Zdravim, všimol som si ze okrem klasických prilieb su k dispozícii i rôzne technológicke smart prilby.

Cez niektore viete pocuvat hudbu alebo telefonovat. Pri pade prilba privola pomoc.
A neposlednom rade obsahuju smerove svetla.
Mate skusenosti? Aky je vas nazor?

Prílohy:

Komentár súboru: LIVALL BH60 IVORY WHITE SMART CYKLISTICKÁ PRILBA
livall-bh60-ivory-white-cyklisticka-prilba-5404.thumb_510x510.jpg
livall-bh60-ivory-white-cyklisticka-prilba-5404.thumb_510x510.jpg 28.15 KiB thumb_up0thumb_down

livall-bling-smart-cycling-helmet-bh60se.jpg
livall-bling-smart-cycling-helmet-bh60se.jpg 64.61 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: LUMOS Smart Prilba
Product_Image_800x.jpg
Product_Image_800x.jpg 62.41 KiB thumb_up0thumb_down

02.02.2019 - 10:53:37
00
Zvažoval som svojho času kúpu prilby do mesta s integrovanými svetlami. Tu je jednoduché porovnanie, toho, čo je na trhu:
https://youtu.be/MsjvFrEAlls
Tá Lumos prilba už komunikuje aj s Apple hodinkami, takže blinker vyhodí podľa toho ako mávneš rukou.
Cena týchto heliem je na môj vkus príliš vysoká a kvalita otázna. Nápad ale dobrý. Praktické skúsenosti nemám žiadne. Neviem, či u nás niekto predáva tieto helmy v kamennom obchode.
Tie helmy, cez ktoré sa dá telefonovať, alebo počúvať hudba, tie mi prídu ako úplna zbytočnosť a tá čo po páde zavolá pomoc, tak nie príliš domyslená.
19.02.2019 - 20:40:51
01
Diky za odpoveď ako vidím asi sa tych prilb preda malo :D
04.03.2019 - 21:06:07
00
Vieš čo, akurát dnes som uvažoval nad tým, že by to možno nebola až taká zlá investícia. Posledné tri mesiace jazdím bajkom do práce. Sú to len 3 kiláky, ale neprejde deň, čo by som vyslovene nenatrafil na ***** za volantom.
Ako som ale písal, otázna je kvalita - o tom som sa nedozvedel ani v tzv. in-depth review - konkrétne mám na mysli Lumos helmu. Či je to helma za z Lidlu za 10e len ozdobená svetlami alebo seriózna helma. Tie helmy sú o čosi ťažšie ako bežné helmy, čiže vhodné skôr len do mesta ako na dlhý švih. Za bieleho dňa bezpečnosť ani viditeľnosť oproti bežnej helme nezvýši. Za zníženej viditeľnosti určite, ale smerovku by som aj tak radšej stále dával rukou, keďže vodiči na to nie sú zvyknutí.
Hlavný bratislavský odborník na dopravu by ti ale vysvetlil, že prilba znižuje bezpečnosť cyklistu a zároveň povinné helmy mimo mesta sú na vine tomu, že cyklodoprava u nás nie je tak populárna ako v Dánsku alebo Holandsku ;)
04.03.2019 - 22:56:53
00
keyboard_arrow_up