canopus, máš sa ešte čo učiť...vrstva teflonu je medzi inými vrstvami materiálu, ktorých hrúbka môže byť rôzna...a v tom je ten rozdiel...takže kúpiť sa dá aj tenučká vetrovka s windstopperom aj hrubá zateplená bunda s tou istou membránou... :P a capulo myslel tú prvú...;)
03.12.2012 - 10:40:51
00
praveze som isiel pomaly, aj dnes, pomalicky z domu ale skor to vidim tak ze som nejak aklimatizovany na vnutornu teplotu v izbe a tak ked vyjdem von telo dokuruje a potim sa, a chvilu mu trva nez sa spamata a prestane kurit :) alebo co, proste daka schyza
03.12.2012 - 13:47:24
00
naštuduj si čo to o trojvrstvovom obliekaní a zistíš ako sa treba do ktorého počasia obliecť.V tomto počasí treba jazdiť také tempo,aby si sa moc nespotil.
03.12.2012 - 14:56:21
00
ale sak viem :) sak pisem ze sme isli pomaly, priemerka cca 19, to je uplne onicom :), ked idem sam tak priemerku pod 25 povazujem uz za nic moc, podla mna potom v noci sme sli daleko rychlejsie a nepotil som sa
03.12.2012 - 15:06:12
00
hm, zaujímavé, už dávnejšie som spozoroval, že pre mňa je zase teplota 5-10°C ideálna :-)
03.12.2012 - 15:13:15
00
Myslíš pivo, alebo biele víno? :D
03.12.2012 - 15:54:20
00
:-) tentokrát ide o vzduch
04.12.2012 - 07:45:56
00
praveze som isiel pomaly, aj dnes, pomalicky z domu ale skor to vidim tak ze som nejak aklimatizovany na vnutornu teplotu v izbe a tak ked vyjdem von telo dokuruje a potim sa, a chvilu mu trva nez sa spamata a prestane kurit :) alebo co, proste daka schyza
Netvrdim, ze je to Tvoj pripad, ale ked sa clovek pooblieka doma, niekedy sa stihne spotit skor, nez dojde do zimy, kedze stravi par minut naobliekany pri izbovej teplote. Lepsie je pozapinat sa az vonku. Na zaciatku aktivity, by ti malo byt chladno a ked sa rozhybes, tak potom akurat. Ak Ti je komfortne teplo uz ked vyjdes z domu a este si sa nerozhybal, tak je nieco zle.
04.12.2012 - 23:59:40
00
jj presne tak robim ;) zapinam a rukavickujem az vonku :), ale je mozne ze som furt dako velmi naobliekany, ta blba membrana spravi vela... no nic idem sa povozit do madarska uvidime co to povie dnes :D
05.12.2012 - 06:57:25
00
Ja keď idem na jeseň, v zime von, tak keď vyjdem z domu, je mi zima, najmä na nohy. Proste cítim chlad, naskakuje husia koža. A po desiatich minútach som v pohode, spodná vrstva aj za jazdy drží teplo, vrchná vrstva nepustí chlad. Nohy pracujú, tak sa aj prekrvujú, prípadne im ešte doma pomôžem hrejivou Emspomou. Akurát prsty sa len vezú, tak tým je zima a treba ich viac zabaliť.
05.12.2012 - 18:28:42
00
canopus, máš sa ešte čo učiť...vrstva teflonu je medzi inými vrstvami materiálu, ktorých hrúbka môže byť rôzna...a v tom je ten rozdiel...takže kúpiť sa dá aj tenučká vetrovka s windstopperom aj hrubá zateplená bunda s tou istou membránou... :P a capulo myslel tú prvú...;)
tak potom sa Capulo nevie obliekat,co uz...nepoznam nikoho kto ma tenku windstopperku a toboz tenucky teflonik na leto,ked uz rozoberas tenky a hruby teflon,a tych veci mam pozehnane,co sa mam ucit? ze existuju 2 druhy membran? :D ked som to povedal u nas v obchode,tak sa len dobre na mne zasmiali,ze odkial mam takuto blbost
ja jazdim tak,ze moze byt aj -15C,len rovinky a tempo take,aby som sa moc nespotil,potom nemusis mat ani winstopperku,a co uz,na bajk ani ziadnu cyklisticku windstopperku nenosim,kedze ju nemam
JoKo:diky za ten vyrobok,parada,nieco podobne a lacne som hladal


Naposledy upravil canopus dňa 05.12.2012 - 19:24:16, celkovo upravené 2 krát.

05.12.2012 - 19:18:57
00
no dnes rano bolo fajn -2 stupne hmla rosa. Do cunova sme prisli obaleni ladom :) aj my aj bajky :)) ale prijemne vcelku. Len potom v meste bolo +2 a vsetok tedn lad sa na mne roztopil a som vyzeral jak po burke :)))

inac aj ja mam take pravidlo ze ak je mi prvych 10min teplo tak som obleceny moc
05.12.2012 - 19:19:23
00
capulo:hold,ked si kupujes veci z lidla,sa necuduj :D..merino si skusil uz,alebo nejaky accumulator?
05.12.2012 - 19:25:30
00
...inac aj ja mam take pravidlo ze ak je mi prvych 10min teplo tak som obleceny moc

to asi jazdis po rovine :D
05.12.2012 - 19:46:39
00
canopus, to že ty nepoznáš nikoho neznamená, že také veci neexistujú...keby si čítal čo som napísal tak nepíšeš kraviny...membrána je jedna, rozdiel je v tom, aké ďalšie materiály sú v tej ktorej bunde použité...to že capulo rieši blbosti s tým nemá nič spoločné...ja mám windstopperky asi 4, každá je iná a hodí sa na iné teploty a počasie...len to by si musel jazdiť aj v nepriaznivom počasí a to ty si ťažko za ten rok jazdenia na biku mohol zažiť ;)
05.12.2012 - 20:28:03
00
keyboard_arrow_up