Gusto0 napísal:
imro1 vcera som v tych rukaviciach bol na serioznom 4,5h vyjazde nadmorske vysky aj okolo 900v.m. a bez problemov. kde ti byva zima? na konce prstov? ja mam problem len pri dlhych zjazdoch s prstom na brzdovej pake - tam je material stlaceny a navyse chladi packa. inak len obcasne hybanie prstami, po dlhych zjazdoch kruzenie rukami.
ja som tiez jeden z tych ktori maju problem so studenymi koncatinami. problem by som hladal aj inde. kratke prsty na rukaviciach, nemas zly posed na biku? poloha brzdovych pak, priemer gripov ..... nepotia sa ti moc ruky?

Presne na končeky prstov mi býva zima. Ruky sa mi nepotia, to by som muselo byť fakt moc teplo a hrubé rukavice. Inak bolo mi v tých Shimanách zima aj keď som šiel do kopca a to po pár minútach čo som šiel z domu. Pre mňa sú ideálne tak okolo +5 stupňov. No ako si písal, tak aj ja mám problém a býva mi zima aj na nohy. Možno že tie 2 rukavice by to vyriešili. Musím to vyskúšať. A asi už aj jedno ak pôjdem hore v tenších, lebo tak či tak mi je zima :) . Posed myslím, že mám nastavený dobre, gripy mám Ergon. Ale vyskúšam asi ísť nabudúce v letných a hrube zoberiem do bundy a uvidím. Snáď to pomôže. :) A to fakt vo veľkej zime ani nejazdím. Inak by som bral asi tie návleky na riaditka. No pri teplotách okolo 0 by to vyzeralo dosť komicky :)
09.01.2022 - 13:48:38
00
Hlavne si neviem predstavit ako by si dopadol s tymi navlekmi pri nejakom, i ked len malom pade... S rukami na riadidlach? Ak ti je zima len na konceky prstov tak problem moze byt aj v tom ze mas male cislo rukavic a prsty mas natrepane az uplne do konca rukavic. Zimne veci ako su rukavice, tretry je potrebne mat o kusok vacsie aby si nemal prave konceky prstov uplne v predu... Ak budes brat druhe rukavice do bundy tak ich nezabudni vlozit do sacku aby si ich neprepotil aj od vlastneho tela...
09.01.2022 - 14:06:06
01
Rukavice sa najlepšie zohrievajú v podprsenke ☝️😁😇
09.01.2022 - 14:47:41
05
Ruky este lepsie...
09.01.2022 - 15:05:13
07
backyfx napísal:
Hlavne si neviem predstavit ako by si dopadol s tymi navlekmi pri nejakom, i ked len malom pade... S rukami na riadidlach? Ak ti je zima len na konceky prstov tak problem moze byt aj v tom ze mas male cislo rukavic a prsty mas natrepane az uplne do konca rukavic. Zimne veci ako su rukavice, tretry je potrebne mat o kusok vacsie aby si nemal prave konceky prstov uplne v predu... Ak budes brat druhe rukavice do bundy tak ich nezabudni vlozit do sacku aby si ich neprepotil aj od vlastneho tela...

Malé ich určite nemám :) toto mám prakticky pri všetkých rukaviciach, aj pri tých ktoré sú mi na končekoch prstov dosť voľné :) A pri tých pádoch to asi nebude nič príjemné. To je asi najväčšia nevýhoda toho riešenia :)
09.01.2022 - 15:46:50
00
Kto ste kupovali Briskeri, poradite kde ich zohnat v XL/XXL v camo verzii? Diky
09.01.2022 - 19:13:24
00
Bral som z grafity shop, už ale nemajú.

Inak bacha jedna vec je dĺžka, druhá šírka. Pokiaľ ich neroztiahnem, budem mať nasi problém. Sú mi úzke
09.01.2022 - 19:50:53
00
to som raz skúšal, neroztiahli sa, praskli..
09.01.2022 - 19:54:00
00
Otvor na navliekanie je uzsi to ano... No ja osobne s tym az taky problem nemam...
09.01.2022 - 20:17:40
00
Srsen tak to si ma nepotešil:(
09.01.2022 - 20:31:54
00
keď raz máš tlapy, je to tak :)
11.01.2022 - 23:43:56
00
LMS napísal:
https://www.zajo.net/sk/rukavice/nuuk-gloves-black-2021.p7434-15.html

Zajo Nuuk tu nenosíte nikto? Force Arctic Pro som musel vrátiť, boli aj v XXL príliš tesné. Už fakt neviem čo vybrať...


