Kedze sa blizi zima a v podstate uz kazde rano ked chodim na bajku do roboty je celkom slusna kosa uvazujem o kupe nejakeho termopradelka. Zacat by som chcel nejakym rolakom s dlhym rukavom a vysokym golierom, neskor aj nejake dlhe spodky. Zatial uvazujem nad dvomi overenymi znackami a to Craft a Moira. Od Craftu mam funkcne tricko Pro Cool, som s nim nadmieru spokojny a preto sa viac priklanam k tejto znacke. S akymi znackami mate skusenosti vy, ako ste spokojny a co by ste odporucali ako prvu vrstvu do chladneho pocasia resp. od akeho vyrobcu a aky model?
27.09.2009 - 17:51:52
00
Ja mam Moiru, ale potrebuješ to vrstviť - spodné tenké napr. ultralight, potom mono / duo / trio. Toto je pomenovanie vrstiev u Moiry potrebuješ začať najtenšou aby ti odvádzalo pot do ďalších vrstiev a zostal si v suchu. V Moire majú prospekt choď si ho zobrať tam je vysvetlené použitie podrobnejšie aj so zdôvodnením. Bežne používam keď je chladnejšie u.light+mono na to dres a membránovú bundu.To mi väčšinou stačí pokiaľ je okolo nuly. Pod nulou dávam aj trio. Neviem ako ďaleko chodíš.Teraz by mi stačilo mono+dres+návleky na ruky a príp.kolena a vesta ak je okolo 5-7 stupňov.
27.09.2009 - 20:42:41
00
Mam taky rolacik od Sportfulu moze to ist aj ako prva a aj ako druha vrstva. Staci ti uplne nejake termo na odvod vlhkosti a mozes si na to hodit softshell alebo polartec 100 a nejaky ten sustacik z odvetravanim. Tiez by mozno stacil dres ktory je z Coolmaxu a na to nieco lahke a teple. Zase cim viac vrstiev na biku tym viac sa trapim lebo mam problem s potenim Chodim radsej na lahko ale to uz zavysi od kazdeho zvlast Preferujem väcsinou dostupne znacky myslim cenovo na Devold som nedozrel :cash: este jedna vec lepsia je syntetika ako merino ktore dlho schne a drzi vlhkost :rain: Zalezi od pocasia a od typu cloveka
27.09.2009 - 21:11:21
00
Scorpi; co je to vrstvenie mi je jasne, v podsate mam uz 2. a 3. vrstvu, ale na chladne pocasie mi chyba este ta zakladna prva. Zatial som chodil v navlekoch ale posledny tyzden zistujem ze budem potrebovat cosi naviac
27.09.2009 - 21:42:16
00
..no ako som napísal spodné mám u.l. Je to fakt o pocitoch, ja sa potím veľmi málo a som zime odolný - nevychvaľujem sa, alebo niečo podobné je to proste fakt. Vždy mám minimálne o jednu vrstvu menej prip.dve ako kamoši čo s nimi jazdím.Tú spodnú môžeš využiť hocikedy aj teraz cez deň pod dres ak sa vyhreješ vo výjazde, potom v zjazde neprechladneš si v poho tak asi by som začal s tým.Odoberá ti pot z tela na ďalšiu vrstvu a tam sa odparuje - aspoň tak píšu :) ;)
Mal som ho napr.aj dnes pod dresom v kopcoch, kde dosť svietilo slnko a následne v zjazdoch do dolín kde bolo citelne chladnejšie som bol úplne v poho. Rozopnuty dres.
Neviem či si toto chcel vedieť - myslím využitie ..
27.09.2009 - 21:56:00
00
Kazdy sa oblieka inac ono by nebolo najhorsie vyskusat original termotricko na zimu a v tom istom obdobi vyskusat termotricko na leto co bude lepsie a co ti bude sediet Myslim ze Progress robi veci original na bike ale nie len oni a nejakou no wind membranou v prednej casti ale dlhe roky som mal od nich tricko s materilu Basic Zase Zajo do termopradla pridava polartecove vlakna co si myslim ze je na zimu. Na bike v chladnom pocasi nosim letne triko aby to salo a odvadzalo do druhej vrstvy ale to je moj system Ako som uz uviedol zalezi od cloveka
27.09.2009 - 22:33:57
00
Caute.
Ja osobne pouzivam termopradlo od x-bionic.Sice je z tych drahsich ale zasa som nadmieru spokojny takze mozem len a len odporucit.Bez problemov stym jazdim aj do - teplot len s jednou vrstvou+windstoperova bunda.Dalsia vyhoda je ze to ma ciastocky striebra takze pot nieje citit ;)
27.09.2009 - 23:12:53
00
Za mna merino, konkretne znacka Icebreaker...trosku netradicne ale mam to dostatocne odskusane ako na skialpoch tak aj na biku. Su rozne gramaze, kopec modelov, staci si len vybrat.

