Hladam nieco nepremokave okolo 150€ Hlavne na zimu ale aj celorocne na turistiku.Zatial mam v hladaciku toto,neviete niekto poradit?
Zobral by som tie nebrasky su na ne dobre recenzie,ale nelubi sa mi ze nemaju kozeny jazyk a najviac sa mi asi pozdavaju Lomer-y kamarat si ich chvali ma uz druhe a spracovanie vyzera fajn akurat ze nemaju goratex ale sympatex

http://www.bergsport.sk/sk/elektronicky-obchod/produkt/lomer-pelmo-stx-trekingova-obuv/7341

http://www.bergsport.sk/sk/elektronicky-obchod/produkt/aku-zenith-gtx-636-1-trekingova-obuv---obuv-gore-tex®/7331

http://www.bergsport.sk/sk/elektronicky-obchod/produkt/trekingova-obuv-garmont-nebraska-gtx-brown/13700

http://www.bergsport.sk/sk/elektronicky-obchod/produkt/planika-forest-men-trekingova-obuv-hmeda/8663
01.12.2017 - 08:09:51
00
Pri celokoženej topánke nejakú membránu moc riešiť netreba. Po pár naimpregnovaniach včelím voskom budú nepremokavé okrem nejakého dlhšieho brodenia aj tak. Tie Lomer vyzerajú veľmi dobre, hlavne za tú cenu.
01.12.2017 - 08:26:07
01
mam tie Foresty od Planiky uz zo 4-5 rokov. Nosim ich v zime do civilu ako zimne topanky (vcera boli na nezaplatenie), na zimnu turistiku a v lete do Tatier, Sl. Raj ... Niesu este moc tvrde tak sa v tom da aj v lete celkom pohodlne chodit. To uz ale kazdy podla svojich pocitov. Nic im zatial nieje. Ale mohli mat v predu na spicke vyssi gumenny okop. Zamna max. spokojnost. Membrana je tiez funkcna - dla ohlasov som zachytil ze vraj lepsia ako goretex. Pravidelne ich voskujem - napr. v Raji prve 2 dni vydrzal vosk a treti uprsany den zachytila vodu membrana a mal som nohy v suchu. Nedas na ne macky na "rychloupinak" - neviem ako sa to vola. ALe tie napr. riesil Marinada par stran dozadu. ma zrovna tie Garmonty co mas vo vybere.
01.12.2017 - 12:07:30
01
Super,dik za rady!Tak uz sa rozhodujem iba medzi tymi Planikami a Lomerami a viac som nakloneny k Lomer.Videl som ze Marinada riesi macky,takze by som mojol pouzit tie iste co ty ?
01.12.2017 - 13:56:27
00
Hosť napísal:
Pri celokoženej topánke nejakú membránu moc riešiť netreba. Po pár naimpregnovaniach včelím voskom budú nepremokavé okrem nejakého dlhšieho brodenia aj tak. Tie Lomer vyzerajú veľmi dobre, hlavne za tú cenu.