Tak som problémy s krehnúcimi prstami vyriešil takto, teda aspoň dúfam že vyriešil. Briskery na horekopec, príp. teplejšie podmienky a zajka na zjazdy a silnejšie mrazy.

Briskery vyskúšané, sú parádne, aj pri -2°C vrátane 15min presunu po ceste 30km/h ruky relatívne ok. Teda nie úplný tepelný komfort, ale pri podobných podmienkach mi v lacných lyžiarskych rukaviciach takmer odmrzli prsty.

Na zajka som najviac zvedavý, recenzie majú veľmi dobré aj od horolezcov, skialpinistov a motorkárov. Na fotke vyzerajú byť dosť veľké ale po nasadení na ruku mám pocit že sú pomerne tenké, ale snáď tých 180g Primaloftu izoluje dostatočne.

Prílohy:

20220119_143411.jpg
20220119_143411.jpg 591.86 KiB thumb_up0thumb_down

19.01.2022 - 14:48:22
00
imro1 napísal:
Tak asi by to bolo riešenie, aj keď už mi to príde na to moje jazdenie okolo 0 a tak na hodinu dosť extrém? Keby jazdím v mínusový mínusový teplotách a dlhšie jazdy, tak by som to isto zobral. Ale ak by som začal, tak to určite zvážim. V tomto by mi snáď už zima nebola ?. A nad vyhrievanými rukavicami som tiež uvažovaloval aj na zimnú turistiku, ale neviem či to nie je blbosť a akú to má životnosť. Nedávno som sa na to pýtal, či ich niekto má, ale nikto neodpovedal. ? AnitaCok máš s nimi skúsenosti?


Prepáč že takto neskoro odpovedám, ale skôr nebol čas na otestovanie rukavíc. Takže za mňa, resp. z priateľkiných dojmov tlmočím- nebrať. Teda aspoň tie lacnejšie o ktorých bola reč: https://www.insportline.sk/43630/univerzalne-vyhrievane-rukavice-w-tec-boubin/cervena
Nie je šanca že by vyhriali na udávaných 55°C, čo nikto ani nečakal, ale aby v nich omŕzali konce prstov pri -3°C... Navyše vraj tá kocka v ktorej sú batérie dosť tlačí zvrchu na ruku v oblasti zápästia, je dosť veľká. Pocitovo, áno z vrchnej strany to trochu hreje, ale materiály ako membrána a zateplenie asi nebudú nič moc. Podľa môjho názoru je chyba hlavne v nedostatočnom zateplení a izoláciou proti vetru, ako samotným vyhrievaním.
Idú naspäť, celkovo ale môžem nákup na ich stránke odporúčať, na podpore veľmi ochotní a vraj do 30dní sa dajú vrátiť. Zrejme platí staré známe, za málo peňazí málo muziky a niečo z ich drahších alternatív môže už plniť účel spoľahlivo.
26.01.2022 - 15:27:51
01
AnitaCok ďakujem za info :) ja som potom ešte pozeral aj nejaké kvalitnejšie, no tie už stáli tak 130 €, čo už je celkom dosť. No príde mi to tak, že asi bude najlepšie zobrať aj tak klasiku, teda nejaké kvalitné rukavice povedzme za 100 € ideálne teda ak je to komplet vnútroné a vonkajšie rukavice, ktoré by sa dali použiť aj samostatne. Skúšal som aj na tenké letné dať tie Shimano, trochu to pomohlo a le je to teda dosť tesné a ideálne by boli samozrejme originál. Pozeral som napr. aj rukavice od Zaja, ale to neviem či bude to pravé aj keď vyzerajú dosť dobre. LMS ako si s tými od Zaja spokojný ty? Raz som tu niekde na fóre videl jedny zimné tie vyzerali parádne, myslím že ich dával Ramon1, ale už neviem či to bolo v téme cyklo oblečenie, alen´bo niekde inde. Ale tak teraz je to už jedno. Budem to riešiť aj tak až na budúcu zimu. Aj tak teraz jazdím tak okolo pol hodiny, max do 1 hodiny a pri teplotách okolo 0 to prežijem aj s tými čo mám. A tie lacnejšie vyhrievané ako si písal, tam to bude asi ako pri skoro všetkom čo je lacné a nemožno od toho čakať zázraky :)
26.01.2022 - 15:57:43
00
Za málo, no vidím že vybrať zimné rukavice nie je vôbec ľahké a hlavne nie lacné :)

Tu máš tie čo spomínaš: https://www.bike-components.de/en/45NRTH/Sturmfist-4-Full-Finger-Gloves-2021-Model-p79744/?v=117997-black ale na nete nemajú ktovie aké recenzie
26.01.2022 - 17:48:55
10
keyboard_arrow_up