Ono to asi suvisi s tym ze podrazka je tuha a horsie drzi na lade. Zase ale poskytuje ine vyhody :)
08.01.2010 - 10:00:46
00
jasne preto som pisal, ze treba si hlavne v hlave urcit ucel tej topanky :)
08.01.2010 - 10:15:19
00
Ja mám Trezeta Cyclone http://bb.trekland.sk/pics/small/280/pic264.jpg len v trochu inom odtieni. Budú mať dva a pol roka, nosím ich prevažne v zime, má to GoreTex a stáli ma - ešte v Sk - 2.790,-. Maximálna spokojnosť. :y:
08.01.2010 - 10:33:43
00
Ja som si pred troma mesiacmi kúpil tieto http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=28 zatial naprostá spokojnosť,sedia ako uliate.Ošetrujem ich voskom.Prajemti dobrý výber.Ako to už niekto spomínal,na topánkach sa šetriť neoplatí. \o/
08.01.2010 - 10:58:12
00

a na behanie po lese a po nespevnenom terene alebo aj po snehu mam tieto:
http://www.adidasshop.sk/originals-k_58/adidas-marathon-tr-033251-z_476/
(na snehu drzia lepsie ako ktorekolvek boty s vibram podrazkou...ale samozrejme na uslapanom snehu, nie do zavejov:) )

Ja ich mám tiež stým že na krabici je šport.určenie - Lifestyle :D
08.01.2010 - 11:04:10
00
toto vobec nie su turisticke topanky. Poznam takych, hlavne madarov, ktori su schopni vybehnut s podobnymi topankami (videl som uz aj v zabkach) cez Priecne sedlo a pod. Staci zly doslap a clenok mas vykruteny ako paragraf. Nehovorim zase, ze na vsetko treba tazke pohorky. Tiez bezne chodim na vajca v polovicnych.
08.01.2010 - 11:10:22
00
chlapec si hlavne musi ujasnit ci potrebuje vysoke topanky alebo nie. nizke vysoke tatry fatra tam je to jasne ale na take mensie vylety (nie ako nemecky turisti ktori uz hadam aj nakupovat chodia s tymi sprostymi palickami) sa daju pouzit aj normalne.
ale ak chce vysoke tak pod 150 asi len tazko. netreba ist nutne do gore-texu je niekedy zbytocne nadhodnocovany a predrazeny ale ked uz tak sa oplati zainvestovat dobre topanky su aspon na 4 roky.
ja mam nizke merrell chameleon. 120% spokojnost ale to je skor jar-leto, preto planujem kupit wrap slamy s gore-tex. vysoke mam neznackove s ceska s nejakou to super-truper membranou aby sa vysacka podobala gore-texu:) drzia v pohode.
gore-tex treba osetrovat voskom?
08.01.2010 - 11:20:23
00
V prvom rade osetrujes kozu topanky, nie membranu. Membrana podrzi, pricom koza ak nie je osetrovana tak namokne, moze pri suseni popraskat atd... Vosk kludne pouzi. Mas vcelie, synteticke. Len ich nemiesat.
08.01.2010 - 11:30:50
00
Aj pri Gore-tex obleceni sa impregnuje latka na ktorej je nalaminovana membrana. Mari sa mi ze ked vrchna latka navlhne tak membrana sice nepusti, ale strati priedusnost.

Mne sa napriklad Merrely velmi neosvedcili. Na jesen som si zaobstaral Salomon XA Pro 3d GTX. Na vencenie hyperaktivnej vyzle okolo komina super a da sa v nich aj pobehnut.

Vyssie mam Scarpy Barun, ale tie este len rozchadzam. Zatial sa javia ze fajn.
08.01.2010 - 12:03:58
00
Ja ich mám tiež stým že na krabici je šport.určenie - Lifestyle :D


mne je jedno, co je na krabici
beha sa v nich vyborne...tym myslim naozaj BEH po lese...nie tury
na tury mam ine, ako som pisal...
ale vyzeraju aj vyborne k rifliam, to uz je ako bonus
08.01.2010 - 12:41:07
00
po velmy zlých skusenostiach s garmontami..... s gora texom...a podobnými somarinami ktore sa rozpadnú za sezonu, som si kupil klasické popradky a mam pokoj su sice tažké ale nič hrozné to neny, hovoria že su nepohldoné! no mne sa v nich chodí jak v papučiach, a nemusite kupovat žiadne špecl. vosky stačí obyčajný vojenský krem, nosim na nich aj mačky a pohodáá 8)
mam ich dva roky a ani to na nich neny poznať, nepremokajú a ked zederem podražku da sa vymeniť, su sice drahé ale ine by som už nechcel
http://www.makaraobuv.sk/topanky/james-iii-krat-bandaz
08.01.2010 - 13:23:02
00
moj kamos ich nosi uz 10 rokov
kazde dva roky vymeni podrazku a to je vsetko
08.01.2010 - 13:29:03
00
MB:s gora texom...a podobnými somarinami ktore sa rozpadnú za sezonu?
mam trezety kombinacia koze a cordury s goracom od r 2001 a no problen nic sa nerozpadlo ani nepremokaju, a to som v nich pochodil tyzdnove tury s 20kg batohom po fatrach aj tatrach ;) ,...maju vlastnu podrazku,a este drzi...nosim na bike cez zimu a na opekacky.....
nove rocne reichle su jak papucky s makou vibram podrazkou...spokojnost aj v -15st,ziadne mrznutie prstov...
http://www.sport-outdoor.sk/obuv-raichle-all-degree-p-967.html starsi model
08.01.2010 - 13:44:11
00
moj kamos ich nosi uz 10 rokov
kazde dva roky vymeni podrazku a to je vsetko

Myslíš takéto niečo? Toto sú Gerlachy z bývalého výrobného družstva Podtatran Poprad, rok výroby 1976, vtedy som na vybavenie objednávky čakal skoro pol roka a stali ma 650 československých korún. Tri alebo štyri krát bola vymieňaná podrážka, raz boli generálne poobšívané a vymieňali mi futro. Posledných 10 rokov ich zanedbávam... Škoda... Boli nesčíselnekrát na Gerlachu, ale dostali sa aj na Snežku, Dachstein a Mont Blanc (no, klamem, nie na Mont Blanc ale na Augille du Midi a neodšlapali si to, ale vyviezli sa lanovkou...)
Keď boli nové, tak som ich napustil lyžiarskym voskom a potom opatrne zapiekol v rúre. Odvtedy sú nepremokavé.

Prílohy:

P1140449.JPG
P1140449.JPG 281.31 KiB thumb_up0thumb_down

08.01.2010 - 22:14:03
00
podla pocasia a terenu volim medzi:
Salomon Exit Aero
Berghaus Cuesta :y:
Salomon Mission GTX
08.01.2010 - 23:47:19
00
keyboard_arrow_up