V tej sekunde :P
07.12.2014 - 17:54:18
00
Ramon1 ale si bol do... ný. To je asi vekom. Mám 45, a tak si doprajem čo najlepšie. Už nemám čas vyberať. :-) Chcem sa voziť v pohode a bez rizika... :-)


To máš tak...niekto nadhodí tému, niekto sa snaží odpovedať, niekto len číta a "nasáva " dáta... A potom je tu zopár exemplárov , ktorí hovno poradia , dodrbú ostatných prispievateľov zvedú z témy alebo špekulujú ako " Beta s pi--ču"...Ľudia sú rôzni.
07.12.2014 - 18:02:11
06
X-bionic, CS profi edshats, EPDM, alebo čo máš na mysli.... Ani jeden z nás tu nie je taký profík, aby musel za každú cenu hľadať stále ďalej a ďalej (rozumej asi drahšie a drahšie)... To už hraničí so snobizmom... Jedna vec je obliekať si vietnamské náhrady čohosi, a druhé tváriť sa, (aj keď relatívne lacnejšie značky mi urobia tú istú službu), že keď si na seba nahádžem výbavu za 5 litrov Eur, tak len tá je najlepšia....

Ja som sa rozhodol /pod tlakom okolnosti, rozumej vyjazd v zime kdesi po Strazovskych vrchoch :D/ skusit ten X-bionic. Drahe je to jak slak, ale vyhodil som aj vacsie peniaze za ine blbosti. Ale len tricko som zobral, hrube, mal som predstavy o tom, ako to ma fungovat. A fungovalo :) Momentalne asi najoblubenejsia vec na bajk a turistiku. Mal som stastie, ze v Sportservise to jeden chalan pouziva , tak mi nieco o tom povedal. Zatial to funguje tak, ako som si predstavoval, musim povedat, ze kludne by som za to dal aj 100e. Samozrejme, neviem porovnat s inymi , lacnejsimi .. jedine s jednym trickom, co je po 12 rokoch ako vyplznuty pes, to nebolo take dobre, vozil som aj 2 tricka Moira naraz, to celkom fungovalo,dokial som to cele neprepotil,toto je lepsie. Taktiez po spoteni a ususeni az tak nesmrdi, ako napr. celenka od Craftu.
Ale rovnako pouzivam jedno termotricko z lidlu za asi 10, ci 15e, v lete a to je tiez perfektne.
07.12.2014 - 18:19:38
00
Leto a zima je rozdiel! :-)
07.12.2014 - 18:21:41
00
a veru kure..ský.
07.12.2014 - 18:24:39
00
Práve preto som sa pýtal na skúsenosť s http://www.zajo.net/sk/zimne-spodne-pradlo-muzi/peak-t-shirt-ls-black.p3352-1.html

Momentálne majú akciu tričko (34,90€) + gate (34,90€) = spolu (39,90 €).

zajo to vyraba na slovensku? lebo v minulosti som prave koli presunu vyroby prestal zajaca kupovat
07.12.2014 - 20:25:56
00
Tak dobre , len dúfam , že ma opäť andrej25 neobviní zo snobizmu...Spomenul si Devolt, ten mám... V súčasnosti ho nosím len na rybačku do chladného počasia. Materiál , ako si správne poznamenal nieje vhodný na intenzívny športový výkon, podľa mňa pôsobí skôr izolujúco ako paropriepustno a kompresívne. So skúsenosti , keď som ho mal málokrát na sebe , spotil som sa pri intenzívnej aeróbnej aktivite, následne mi bola zima a na mojej koži ma to aj svrbelo.Na light hiking, rybačka a snowboarding som to použil, no na biking to už nenosím...Po absolvovaní pár desiatok praní je to oproti Xbionicu znateľne vyťahanejšie a začalo sa mi to aj na hornom termoprádle párať...Apropo zápach. Mne po štyroch rokoch intenzívneho používania Xbionic nezapácha / no nie som reprezentatívna vzorka/ , ale pre "smraďošov" majú aj " postriebrené " modely.

