Ja som bral Suunto Ambit3 Peak kvoli tomu ze su vsestranne a vydrz baterie je jedna z najdlhsich. Mam ich cosi vyse mesiaca a velka spokojnost.
22.04.2019 - 13:23:02
01
Ahojte, pridám sa do témy :) Pokazila sa mi Sigma rox 11 a ako náhradu by som chcel skúsiť hodinky. Mám vybraté buď Garmin Vivoactive 3 alebo Garmin Instinct. Len sa stále neviem rozhodnúť.... vivoactive sú krajšie a o nejakých 70e lacnejšie, zas Instinct vyzerajú odolnejšie a dlhšie vydrží batéria.... Chcem sa opýtať na skúsenosti a vidíte medzi nimi nejaký rozdiel čo by som ako primárne cyklista mohol pocítiť? Z externých zariadení používam iba hrudný pás cez ANT+...
23.04.2019 - 14:02:13
00
Vivoactive maju dotykove ovladanie cez displej. V dazdi, v zime a v rukaviciach hodne neprakticke resp. skoro nemozne. Instinct ma na vsetko tlacitka a vyzeraju o hodne lepsie.
23.04.2019 - 15:33:17
00
skus sa zamysliet na tymto tuto...skusenost nemam, ale kedze uvazujem aj smerom k hodinkam na riadidlach, tak som narazil na zaujimavu recenziu.

https://zivotsgarminem.cz/recenze-forerunner-935-plastove-fenix-5-za-nizsi-cenu-s-wi-fi-navic
23.04.2019 - 16:06:25
00
este doplnim, ze sa chysta v najblizsich dnoch predstavenie modelu 945 (uz nejake foto na webe su), ktory by mal mat aj mapovu navigaciu...
23.04.2019 - 16:10:58
00
Podme o par poschodi nizsie. Videl niekto toto zblizka https://www.cafago.com/en/p-pb0128b.html?aid=chby&mid=10000032009 ?
23.04.2019 - 18:41:59
00
bmat napísal:
Ahojte, pridám sa do témy :) Pokazila sa mi Sigma rox 11 a ako náhradu by som chcel skúsiť hodinky. Mám vybraté buď Garmin Vivoactive 3 alebo Garmin Instinct. Len sa stále neviem rozhodnúť.... vivoactive sú krajšie a o nejakých 70e lacnejšie, zas Instinct vyzerajú odolnejšie a dlhšie vydrží batéria.... Chcem sa opýtať na skúsenosti a vidíte medzi nimi nejaký rozdiel čo by som ako primárne cyklista mohol pocítiť? Z externých zariadení používam iba hrudný pás cez ANT+...

Ja mam Vivoactive 3 a som spokojny. Pouzivam ich na zaznam lyzovacky, turistiky. Na biku (pouzivam Edge 1000) iba aby som videl, kto mi pise (WhatsApp, email) a vola, kvoli robote. Daju sa na nich preddefinovat spravy a mozes aj odpovedat bez toho, aby si musel pouzit mobil. Nabijam ich cca. raz za tyzden, ale v pohode zvladnu skoro 2 dni celodennej lyzovacky - originalna akivita lyzovanie, ze ked si na lanovke tak nemeraju vzdialenost iba prevysenie.
S ovladanim som nemal problem, funguju spolahlivo v rukaviciach, v zime aj ked je mokro.

Celkovo som si zvykol na smart hodinky, mam nonstop pustene bluetooth a nemusim tak furt kukat na mobil.
23.04.2019 - 19:10:10
00
Mám Instincty od novembra. Používam na bežky, plávanie, bicykel a turistiku. Zatiaľ veľká spokojnosť. OpritiTomtomom prehľadnejšie a výrazne lepšia výdrž.
23.04.2019 - 21:01:07
00
pista napísal:
Podme o par poschodi nizsie. Videl niekto toto zblizka https://www.cafago.com/en/p-pb0128b.html?aid=chby&mid=10000032009 ?