Ale na škodu to určite nie je, roky som nosil vibrami bez memrány a keď ti koža premokne, tak máš problém tie topánky vysušiť a pocit mokrých nôh...kto zažil vie :). Impregnoval som pravidelne, no pri nejakých lejakoch a ako píšeš brodení snehom ti premoknú. Tam je membrána na nezaplatenie, ja už by som vibramy bez membrány nekupoval , teda aspoň pokiaľ by som mal mať len 1 univerzálne celoročné :)
doktor-40 ja by som nevylúčil ani tie Garmonty, ale je to na tebe :) a či majú podrážku na poloautomatické, či automatické mačky nie je asi až tak dôležité, najmä pri celoročnej obuvi. Asi mačky aj tak nebudeš používať moc často a na pár x do roka, to nemá asi zmyseľ moc riešiť. Priorita je aspoň u mňa komfort a pri zimnom použití aj nepremokavosť, nie je nič horšie ako mokré nohy, v zime to platí 2 násobne :)
01.12.2017 - 16:55:27
00
Ved prave o to mi ide aby som nemal mokre nohy.Zatial som mal iba take lacaky vsetko a chodim denne so psami po horach tak chcem nieco co vydrzi a nepremokne no asi som sa rozhodol pre tie Lomer-y.Na tie macky som sa pytal iba preto aby som vedel ske tam mozem dat
01.12.2017 - 17:14:49
00
Pri podrážke zo žliabkom len na päte-polaautomatické, keď je aj v predu automatické a bez, ako na tých Garmontoch klasické, samozrejme na bežnú turistiku klbové mačky. Teda tie najviac používané :)
01.12.2017 - 17:20:56
00
imro1 napísal:
Ale na škodu to určite nie je, roky som nosil vibrami bez memrány a keď ti koža premokne, tak máš problém tie topánky vysušiť a pocit mokrých nôh...kto zažil vie :). Impregnoval som pravidelne, no pri nejakých lejakoch a ako píšeš brodení snehom ti premoknú. Tam je membrána na nezaplatenie, ja už by som vibramy bez membrány nekupoval , teda aspoň pokiaľ by som mal mať len 1 univerzálne celoročné :)
doktor-40 ja by som nevylúčil ani tie Garmonty, ale je to na tebe :) a či majú podrážku na poloautomatické, či automatické mačky nie je asi až tak dôležité, najmä pri celoročnej obuvi. Asi mačky aj tak nebudeš používať moc často a na pár x do roka, to nemá asi zmyseľ moc riešiť. Priorita je aspoň u mňa komfort a pri zimnom použití aj nepremokavosť, nie je nič horšie ako mokré nohy, v zime to platí 2 násobne :)


Jasné, nejakú určite treba. To bolo skôr na margo toho, či GTX alebo Sympatex ;)
01.12.2017 - 17:54:22
00
Tu este video tych Lomer 😉
https://youtu.be/O2cNbXzEGX8
Uz som ich objednal.Nejake odporucania na vosk?
02.12.2017 - 19:27:37
00
...dobre si si prečítal, zohnal som ich a už ich mám pekne aj doma:-)...ďakujem ešte raz za tvoju ochotu..:-) ;-)
04.12.2017 - 11:11:01
00
...ešte ma chalani napadla jedna otázka..po kúpe topánok ich niečim aj natierate alebo impregnujete?..mám si kúpiť nejaký impregnačný sprej?...som sa na to zabudol spýtať priamo v predajni:-/ ..klabo ty máš také isté ako som si aj ja kúpil, myslíš že je to potrebné??
07.12.2017 - 10:58:45
00
Pred 1. použitím nemusíš, impregnujú sa od výroby. Ale určite si nejaké impregnáciu kúp, je to dobré používať, v náročných podmienkach aj pred každou túrou, ak máš svoje topánky aj seba rád :) . Existuje množstvo prípravkov, na GTX a membrány celkovo bývajú špeciálne prípravky. Dobré sú novšie impregnácie s nanočasticami a pod. ale aj tie klasické nebývajú zlé, treba pozerať, či je to určené na semiš, textil, kožu, prípadne univerzál :)
07.12.2017 - 11:22:12
00
Impregnácia a výživa koze sú dve rozdielne veci
07.12.2017 - 14:49:58
02
Tak, ale nič to nemení na tom, že sa obuv, teda aspoň tie lepšie značky a pri drahších vibramách to beriem ako samozrejmosť pri výrobe impregnujú. Existujú aj rôzne prípravky aj na výživu kože ako rôzne kondicionéry (podobne ako na vlasy) na zachovanie čo najlepších vlastnosti kože, prevažne ju zmäkčia, čo zabraňuje praskaniu. Nič podobné som nikdy nepoužíval, no impergnáciu beriem ako normálnu a pravidelnú starostlivosť o obu. Samozrejme takto dlhšie vydržia a budú lepšie slúžiť :)
07.12.2017 - 16:59:02
01
Ja som objednal tento vosk,obuv je z Nubuku len neviem ci ich navoskukem hned alebo budem najprv pouzivat len nejaky sprej na impregraciu
http://www.bergsport.sk/sk/elektronicky-obchod/produkt/impregnacia-sno-seal-wax-200-g---impregnacia-zo-vcelieho-vosku-sno-seal-vosk-200g/1038
07.12.2017 - 17:04:36
00
keyboard_arrow_up