ja puzivam kombinaciu ako pises: natelnik (polyamid, polypropylen), druha vrstva polartec, alebo cyklodres, vrchna vrstva nejaky ten stopper
nieco ine si samozrejme davam na bezky - na vrch iba vestu, nieco ine na nenarocnu turistiku - natelnik kludne aj s primesou bavlny
26.11.2012 - 08:47:11
00
Ucelom technickeho oblecenia je transportovat vlhkost von, aby bolo telo vzdy v optimalnej mikroklime. Ak si das strednu vrstnu bavlnenu, vsetka voda tam zostane.
Ako asi myslis bude technicke spodne pradlo odvadzat vodu, ked ma nad sebou mokre bavlnene tricko? Kym je bavlnene tricko suche, bude to pravdepodobne fungovat lepsie ako keby tam bola technicka vrstva, lebo bavlna bude vodu nasavat zo spodneho pradla. Ale akonahle sa bavlna nasiakne, prestane fungovat aj technicke pradlo pod nim.
Potom Ti netreba kupovat napr taky Goretex navrch, lebo keby si si dal igelit, tak dosiahnes v podstate to iste (budes pod vetrovkou uplne mokry, ale obleceny nepremokavo :-)).

Ako som pisal, najdolezitejsie zo vsetkeho je uvedomit si, co ides robit. Pokial ides na hodinovy trening, kde budes brutalne makat a hned potom prides domov, tak je maly rozdiel, ci budes mat bavlnene tricko, ktore vsetko nasiakne a technickym oblecenim, ktore aj tak tolko potu nebude stihat odviest. tj mokry budes skoro rovnako, navyse Ti to nevadi, lebo hned sa osprchujes a prezlecias. Ak si vsak zoberes bavlnene tricko ako vrstvu na celodennu turu, budes vsetku tu vodu vlacit so sebou az do vecera, nehovoriac o tom, ze kdekolvek zastanes, zacnes sa po chvili triast zimou.
26.11.2012 - 10:30:25
00
este taky detail, ak sa chystam na dlhsiu cinnost v chlade berem si aj nahradny natelnik, hlavne ak je v plane netaly vykon -vacsie kopce
26.11.2012 - 10:39:24
00
tak to je jasne, ze ked idem sa len na chvílu prejist/previest tak si hodim na seba prve co mi pride pod ruku a ked idem na pol dna, tak uz pouzijes technické veci.
Dik za vysvetlenie ako to cele funguje, len ste mi neodpovedali na otazku, co si teda mám obliecť na termopradlo pod windstoper/goretex bundu? Nejake poliesterové tricko ked nie bavlnené?
27.11.2012 - 11:08:25
00
Pocuvaj a nechces nahodou, aby sme Ta aj obliekali? ;-) Uz som Ti pisal, ze vsetko zalezi od toho, co ides robit. Mnoho krat ked som isiel intenzivnejsie behavat, tak som si aj pri minusovych teplotach dal len termotricko s dlhym rukavom a na to windstoperovu bundu, tj druhu vrstvu som vobec nemal. Omnoho dolezitejsie bolo zakryt ruky, hlavu, krk a krize. Tj miesta, ktore su chladom najzranitelnejsie, telo si kurilo samo. Ked sa zas idem flakat na Vianocne trhy, tak dam najhrubsiu flisku a mozem tam stat v zime do zaverecnej. V podstate sa druha vrstva moze byt hocico, co dobre transportuje vodu a zahreje. Jedna o vselijake druhy fleecovych bund, ale kludne moze byt aj cyklodres. Zacni trochu pouzivat aj google. Skus zacat slovami druha vrstva oblecenia, budes prekvapeny, kolko toho bude.
27.11.2012 - 19:59:37
00
tak tak, zalezi od toho co ako kolko ides robit, teraz beham v zimnom oblecku, ale dnes som siel na casovku, presun mozno max 2km tak pekne v kratasoch skoro jak v lete :D, no a zeby mi dako bola zima nemozem povedat, ale ist tak pol hodku uz asi drkocem zubami :)
27.11.2012 - 21:56:24
00
tak to je jasne, ze ked idem sa len na chvílu prejist/previest tak si hodim na seba prve co mi pride pod ruku a ked idem na pol dna, tak uz pouzijes technické veci.
Dik za vysvetlenie ako to cele funguje, len ste mi neodpovedali na otazku, co si teda mám obliecť na termopradlo pod windstoper/goretex bundu? Nejake poliesterové tricko ked nie bavlnené?


nedavno tu bol v clankoch clanok o tom ako sa obliect v zimnom pocasi, boli tam uvedena aj konkretne produkty, precitaj si to
28.11.2012 - 16:00:17
00
máš si tam obliecť druhú vrstvu ...materiál polyester.
28.11.2012 - 19:33:41
00
ok, dik za všetky rady. V sobotu som bol jazdit v dost tazkom terene, vela tazkych stupakov na vyse 3 hodiny a mal som na termopradle bavlnene tricko a bolo uplne nasiaknute. Tak najblizsie si dam rychloschnuce tricko (z polyesteru). tu temu si najdem.
29.11.2012 - 10:05:12
00
ok, dik za všetky rady. V sobotu som bol jazdit v dost tazkom terene, vela tazkych stupakov na vyse 3 hodiny a mal som na termopradle bavlnene tricko a bolo uplne nasiaknute. Tak najblizsie si dam rychloschnuce tricko (z polyesteru). tu temu si najdem.
vsak si daj material co bude mokry,ale nebude ta chladit ;)
01.12.2012 - 01:27:03
00
no dnes nadherny priklad toho ze pre mna je najhorsia teplota medzi 5-10 :), ked sme vyrazili bolo cca 6 stupnov a slnecno, bola mi kosa jak svina bo som sa potil, stale som nenasiel vhodne vrstvy na takuto teplotu. teraz vecer bolo -2 a ja pekne v suchu a kosa mi nebola :) a to som mal na sebe tenke termo od craftu, zatepleny dres a letnu windstoperku
01.12.2012 - 20:49:13
00
capulo:tam vplyva vela faktorov,ci ti ma byt teplo,alebo nie
a ked sa potis,tak ides potom take tempo,ktore asi nie je regeneracne,ze:? ake tepy?
tak ked si v suchu a je -2c tak asi nemakas,len sa vozis
letna windstoperka? aj take existuje?
03.12.2012 - 10:15:13
00
samozrejme že existuje ;)
03.12.2012 - 10:17:42
00
Tak ja som si nakoniec zobral toto - http://www.klimatex.cz/panske-triko-dlouhy-rukav-zeno-saphir.html

Zatial som ho poriadne neodskusal, ale material je prijemny. Nepicha, nesvrbi. Jedine minus je ze elektrizuje
03.12.2012 - 10:26:13
00
samozrejme že existuje ;)
vzdy som si myslel,ze ten teflon sa pouziva pri silnom chladivom vetre,ale sranda to bola dobra
03.12.2012 - 10:28:06
00
keyboard_arrow_up