Hlavne vyhody merina (Icebreaker): dycha, krasne hreje a hlavne NESMRDI...bol som v tom v kuse 4 dni na horskej chate, cele dni som sa potil na sklialpoch a aj po tych 4 . dnoch som sa citil akoby som si to obliekol pred chvilou..zatial co iny co mali moiry a pod. pachli. Navyse je to krasne prijemne na telo, nehryzie to ani neskrabe

Nevyhoda: cena...to je proste fakt, ja som do toho zainvestoval ale teraz si chrochtam blahom...treba vychytat vypredaje a pod. Teraz v tom chodim vlastne stale :)

tu je odkaz na domovsku stranku.. http://www.icebreaker.com/site/index.html
28.09.2009 - 00:42:36
00
Ja preferujem znacku Craft. Osvedcila sa mi v lete aj v zime. Maximalna spokojnost. Tak isto kazde rano absolvujem cestu do roboty na biku cca 22 km. Teraz uz je chladnejsie takze vyuzivam jesenne funkcne pradlo .
1 vrstva - CRAFT PRO ZERO EXTREM dlhy rukav, http://www.craft.sk/index.php?section=katalog&prod=craft&sub_prod=proextreme_m&sub_prod_type=triko
2 vrstva - zatial iba cyklo dres, ked bude zima tak CRAFT SHIFT FREE - rolák se zipsom http://www.craft.sk/index.php?section=katalog&prod=craft&sub_prod=shift_m
3 vrstva - momentalne CRAFT ACTIVE Double X - cyklistická bunda (vesta) http://www.craft.sk/index.php?section=katalog&prod=craft&sub_prod=bike_m&sub_prod_type=bunda ak bude chladnejsie cca pod 5°C tak Double X vymenim za zateplenu cyklobundu s windstoperom.
Na nohach zatial cyklogate NALINI + navleky na kolena, pod 8°C uz pouzivam dlhe NYNA s windstoperom a pod 0°C si pod ne este davam spodky CRAFT PRO ZERO EXTREM http://www.craft.sk/index.php?section=katalog&prod=craft&sub_prod=proextreme_m&sub_prod_type=spodky
Takto vybaveny "prezijem" do teploty cca minus 5-6°C, ak je chladnejsie tak uz nebikujem.
28.09.2009 - 06:50:03
00
podobne som na tom aj ja, len ta najspodnejsia vrsvta do zimy mi do teraz chyba
nad Pro Zero Extrem uvazujem aj ja, nieje tam ani nejaka zla cena
28.09.2009 - 11:17:12
00
ja mam nejaky biely klimatex :)
a funguje :y:
28.09.2009 - 14:19:27
00
tak aby si v tom mal poriadny gulas..tak pridam aj ja :) v poslednej dobe som sa stal velkym fanusikom znacky Under Armour...pokial viem tak sa ale u nas niekde nepredava v kamennom obchode a tak som odkazany na dovoz zo zahranicia...s cim som ale zatial 100% spokojny...v mojom pripade funguje perfektne v zime aj v lete...
28.09.2009 - 15:15:12
00
tak dnes som bol kuknut v Hudy Sporte, odporucli mi Imroman-ov icebreaker konkretne chase zip gt 200, vyzeral dost dobre, jemny material a paradoxne aj pevny, odvetranie v podpazusi a na vnutornej strane rukavou a co ma potesilo bola dierka na palec takze clovek ma istotu ze mu rukav nebude zliezat. Jedina nevyhoda bola cena 85€ ;( ale ak nic lepsie nenajdem tak to nejak prekusnem
28.09.2009 - 17:46:55
00
No ja som zacal na Moire, ale teraz som nakupil na leto Adidas oblecenie v Parndorfe za par Eur, nie je na zimu, ale na jesen postaci, perfektne sedi. Vyhodou je, ze je velmi dlhe, chrbat je vzdy zakryty. Osobne to nosim aj v lete pod dres, vobec v tom nie je teplo.

http://pid.adidas.com/catalogue/sg/product/644269/TechFit-Seamless-Medium-Compression-Sleeveless-Tee
Cena 18 Euro.S rukavmi okolo 25E.

No a na zimu mozem odporucit pozriet v Parndorfe predajnu Falke, nech Vas na vstupe neodradi, ked uvidite iba same ponozky. Vzadu maju perfektne funkcne pradlo. Sice je to drahsia znacka ale kvalita je vysoka tiez.

http://www.falke-shop.de/index_de.html#camp=IM_A1&welt=Sport&division=Underwear%20for%20men&articleID=453
29.09.2009 - 22:06:00
00
Používam všelijaké funkčné prádla, avšak termoprádlo mám SLOVENKA, veru tričko z dlhými rukávmi za vtedajších 176SKK!!! a je príjemné, teplé, funkčné...
30.09.2009 - 11:04:56
00
keyboard_arrow_up