a s merino vlaknom nemate niekto skusenosti ? mna celkom bere ta kolekcia od icebreakeru


Od icebreakeru pouzivam dve veci. Prvu vrstvu 260g a druhu 320g. Pouzivam to vacsinou na lyzovanie a oproti umelým vlaknam skvele, konstantna teplota. Na bicyklovanie uz menej. Po 2 hodinach uplne tazke, mokre. Ak sa hybes tak nastastie teple. Umele vlakna rychlejsie odvadzaju a rychlejsie schnu.
20.11.2012 - 17:24:12
00
Zdravím, ja mám X-bionic. iba vrch dlhý rukav. Je super. Funguje velmi dobre. Na mnohých výletoch som ho mal a na tele som bol suchy, všetko šlo do trička na nom. vrch mám aj Envy, tiež velmi dobrý. Spodok - termo gate mam authority z exisportu. Boli lacné, no sú o ničom. Zhánam nejaké poriadne. Chcel som x-bionic k tomu vrchu (ten som dostal), ale ked som videl, že stoja 70€, tak tiež ma to odradilo.
Mam otazku, čo je najlepšie si dať ako vrstvu na termoprádlo? Ja si dávam bavlnené tričko.
Ako vrchnú vrstvu mám bundu Castelli s gore windstoper membránou. Dobre zahreje, ale sa v nej aj spotím. čo lepšie odvetráva, gore-tex membrána alebo windstoper membrana (tiež značky Gore)?
22.11.2012 - 15:19:16
00
No tym bavlnenym trickom vsetko zabijes. Nacuca vodu a nosis ju so sebou. Ak ma cely system fungovat, vsetky vrstvy musia byt schopne posuvat vlhkost vyssie. Akonahle jedna z nich nefunguje, nefunguje celok. Obliekat sa treba podla cinnosti. tj ked idem makat, obleciem sa omnoho menej ako ked sa idem len tak poprechadzat. Pretoze aj to najlepsie funkcne pradlo ma limity. Preto je rozumne brat viacej vrstiev a obliekat a vyzliekat ich podla druhu cinnosti.
A co sa tyka windstopper vs goretex, zasadny rozdiel medzi tymito dvama latkami je, ze Goretex je nepremokavy, Windstoper nie je. Z toho vyplyva, ze Windstopper by mal vzdy dychat lepsie. Ale na 100% to zistis, ked si porovnas hodnotu paropriepustnosti dvoch konkretnych latok, nakolko Windstopper aj Goretex sa vyrabaju v roznych kvalitach.
22.11.2012 - 16:13:33
00
mám túto bundu a termotričko od vavrysu... problém je vtom že pri intenzívnej aktivite sa v tom strašne spotím ako by som na sebe mal bavlnené oblečenie a bunda to vôbec nestíha odvetrávať... je chyba v kúpe oblečenia alebo si mám radšej zaobstarať lepšie termo ako napr. Craft? lebo to tričko nieje už v najlepšom stave je na ňom dosť žmolkov tak teraz neviem :) alebo mám vrchnú vrstvu moc hrubú resp. nevhodnu bundu? :^)
23.11.2012 - 11:16:20
00
Craft ma taky graf kde je nazorne ukazane ktory model je na ake pouzitie podla rozpetia teploty a aj pohybovej aktivity. Na bike do -5°C pouzivam Craft Pro Extrem. Do velkej zimy mam Craft Pro Warm, ale ten velmi na bike nie je, je v nom teplo.
23.11.2012 - 12:00:20
00
A o akej vonkajšej teplote píšeš? Lebo to je dosť podstatné. Presne to termitročko z odkazu (Craft) vozím a plne mi vyhovuje, odporúčam. Príjemne hreje a aj keď som spotený, nechladí (na rozdiel od iných, ktoré mám). Na ňom mám dlhý dres a vestu. Pri intenzívnejšej aktivite a teplotách 5-12°C (bez silného vetra). Treba odskúšať, čo ti vyhovuje viac. Kedysi som tiež vozil hrubšie a "funkčné" bundy navrchu, no potom som zistil, že mi viac vyhovuje menej oblečenia, lebo sa dosť potím. Vesta mi bohate postačí, aby ma neprefúklo.