zial plati "you get what you pay for..."
ako pozeras po takychto lacakoch, mozno bude lepsie usetrit eurace na neskor a trochu priplatit. su to v prvom rade "smart watch", akych sa zial v poslednom case vyrojilo cela kopa. rychlo zistis, ze mnohe su len hardwarom bez realnej podpory a v provom rade ide o "fashionable and fabulous design", ako pisu v recenzii...

radej sa pozri po trochu zavedenych znackach ako Mobvoi Ticwatch alebo Xiaomi Stratos, ktore su celkom zavedene znacky s celou kopou recenzii, ktore ti aspon nieco o hodinkach povedia. aj tu na fore maju svoje vlakna...mozno casom zistis, ze mnohe smart hodinky ako sporttestery nefunguju, aj ked sa tie linie priblizuju (vid napr. Vivoactive3). resp.funguju s viacerymi obmedzeniami. sam si musis povedat, ci je to pre teba v poriadku.

kazdopadne moja skusenost s Mobvoi Ticwatch S - AMOLED display nepouzitelny na slnku, navyse vydrz baterie 1-2 dni, dotykovy displej neovladatelny v spotenych rukach...takze po mesiaci isli z domu. a ako som zistil, s takouto koncepciou su postavene viacere smart hodinky. takze smarthodinky fajn, ale ako sportove hodinky pre mna limitujuce...

ber to prosim len ako moj obmedzeny nazor po skusenostiach s konkretnym modelom, aj ked slusnym reprezentantom smart hodiniek.
23.04.2019 - 23:32:23
00
Nemam rad tie elektronicke hracky az natolko aby som investoval vyssiu sumu (pozrel som napr. Xiaomi Stratos 150€). Vozim Garmin Dakotu, merac tepu Sigma a pouzivam Stravu, takze mam vsetko co mi smart hodinky daju, taze len zvedavost ...tych stratenych dajme tomu 30€, viem predychat.
23.04.2019 - 23:59:27
00
pista: Amazfit Bip za nejakých 50€ (v akcii boli už aj za tých 30) je z môjho pohľadu asi najlacnejšia rozumná alternatíva. Funkčne sa vyrovná ostatným Amazfitom (v niečom ich aj predčí, napr. výdrž), akurát spracovanie je trochu viac lowcostové.
24.04.2019 - 07:16:01
01
Potvrdzujem bedov doporučenie, mám bip aj Peace. Na bike aj lyžovanie či iné aktivity mi bip vyhovovali omnoho viac, ľahké, na ruke akoby som ani nič nemal, žiaľ minuloročné daždivé maratony nejako ovplyvnili snímač tlaku a už nezobrazuju dobre výšky. Ďalšia "nevyhoda", že na export do strava treba použiť program tretích strán. Peace len dám na ruku a po výjazde hodím na nabíjačku ak treba, stravu updatuju automaticky samé ak to máš nadstavene, nevyhoda na bike pre man že sú trochu ťažšie a väčšie a sú viac na "rane". Ďalej nevedia sa sparovat s externým snimacom kadencie, to vraj vie až Stratos. Ale za tie prachy good deal. Presnosť je pre mňa dostačujúce, lebo porovnávam sám so sebou, teda svoje výjazdy navzájom a tým pádom nejaká drobná odchýlka od iných prístrojov je nepodstatná.
24.04.2019 - 08:18:36
00
rozmyslat dnes nad fenix 3 od garminu? ci je to uz moc velky starcek?
24.04.2019 - 08:27:51
00
mozno nad forerunner 935, kedze ma prist 945. mali by byt za zaujimavejsiu cenu...
935 je model s vybavou Fenix5, ale nema kovove telo - vazi tym padom polovicu.. vyhodu zisti clovek pri prvom behu, ked hodinky neskacu na ruke :-)

resp Suunto, maju teraz akcie na skoro vsetky modely...
24.04.2019 - 08:38:56
00
@bedo Uz som to objednal dam vediet ake to je (ak nezabudnem) :-)
24.04.2019 - 12:18:16
00
keyboard_arrow_up