no ono sa ti to stalo asi preto ze mas zapnute autopause a pri pohybe vo vlaku sa ti to znova zaplo. neviem isto ale ak to vypnes mohlo by ti to tento problem vyriesit. ten autopause je v podstate ajtak otrava. a to endomondo si mal na mobile pustene? lebo neviem preco by ti endomondo malo jazdu vlakom nezaratat ved to je pre neho rovnaky pohyb ako kazdy iny.
11.09.2015 - 09:28:25
00
Ano, mam zapnute autopause na ROX 10, lebo stalo sa, ze som ho zabudol zapnut. Pred nastupenim do vlaku sa zapla pauza,na to som tachometer vypol natvrdo (automaticke vypnutie mam nastavene na 5 min., takze by sa vypol aj sam). Nie, Endomondo malo zapnutu pauzu a pocas cesty vlakom sa nezaplo, zapol som ho po vystupeni z vlaku ako aj tachometer. Endomondo zaznamenal jazdu vlakom iba ako rovnu ciaru (co aj ROX 10), ale na rozdiel od ROX 10 udaje z vlaku nepocital.
11.09.2015 - 09:37:31
00
Pokiaľ záznam stopneš manuálne, tak ti nebude ďalej zaznamenávať pokiaľ znova záznam nespustíš (start). A to aj v prípade, ak je zapnutý auto-pause.

Po sérii posledných FW updatoch a jednom SW update mi prestalo pri nahrávaní do Stravy prestalo ukazovať dátum a miesto, kde bol záznam urobeny. Namiesto toho, mi v Strave vyhodí len Afternoon ride a pod. (predtým. XX/XX/2015, Miesto). Robí to aj vám? Je problém v Sigme alebo je to skôr spôsobené prechodom Stravy na Open Map namiesto Google máp?
11.09.2015 - 09:40:14
00
MarinD Myslel som si, ze ked ho uplne vypnem, tak zaznam trasy robit nebude a predsa. Celkom ma to prekvapilo. Netusim, kde sa mohla stat chyba.
11.09.2015 - 10:10:21
00
walec : chyba sa nestala, ale tým že si záznam zastavil a nespravil "save and reset", keď dáš štart pokračuje v načatej trase, ale ty si sa medzi tým premiestnil o 52 km, pre gps to bude riadny skok, ktorý berie ako prejdenú trasu. Aspon si myslím, lebo nikdy som to neskúšal. Práve mi napadlo, máš aj senzor rýchlosti ?

MarinD : tú zmenu "Morning ride" a pod. som si všimil aj ja, ale čím to je neviam, ani mi to nevadí, lebo názov aj tak mením
11.09.2015 - 10:31:12
00
Izmask: Mne to vadí práve z toho titulu,že to mením do toho starého formátu s miestom a časom a nechce sa mi to stále kopírovať a prepisovať, keď to predtým išlo.
11.09.2015 - 10:34:41
00
Tých 52 km je rýchlosť, ale podstata veci sa nemení :)
11.09.2015 - 10:36:02
00
izmask Save + reset som neurobil schvalne, lebo po vystupeni z vlaku som mal v plane pokracovat dalej v presune. Myslel som, ze ROX 10 urobi cestu vlakom ako pauzu bez pocitania udajov. Robil to tak aj ROX 9.1 a ulozilo mi to tak aj Endomondo. Po vozni som sa na bajku nevozil :-) Mam aj snimac rychlosti.
11.09.2015 - 11:13:23
00
V podstate ani ten snímač by nič nezmenil na veci. Rox 9.1 to urobí asi správne lebo nemá GPS. Endomondo neviem ako funguje. Ale ROX10 spravil to čo mal. Vypol si v bode A. Zapol o x kilometrov ďalej. Koleso sa neotáčalo ale GPS sa presunulo o tých x kilometrov, nech aj za 1 sekundu. Vyhodnotil to z GPS ako poriadnu rýchlosť :). Akú si tam mal maimálnu rýchlosť ? Viem, že keď je senzor rýchlosti, berie údaj z neho a podľa všetkého to funguje aj naopak, napr. stratíš magnet a berie GPS. Už ti ostáva jedine čo bolo vyččie, spraviť kópiu aktivity a orezať jednu spredu a druhú od konca. Ja keď som šiel napríklad šiel do práce a potom rovno niekde skratkou naokolo domov, zapol som ráno, prerušil ako ty. Zapol som po 8 hodinách a všetko je ok, ale druhý štart bol z miesta kde som skončil prvú časť.
11.09.2015 - 12:01:55
00
Snimac rychlosti na tuto situaciu nemal vplyv. Endomondo tiez funguje cez GPS a vsetky udaje ma odtial. S Endomondom som urobil presne to iste, co s cyklopocitacom, Endomondo to ma spravne, ROX nie. Pokia si dobre pamatam, tak maximalna rychlost z ROX bola cca 34 km/h a priemerna cca 52 km/h, co je tiez zvlastne. Staci neurobit aj sparovanie hlasicov a tiez bude ROX snimat udaje z GPS. Urobim to vyseknutie a rozdelenie vyjazdu. Celkova vzdialenost bola podla Endomonda cca 7,7 km a ROX napocital cca 27 km. Ako som pisal, neskor sem hodim screen-y udajov z Data centra a Endomonda pre porovnanie. Pre zaujimavost napisem sudruhom do Sigmy, ci tam nemaju bug :-)
11.09.2015 - 12:44:58
00
neviem preco to robi sigma tak zvlastne, ale mne to iste .. mam nastaveny auto off po 5minutach.. sa mi vypol zabudol som ho zapnut . uvedomil som si to za 10min pustil som ho a hned mi suplo maximalku 137km/hod na bike :D. a krizom ciaru ako keby som skocil. Ako ja chape, ze je tam nastavene logovanie kazde 2 sec a v jednoduchom svete to funguje spravne. ale mohlo by to mat trocha logiky.
11.09.2015 - 12:52:27
00
Myslím, že to nebude bug ale vlastnosť.
11.09.2015 - 13:50:18
00
Ta rovna ciara medzi dvomi bodmi, ked bolo zariadenie v pauze je v poriadku. Tak mi to robili aj ine zariadenia GPS. Ale v poriadku nie je, ze zariadenie dalej pocita udaje aj to iba niektore. Pokial je to vlastnost, ako pise izmask, tak ma to vobec netesi. Napisem Sigme, ci o tom vedia.
11.09.2015 - 15:17:38
00
Jediné čo ma napadá, je vyskúšať takú situáciu bez zapnutého GPS
11.09.2015 - 15:21:38
00
Vidiiiis, to by nebolo zle skusit, tato moznost mi nenapadla, len neviem, ci tak skoro pojdem vlakom.

EDIT: pripajam screeny z Data centra (ROX 10) a Endomonda pre poronaniie. Pri ROX 10 si mozete vsimnut tu priemerku a odchylku v dlzke trasy oproti Endomondu. Ak stihnem, napisem este dnes Nemcom zo srandy.

EDIT 2: zo Sigmy zatial odpisali, ze pokial je ROX 10 uplne vypnuty, tak nerobi zaznam. Pytali sa, ci som ho ozaj uplne vypol. Poslal som im zaznam log-u v jpg.

Prílohy:

ROX 10 Sigma Data Center.jpg
ROX 10 Sigma Data Center.jpg 232.37 KiB thumb_up0thumb_down

Endomondo.jpg
Endomondo.jpg 121.95 KiB thumb_up0thumb_down

11.09.2015 - 16:05:07
00
keyboard_arrow_up