OlafTopan napísal:
Ma niekdo Garmin Vivoactiv 4? Viete mi povedat, ci posielaju notifikaciu a prijmanom hovore na telefon? V praci mam telefon bachnuty kade tade a aby som vedel, ze mi niekdo vola. Teraz mam Samsung hodinky aj telefon.


telefón posiela notifikáciu na hodinky, naopak neviem ako by to mohlo fungovať. hodinkami vieš aj hovor prijať, alebo zrušiť
28.03.2021 - 12:14:25
01
Presne to som myslel, napisal som to jak pako ;) dakujem
28.03.2021 - 12:16:15
01
OlafTopan mam ich,všetky notifikacie sa ti zobrazuju na hodinkach....hovory,SMS,upozornenia aplikacii......zaleži na tebe čo si nechas aktivovane a co nie.
28.03.2021 - 12:48:48
10
mam vivoactive 4 a neviem ako mam zrusiť tuto notifikaciu: 5 min pred budikom nastavenym v telefone mi hodinky zavibruju s upozornenim ze o 5 min je budik ...
28.03.2021 - 15:38:04
00
Na fenix som to zatrhol takto:

Prílohy:

Screenshot_20210328_154022_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
Screenshot_20210328_154022_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg 162.83 KiB thumb_up0thumb_down

28.03.2021 - 15:41:56
00
jj diky, to by mohlo byt ono ... upozornenia app v connecte ... a ja som hladal v hodinkach a v telefone :-D
28.03.2021 - 15:48:26
00
Ahojte potrebujem poradiť či a ako sa dá na BT sluchátka pripojiť cez BT aj mobil aj smart BT hodinky naraz...
Mám sluchátka Haylou GT XR s BT5 a hodinky Honor MagicWatch2 (detto ako Huawei GT2) ...
Ide mi o to že ked idem na bajk tak si do slúchadiel pustím hudbu z mobilu (napr. Spotify).
Zároveň si na hodinkách spustím šport.aktivitu - hodinky podľa nastavenia rozprávajú upozornenia ktoré ale v slúchadlách nepočujem (počuť len z hodiniek).
Dá sa to nejako vyriešiť aby som v sluchátkach počul hudbu aj hodinky naraz, alebo v určitom okamihu napr. v jednom slúchadle hudbu a v druhom hodinky, alebo keby sa napr. prehrávanie hudby počas hlásenia hodiniek pozastavila a pripojili sa hodinky a potom znovu hudba z mobilu ???
30.04.2021 - 11:33:52
00
antoni napísal:
Ahojte potrebujem poradiť či a ako sa dá na BT sluchátka pripojiť cez BT aj mobil aj smart BT hodinky naraz...
Mám sluchátka Haylou GT XR s BT5 a hodinky Honor MagicWatch2 (detto ako Huawei GT2) ...
Ide mi o to že ked idem na bajk tak si do slúchadiel pustím hudbu z mobilu (napr. Spotify).
Zároveň si na hodinkách spustím šport.aktivitu - hodinky podľa nastavenia rozprávajú upozornenia ktoré ale v slúchadlách nepočujem (počuť len z hodiniek).
Dá sa to nejako vyriešiť aby som v sluchátkach počul hudbu aj hodinky naraz, alebo v určitom okamihu napr. v jednom slúchadle hudbu a v druhom hodinky, alebo keby sa napr. prehrávanie hudby počas hlásenia hodiniek pozastavila a pripojili sa hodinky a potom znovu hudba z mobilu ???

A máš to všetko dobre napárované? Myslím spojenie medzi hodinkami a slúchadlami.
Pretože mi príde, že asi nie, keď aj Spotify spúšťaš z mobilu a nie cez apku v hodinkách.
30.04.2021 - 14:29:24
00
antoni napísal:
Ahojte potrebujem poradiť či a ako sa dá na BT sluchátka pripojiť cez BT aj mobil aj smart BT hodinky naraz...
Mám sluchátka Haylou GT XR s BT5 a hodinky Honor MagicWatch2 (detto ako Huawei GT2) ...
Ide mi o to že ked idem na bajk tak si do slúchadiel pustím hudbu z mobilu (napr. Spotify).
Zároveň si na hodinkách spustím šport.aktivitu - hodinky podľa nastavenia rozprávajú upozornenia ktoré ale v slúchadlách nepočujem (počuť len z hodiniek).
Dá sa to nejako vyriešiť aby som v sluchátkach počul hudbu aj hodinky naraz, alebo v určitom okamihu napr. v jednom slúchadle hudbu a v druhom hodinky, alebo keby sa napr. prehrávanie hudby počas hlásenia hodiniek pozastavila a pripojili sa hodinky a potom znovu hudba z mobilu ???

