Ice breaker som osobne nemal, no Xbionic funguje na báze špeciálne šitej 3D tkaniny, ktorá vytvára medzi telom a prádlom tepelnoizolačnú vzduchovú vrstvu, a reguluje množstvo odparovaného potu...Na miestach , kde dochádza k najväčšiemu odparovaniu je to " špeciálne uštrikovanie"- niečo ako tašky na strechách domov...človek pri fyzickej aktivite sa spotí, zároveň pokiaľ produkuje teplo mu zima nieje, ak prestane telo trošku vychladne- cítiš chlad , ale akonáhle začneš opäť makať si v tepelnom konforte....No tu reči nestačia, skutočne to treba skúsiť.
07.12.2014 - 12:36:42
00
pisat o tom ake namakane je X-Bionic (alebo ine najdrahsie produkty) je cisto snobske :P
07.12.2014 - 13:23:46
00
A čo tak podporiť slovenských výrobcov?
07.12.2014 - 13:47:49
00
pisat o tom ake namakane je X-Bionic (alebo ine najdrahsie produkty) je cisto snobske :P



...tiež názor...No imro1 -ovi by si veľmi nepomohol :shake:

Ja si naopak myslím , že práve u takých drahých produktov je osobná skúsenosť pre potenciálnych kupujúcich dôležitá...ale tvoj názor ti samozrejme neberiem.
07.12.2014 - 14:08:16
00
Ramon vďaka, som zvedavý či sa nájde aj niekto kto mal obe značky :) prípadne skúsenosti s merinom či už icebreaker, Devold, prípadne aj niečo iné zaujíma ma + aj - daných výrobkov, čo som tak zbežne počul že vlnené(merino) prádlo nie je moc vhodné na veľkú záťaž čiže pre aktívnych športovcov ale skôr na menej potivé aktivity aj keď by malo hriať aj keď je mokré. Ja by som to chcel najmä na turistiku a aby to vydržalo pár dní bez zápachu s čím majú syntetické materiály problém. Vedel by sa niekto k tomu z vlastnej skúsenosti vyjadriť?
07.12.2014 - 16:39:59
00
A čo tak podporiť slovenských výrobcov?


Práve preto som sa pýtal na skúsenosť s http://www.zajo.net/sk/zimne-spodne-pradlo-muzi/peak-t-shirt-ls-black.p3352-1.html

Momentálne majú akciu tričko (34,90€) + gate (34,90€) = spolu (39,90 €).
07.12.2014 - 16:46:41
00
Zo Zajom mám dobré skúsenosti, no len s 2 a 3 (polartec)vrstvou, majú fakt dobré ceny najmä v týchto výpredajoch sa dá kúpiť napr. aj mikina či rolák s powerstretchu za nejakých 50€ čo je super cena. Myslím že za vyskúšanie to stojí :)
07.12.2014 - 16:55:58
00
Tak dobre , len dúfam , že ma opäť andrej25 neobviní zo snobizmu...Spomenul si Devolt, ten mám... V súčasnosti ho nosím len na rybačku do chladného počasia. Materiál , ako si správne poznamenal nieje vhodný na intenzívny športový výkon, podľa mňa pôsobí skôr izolujúco ako paropriepustno a kompresívne. So skúsenosti , keď som ho mal málokrát na sebe , spotil som sa pri intenzívnej aeróbnej aktivite, následne mi bola zima a na mojej koži ma to aj svrbelo.Na light hiking, rybačka a snowboarding som to použil, no na biking to už nenosím...Po absolvovaní pár desiatok praní je to oproti Xbionicu znateľne vyťahanejšie a začalo sa mi to aj na hornom termoprádle párať...Apropo zápach. Mne po štyroch rokoch intenzívneho používania Xbionic nezapácha / no nie som reprezentatívna vzorka/ , ale pre "smraďošov" majú aj " postriebrené " modely.
07.12.2014 - 17:00:02
01
Zajo nepoznám no môj synovec má merino od Zaja tvrdí že pichá..
Ja sa špecializujem na polypropylén so striebrom mám od rôznych výrobcov a zákazníci sú spokojný
07.12.2014 - 17:10:37
00
Jeden tip:
http://eshop.prolen.sk/
07.12.2014 - 17:15:40
01
Ramon1 ale si bol do... ný. To je asi vekom. Mám 45, a tak si doprajem čo najlepšie. Už nemám čas vyberať. :-) Chcem sa voziť v pohode a bez rizika... :-)
07.12.2014 - 17:16:16
01

vďaka astro mam to do Popradu na skok tak skúsim navštíviť kamennú predajňu :)
07.12.2014 - 17:23:15
00
Zo Zajom mám dobré skúsenosti, no len s 2 a 3 (polartec)vrstvou,

A s prvou vrstou od Zaja mas skusenosti zle, ci ziadne?
Ja mam od nich tricko dlhy rukav z materialu Polartec Power Dry a spokojnost.
V batohu nosim ako rezervu tenke Zajo z Coolmaxu, ale zatial som ho nosil minimalne.
Mam doma aj polypropylenove klasiky (moira mono, klimatex) - tiez spokojnost.
Vseobecne vsetky tie umele tricky vnimam ako neprijemne bezprostredne po obleceni, ale po par minutach to prejde a vobec ich nevnimam.
Paradoxne po obleceni je velmi prijemne termovel tricko (coolmax,micro PES), ale ked sa v nom spotim, tak zacne pichat. Ale zda sa, ze casom sa to trochu zlepsilo. Budem musiet veru teraz cez zimu toho Zaja odskusat - ma podobne zlozenie.
07.12.2014 - 17:37:42
00
vďaka astro

Ja mám okrem iného toto: http://eshop.prolen.sk/p/189/termoribano-philippi-supril
Perfektná vec ale musím dať bacha aby ma v tom drahá nevidela; potom som zaručene pár dní bez... :lol:
07.12.2014 - 17:49:59
00
ju prejde chut ? :lol:
07.12.2014 - 17:53:50
00
keyboard_arrow_up