Predpokladám že píše o kamere na biku.
19.04.2017 - 10:23:55
00
Ja viem len som chcel cykloturistovi odpovedat ze ja ju pouzivam denne. Teda ked jazdim.
19.04.2017 - 10:25:55
00
Na toto som tiež zvedavý, či ma to viac chytí, to strihanie, ak áno, tak zas ďalšia investícia nové pc, na súčasnom notebooku by to bolo za trest, teda, pokiaľ by sa jednalo o dlhšie videá, kratšie, len nejaké singláče, čo by bolo cca 10 minút by sa snáď dali aj na tom :) . No som zvedavý aj na fotky z kamery, lebo už som dlhodobo nespokojný s mobilovkami, ktoré robím na výjazdoch a nový mobil som zatiaľ nekúpil a asi ani kupovať nebudem :) , teda na také cyklo momentky by to malo byť podľa parametrov celkom slušné :)
19.04.2017 - 10:26:39
00
odkedy kameru mam, nosim ju vzdy na bike, pripadne vylety so psom, detmi, a vacsinou aj nieco natocim, strihat sa mi chce len obcas, lebo notebook ma dost problem zvladat upravy videa, gopro studio mi stale padalo, minule som preklikaval stare videa so synovcami a spominal na letne zazitky, uz mam skoro plny 1TB disk za 9 mesiacov ... takze mysli aj na ulozisko, hlavne ak kupujes 128GB kartu :-)
19.04.2017 - 10:32:36
00
Kratšie video 10minút? :D
Ja som zostrihával minuloročnú akciu Okolo Tatier (hodiny a hodiny videa) a zostrihal som to na 12minút.
Nikto ti tak dlhé videá pozerať nebude. Ok pre vlastné potreby môže byť, ale z mojich skúseností viem, že video ak je dlhšie ako 4 minúty tak ho automaticky preklikávam.
Ak sa jedná o viac dňovú akciu tak to beriem, ale ak je to nejaký zjazd či singel tak to nepozerávam v celku.

Čo sa týka kvality fotiek.. Mám GoPro 4 Silver a fotky sú fajn, ale keď som odfotil rovnakú vec s gopročkou a s mobilom (Samsung galaxy s5) tak farby z gopročky boli také "vyblité".. proste také bledé bez života..

Edit: A ako tu píše kolega nado mnou, strihám tiež málo čo, originály odkladám na externý HDD, ale len pár akcií som si zostrihal.
Inak s gopro studiom mám tiež rôzne skúsenosti, napr. to video z Okolo Tatier som prerábal asi 3krát, pretože mi to pri záverečnom renderovaní zamrzlo, padlo atď. Ale už mám nový PC tak to je ok. Ale na nejakom menej výkonnom notebooku si počkáš kým to zostriháš :)
19.04.2017 - 10:35:23
00
Mik98 myslel som natočených 10 minút ;) a z toho potom strihať, teda ak bude treba :) a s tými dlhšími videami som na tom rovnako ako ty, tiež sledujem také do max. 5 minút, inak to tiež preklikávam, to by muselo byť fakt super natočené, alebo fakt terén čo by ma extra oslovil, aby som si pozrel 10 a viac minútové video celé :)
19.04.2017 - 10:40:00
01
Cykloturista napísal:
Praktická otázka : tí ktorí si už kamery kúpili, ako často ich reálne využívate? Prvý "ošial" skúšania a testovania opadne, čo neskôr ? Napr. po mesiaci, dvoch ?

Používam ju dosť často ... https://www.youtube.com/user/jarojakub/videos
19.04.2017 - 11:01:26
01
ja ju mam ako Janik hlavne ako bezpecnostnu, ale zas tocim aj momentky s rodinou na vylete a podobne :) preteky si natocim kolko zvladne baterka pozriem a nudne casti vymazem :D videa mam nastavene tusim na 10 minutove tak nemusim ani upravovat a dekodovat len zmazem tie co su o nicom
19.04.2017 - 11:25:15
00
Zatial som tu nevidel video od "domacich" co by ma nejak uputalo.. ale hlavne ze vsetci nakupene top modely GoPro :D
19.04.2017 - 11:38:49
00
co znamena "uputalo" ?
vela videi si pozrem len kvoli tomu, aby som videl, ako to na nejakom singli / traile vyzera ...
19.04.2017 - 12:16:15
02
Asi to, ze nie su take "fancy" ako niektore zahranicne.. ale na druhu stranu, kopu tych zahranicnych putavych videi nie je natacanych gopro kamerami ale nejakymi special. A takisto to nestrihaju ti jazdci ale maju na to lidi, ktori im to pekne zostrihaju a vhodne vlozia hudbu/nechaju povodny zvuk.

Na druhu stranu, vacsina ludi co si tu kupuju kamery tak idu na vyjazd a chcu si z niektorych pasazi spravit pamiatku.. A nie ist filmarcit kde ani pomaly poriadne nepobajkuju a to nehovorim o technike, ktoru by museli vlacit so sebou..
Aspon ja si to tak myslim, a tak je to u mna..
19.04.2017 - 12:20:22
03
tie pekne, lubive videa su natacane druhou osobou, z podhladu, z dronu, ... vacsina tunajsich videi je z "FPS" pohladu, nikdy nebudu take cacane
19.04.2017 - 12:20:29
02
Mne išlo o používanie na bicykli. Každý to pozná: dlho si niečo vyberá, konečne sa kúpi čo si vybral, potom sa s tým chvíľu hraje, nastavuje, skúma čo to dá a postupne používa. A postupne opadne to také vzrušenie z hľadania a čakania na novú vec. Niekoho to prestane baviť a niekto sa tomu venuje naďalej. Aj preto by som ja asi išiel do lacnejšej kamery ale s vhodnými parametrami, nech mi to nadšenie chvíľu vydrží.
19.04.2017 - 12:45:14
01
Ja sa na to strihanie zas vzdy tesim. Pridem z biku, spravim kavu a uz sa bavim. Po case je to pre cloveka uplne jednoduche a rychle.
19.04.2017 - 17:07:51
00
KinDo napísal:
co znamena "uputalo" ?
vela videi si pozrem len kvoli tomu, aby som videl, ako to na nejakom singli / traile vyzera ...

Z tohto dôvodu si bajkerské videá pozerám aj ja :) a snáď sa mi časom podarí niečo natočiť, čo by zaujalo aj ostatných, pár pekných singlov v okolí mám určite v pláne a niečo určite aj z Vtáčnika, napr. ten náučný ak by sa podaril dobre natočiť a zostrihať, tak by to mohlo byť zaujímavé video, terén to je slušný :).
Mik98, dobre si to napísal, presne z tohto dôvodu som kameru chcel aj aj, mať spravené videá singlov na pamiatku a viacmenej do vlastnej zbierky, no občas by som dal niečo aj na net, ak s tým teda budem spokojný :)
19.04.2017 - 23:06:01
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Kamery a príslušenstvo)
    keyboard_arrow_up