V prvom rade musia sluchadla podporovat pripojenie k dvom zariadeniam. Ak nepodporuju, tak ti zostava jedine nakofigurovat vsetko (aj hudbu, tu ale bude treba do hodiniek stiahnut) na hodinkach.
30.04.2021 - 14:47:15
01
mikhail - hodinky nevedia spustiť apk Spotify... musím ju spustiť v mobile. Ked je už spustená tak ovládanie funguje aj z hodiniek aj zo slúchadiel (pauza, start, predchádzajúca, nasledujúca)

Sesulak - to práve neviem - slúchadlá majú BT ver.5, v mobile vidím zvlášť Lavé aj Pravé slúchadlo, ale ked pripojím jedno, tak sa pripojí nešskor aj druhé...
Chcelo by to nejakú apk čo by robila v mobile nejaký zmixovanie, alebo prepínanie BT zariadení...
O možnosti stiahnutia hudby do hodiniek viem... MP3 zmobilu by sa dali ale nechce sa mi do toho, Spotify súbory do hodiniek nedostanem.
30.04.2021 - 15:55:38
00
:D no nie som si isty ale zda sa mi ze BT dokaze pripojit len jendo zariadenie, preto je v hodinkach ANT+ aby sa dalo pripojit viac zariadeni naraz
30.04.2021 - 17:08:26
01
Napr. vyssie rady Sony noise cancelling sluchadiel mozes mat pripojene na dve zariadenia cez Bluetooth.
30.04.2021 - 18:02:21
00
V informáciach o slúchadlách (https://www.mistores.sk/produkt/xiaomi-haylou-gt1-xr/?gclid=Cj0KCQjw1a6EBhC0ARIsAOiTkrEo42JMtVCix59fkCCbtVoc9TWbnbdO91j2jnxRTzEQVy7j80QUT1caApDREALw_wcB) je napísané toto:
"Dual Channel režim: Bezdrôtové slúchadlá sa pripájajú k vášmu telefónu nezávisle od seba a naraz pomocou režimu Dual Channel. Toto pripojenie je veľmi praktické a vy tak môžete samostatne využívať jedno alebo druhé slúchadlo."
Keby sa dalo aspoň do jedného slúchadla pripojiť mobil s hudbou a do druhého hodinky s hláškami
01.05.2021 - 07:31:02
00
Ahojte, kto pouziva Stratos 3, po sparovani s HR pasom ako sa da zistit, odkial taha udaje? mne sa skor pozdava, ze pouziva napriek uspesnemu sparovaniu stale opticky snimac.. - hr pas samostatne v strave bezproblemov presne funguje..
09.05.2021 - 23:51:38
00
Ja som nakoniec po dlhom vyberaní kúpil Honor Watch GS Pro a veľká spokojnosť zatiaľ.

Výhody:
Presné GPS
Výdrž batérie - za 1 hod 19 min GPS aktivity zobralo iba 5% batérie
Prehľadné notifikácie Dotykové ovládanie
Možnosť telefonovania priamo z hodiniek (počas jazdy to je pre mňa dosť veľká výhoda, nemusím zastaviť a vyťahovať mobil, prípadne to isté v aute).
Rýchlosť spárovania s telefónom a slúchadlami (možnosť prehrávať hudbu priamo z mobilu alebo natiahnutú priamo v hodinkách)
Huawei začína implementovať aplikácie do týchto hodiniek, zatiaľ sú ale skôr na okrasu :)
Aplikácia Huawei Health obsahuje nejaké základné algoritmy na výpočet doby oddychu a účinnosť tréningu
Možnosť nastavenia alertov na neprekročenie tepu.

Nevýhody:
nemožnosť odpovedať na správy priamo z hodiniek
nemožnosť párovať externé sensory kadencie, srdečného tepu (teda aspoň som na to neprišiel ako)

Záver:
Celkovo som veľmi prekvapený kvalitou týchto hodiniek, ktoré som teraz kúpil v akcii za 140€. Keď ich porovnám s hodinkami Garmin Forerunner 245, ktoré som mal predtým, tak minimálne technologickými funkciami a samotnou výdržou batérie je to ako skok z praveku do súčasnosti. Garmin nemá dobre vyriešené ovládanie tlačidlami. Podľa mňa je zastaralé. Nie som profi športovec, preto mi zatiaľ nechýbajú nejaké tréningové plány (ktoré inak aj tak v 245tkách boli skôr veľmi jendoduché). Navyše tréning plány sa daju navoliť v aplikáciách mobilu a ak to správne chápem, tak Honor bude implementovať klony týchto apiek do hodiniek, ktoré si tieto plány budú vedieť potiahnuť z mobilu (zatiaľ to asi veľmi nefunguje).
Navyše Forerunnerom 245 sa asi vďaka nejakému HW/SW problému strašne vybíjala batéria. Nebol problém prísť o 20-30 percent za noc (po reštarte sa to na nejaké čas spamätalo).
10.05.2021 - 12:45:31
00
keyboard_arrow_up