Ja som extremne potivy typ. Tak na mne je kazde funcne pradlo mokre. Tak som skusil aj X-bionic. Ten skutocne vie udrzat na urcitych miestach vlhkost a tym sa prehriate telo ochladi a je skutocne aj fakt ten, ze ked sa clovek na nejaku dobu zastavi, rychlo zacne chladit. Takze je to dobre na intenzivne sportovanie a potom sup do sucheho. Takou necnostou X-bionicu je to, ze na rozdiel od beznych umelin neskutocne dlho schne, tak na tury ze operiem, rychlo oschne a nahodim - to nie je dobre. Najhorsie je to v podani, dat poriadnu zataz, potom 20min do chaty si daco dat a potom pokracujem... uschnut nestihne a potom riadne chladi. Naopak je to super na aktivity, kedy sa aj v zime clovek dokaze total prehriat, vtedy vyborne pomaha termoregulacii, rovnako aj ked sa striedaju kratsie useky s malou intenzitou s usekmi iducimi na max je to super. Skratka to udrzuje dlhsie vlhkost v 3d uplete a tym ma odlisne vlastnosti. Aj po dlhodobom pouzivani si udrzuje tvar a nie je nikde vystrapkane ci poskodene.
07.12.2014 - 20:49:04
00
zajo to vyraba na slovensku? lebo v minulosti som prave koli presunu vyroby prestal zajaca kupovat

Tak to ma nenapadlo, trochu som pátral a našiel som vyjadrenie Juraja Králika (zakladateľ) na oficiálnej FB stránke:

,,V Čine výrabame z dôvodu ich technickej vyspelosti a produktivite , cena za prácu v kvalitnej fabrike v Číne je už dnes rovnaká resp. vyššia ako na Slovensku "

niečo vraj šiju aj v Rumunsku...
07.12.2014 - 20:50:34
00
*****! Tak nech to vyrába na Slovensku keď je to lacnejšie.
07.12.2014 - 20:53:34
01
usit to tu niekde moze dat, akurat ten komplikovany uplet by bol asi problem
07.12.2014 - 21:01:52
00
zajo nie je slovensky uz pekne davno. kvalita zavisi od druhu. za normalnu cenu no neviem, ale inak v akcii preco nie.
07.12.2014 - 21:07:40
00
usit to tu niekde moze dat, akurat ten komplikovany uplet by bol asi problem


Myslím, že sám si to nepletie. Kupujú to ako metráž.
07.12.2014 - 21:12:05
00
tie z toho odkazu nie su site z metraze, z klasickej tkaniny vyrobcovia na SK su
07.12.2014 - 21:16:12
00
ja som viac rokov nosil dlhe tricko Devold Active, stredne hrube merino podsite umelinou aby nepichalo (a nepichalo :) ), na zimnu turistiku super, ja prepotim vsetko takze aj toto, ale skutocne ma aj mokre tricko nejak nestudenilo (tak by vraj vlna mala posobit, aj mokra by nemala chladit, vraj...). Bolo priedusnejsie ako nejake lacnejsie umeliny, bol som s nim spokojny, kym som neschudol :) ale na cyklo to naozaj nebolo, hrialo az prilis :) ja som si ho inak kupil kvoli tomu ze vraj merino nesmrdi (to tvrdili recenzie na devold merina), ale moja priatelka ma hned po prvej ture ubezpecila ze to bude len marketingovy trik a v aute som sa musel prezliect :D
Inak ako zimna prva vrstva je mojim oblubenym trickom uz dlhe roky nejaka sedooranzova lacnota z lidlu, aj po rokoch stale ako nove (a to sa teda pri prani nesetri hh), pekne odovzdava vlhkost dalej, rychlo schne ... neviem co by som mu vytkol :)
07.12.2014 - 22:48:35
00
Ja mam merino Icebreaker (triko s dlhym rukavom 200g - podarilo sa mi ho pred casom zohnat za nejakych 30 USD, no nekup to :D) a osvedcilo sa mi. Neskriabe, a to mam citlivu pokozku, nosim ho radsej ako umelinove termo. Absolutne necitit chlad od prepotenia... vzdy az pri vyzliekani zistim, ze je mokre (ked sa v nom neflakam :)). Ale zas pomerne rychlo schne. "Protipach" u mna osobne funguje, oproti syntetike vidim (ci skor citim) obrovsky rozdiel - nemusi sa prat po kazdom pouziti. Asi najlepsie sa hodi na turistiku, ale pouzivam ho aj na bezky a teraz na bicykel pod vetruodolnu bundu.
08.12.2014 - 00:44:28
00
keyboard_arrow_up