Naposledy upravil tmax dňa 23.11.2012 - 14:33:32, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2012 - 12:04:22
00
Craft ma taky graf kde je nazorne ukazane ktory model je na ake pouzitie podla rozpetia teploty a aj pohybovej aktivity. Na bike do -5°C pouzivam Craft Pro Extrem. Do velkej zimy mam Craft Pro Warm, ale ten velmi na bike nie je, je v nom teplo.


kde sa da najst ten graf?
23.11.2012 - 13:09:24
00
Ten graf som videl v malych katalogoch Craft, ktore su na predajniach. Mal by som mat taky doma. Ked sa vratim z prace pohladam pripadne zverejnim.
Edit: tak som ho nasiel a toho roku sa trocha pomenili nazvy layer 1.
http://shop.craftsports.us/performance-baselayers
shop.craftsports.us


Naposledy upravil lakko dňa 23.11.2012 - 13:43:54, celkovo upravené 2 krát.

23.11.2012 - 13:24:13
00
no tak podal tohto sa nedivim ze neviem najst spravne vrstvenie pri 5-10 stupnoch bo je to akurat na tej hrane pri vyssej intenzite :) uz nech sa ochladi ;)
23.11.2012 - 13:42:58
00
By ma zaujímalo, či sa niekto oblieka podľa grafu. :lol:
23.11.2012 - 13:48:09
00
Na toho pocasie je Be active (stary Extrem) ideal. High intenzity uz urcite v tejto dobe nejazdis. Zalezi vsak aj na dalsich dvoch vrstvach.
Tmax, podla grafu sa urcite neobliekam, ale info z neho urcite zaciatocnikom pomozu. Potom staci pozriet na teplotu pripadne silu vetra a vies co obliect. Ty to urcite vies odhadnut, ked si na biku takmer kazdy den.
23.11.2012 - 13:48:43
00
ja mam tie zero a zero extreme, na to zatepleny dres a nejaku letnu cyklobundu proti vetru co ma odvetrany cely chrbat a spodok ruk atd

a podla grafu ne, ale skor podla pocasia, ked je vietor tak inak ako ked je bezvetrie a rovnako aj ked ma byt slnecno tak inak ako ked pod mrakom. v zime sa cisto podla teploty neda obliekat
23.11.2012 - 13:55:39
00
mneto trvalo nejaky ten rok naucit sa spravne obliect :D
23.11.2012 - 14:00:36
00
a este zalezi aj ci som unaveny nevyspaty alebo nie, bo ak som skapaty tak mi je vacsia kosa a musim sa viac obliect
23.11.2012 - 14:41:54
00
No tym bavlnenym trickom vsetko zabijes. Nacuca vodu a nosis ju so sebou. Ak ma cely system fungovat, vsetky vrstvy musia byt schopne posuvat vlhkost vyssie. Akonahle jedna z nich nefunguje, nefunguje celok


Ja som bol v tom, ze učel termo prádla je odsávať pot z tela (okrem udrziavania tepla) aby človek nemal to mokré/spotené a potom chladné priamo na sebe. Potom treba nieco bavlnené dať na to termopradlo, aby to pohltilo ten pot, aby pot mal kam odísť z toho termopradla a tak clovek je v suchom. Takze som sa mýlil? Potom teda co je najlepšie si dať ako vrstvu na termoprádlo a pod bundu alebo nejakú polartec mikinu (na ktorej je ešte vonkajsia vrstva lahka goretex bunda alebo nieco take)? Píšete niektorí, že cyklodres. Akého typu? To mi tiež pride trochu divne, dat si cyklodres a potom ho schovat pod cyklobundu.
26.11.2012 - 08:27:42
00
keyboard_arrow_up