpg
portové okuliare Merida 474.jpg 16.19 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2007 - 17:14:43
00
Ešte posielam link, ak by sa chcle na ostatné pozrieť: http://www.merida.sk/obchod/Okuliare
12.05.2007 - 17:16:26
00
Aha. No tak ja v pondelok pojdem pobehat obchody, a skocim aj do meridy, ked stoja 390,-sk tak to je super cena...a vyzeraju dobre...diky chalani
12.05.2007 - 17:17:31
00
sory myslel som ze je fotak prec ale mam ho tak tu su odfotene:

Prílohy:

DSC04843.JPG
DSC04843.JPG 190.37 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2007 - 17:31:36
00
....

Prílohy:

DSC04844.JPG
DSC04844.JPG 169.02 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2007 - 17:32:04
00
keyboard_arrow_up