cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
ja napríklad som na objektíve 18-105 tú 105 používal len ako portrétovú kým som nemal svetelnú 50tku ... takže naozaj nerieš extrémnu univerzalitu radšej lepšie svetelnejšie s menším rozsahom ohnísk ... a potom neskôr uvidíš čo ti chýba .. mne napr chýbal širokouhlý a tele vôbec nie
18.09.2015 - 08:36:10
02
Tak to je super kua, za telo chce dať pomaly deväťsto éčiek a za sklo ani polovicu, no bude mu to super fotiť, na jeho mieste by som prišetril na to sklo, lebo bude sklamaný.

tiež ma prekvapilo, že ake telo ide kupiť. Inak, už som videl d70 ponuky na bazare, da sa to kupiť z 2.ruky o 3 stovky lacnejšie. A tie 3 stovky investovať do skla.
http://www.ephoto.sk/bazar/predam/fotoaparaty/kraj/41282/canon-eos-70d/
18.09.2015 - 08:44:08
00
tiež ma prekvapilo, že ake telo ide kupiť. Inak, už som videl d70 ponuky na bazare, da sa to kupiť z 2.ruky o 3 stovky lacnejšie. A tie 3 stovky investovať do skla.
http://www.ephoto.sk/bazar/predam/fotoaparaty/kraj/41282/canon-eos-70d/

No to tiež nieje ono tie bazarové kúsky, určite už bude mať vyfotené dosť fotiek a nezabudni, že sklo skoro nestarne, ale telo starne dosť rýchlo. :)
18.09.2015 - 08:46:32
00
No to tiež nieje ono tie bazarové kúsky, určite už bude mať vyfotené dosť fotiek a nezabudni, že sklo skoro nestarne, ale telo starne dosť rýchlo. :)

majitel píše, že 6 tisic cvakov (čo je nič), treba stiahnuť aplikaciu EOSMSG a telo pripojiť do PC. Počet nacvakaneho sa lahko zistí. http://eosmsg.software.informer.com/4.0/
18.09.2015 - 08:54:57
00
No to tiež nieje ono tie bazarové kúsky, určite už bude mať vyfotené dosť fotiek a nezabudni, že sklo skoro nestarne, ale telo starne dosť rýchlo. :)

Občas kupujem tela z 2.ruky na IR prerabky a niekedy sa divim, že načo si ludia kupuju zrkadlovky.
18.09.2015 - 08:56:51
00
No chlapy tak takto, telo som vyberal dlho, myslím že na to čo ho budem využívať je to viac než dobrá voľba a podľa mňa je lepšie kúpiť kvalitnejšie telo ako nejaký postacujuci základ ktorý o rok už nemusí byť postacujuci... Na druhej strane základný objektív mi postačí na učenie sa a tak podobne a keď dovolí rozpočet tak prikupim niečo iné a hlavne budem vedieť kam sa zamerať....
18.09.2015 - 08:59:38
00
No chlapy tak takto, telo som vyberal dlho, myslím že na to čo ho budem využívať je to viac než dobrá voľba a podľa mňa je lepšie kúpiť kvalitnejšie telo ako nejaký postacujuci základ ktorý o rok už nemusí byť postacujuci... Na druhej strane základný objektív mi postačí na učenie sa a tak podobne a keď dovolí rozpočet tak prikupim niečo iné a hlavne budem vedieť kam sa zamerať....

To je všetko v poriadku, ale zbytočne ti je kupovať takéto drahé telo ne takýto objektív, ako už bolo písané, kúp o trošku lacnejšie telo a o niečo drahší objektív, píšem ti to objektívne. :*
18.09.2015 - 09:02:40
00
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/canon-eos-700d/
18.09.2015 - 09:08:29
00
Telo je spotrebak, objektiv nie
18.09.2015 - 09:33:07
00
škoda že aj vo fotosvete sa nehralo na kompatibilitu ako je to bežné pri naozaj spotrebnej elektronike
18.09.2015 - 09:38:05
00
No chlapy tak takto, telo som vyberal dlho, myslím že na to čo ho budem využívať je to viac než dobrá voľba a podľa mňa je lepšie kúpiť kvalitnejšie telo ako nejaký postacujuci základ ktorý o rok už nemusí byť postacujuci... Na druhej strane základný objektív mi postačí na učenie sa a tak podobne a keď dovolí rozpočet tak prikupim niečo iné a hlavne budem vedieť kam sa zamerať....

To telo je skvele, ale nemat na dobre svetelne skla je zla volba. Je to ako mat v BMW motor zo starej škodovky 110R.
18.09.2015 - 09:42:20
01
Tomu sa hovorí plne využité telo, kua to tých 500 sme mohli prechlastať a fotilo by ti to rovnako. :tmi: :tmi:


tak to mas tak ked 50mm v tedy stal tusim 260€ (skor som to ber ako priklad a nieje to jedine sklo doma) ale to je len jeden z mala objektivov kde je za malo penazi vela muziky a stale nan mozem dat aj sklo ktore je 8nasobne drahsie ako telo :D a nesuhlasim uplne s tym ze za menej penazi to foti rovnako s casti ano ale su tam limity kde telo o cosi drahsie si s tym uz poradi. samozrejme investovat do draheho tela a dat nan lacne sklo nema vyznam. ked som kupoval ja telo tak som ho bral podla toho na co som ho chcel vyuzivat a co bolo pre mna najlepsie a plus to malo aj nieco naviac co mi netrebalo :D ale nikdy nevies ja radsej mam nieco naviac akoby mi malo neskor chybat ;)
18.09.2015 - 13:03:46
00
No chlapy tak takto, telo som vyberal dlho

a vobec si nevybral zle. chalani maju pravdu o sklach. k tejto triede sa uz hodi vyssia trieda objektivu. ale napr. reakcny cas samotneho fotenia je niekde inde keby som to mal porovnavat napr. tu spomenutou 700D. (mal som moznost si to vyskusat). ak by si fotil zver ci nejaku sportovu fotku ta rychlost je dost citelna. pocet uspesne zaostrenych fotiek som mal s mojou 70D tiez o dost vyssiu ako pri 700D. samozrejme treba dodat ze su to rozdielne triedy aby to nevypadalo ze 700D je nejaky smejd.
tiez som dlho vyberal zrkadlo a nechybalo vela bol by som siel do zakladu. dnes som rad ze som siel do vyssej triedy. mas rezervu a ak ta fotka stale bavi a bude bavit dalsou vybavou sa budes len posuvat k lepsiemu. vobec tie peniaze nelutuj vyber bol dobry ;)
18.09.2015 - 14:39:35
00
18-135 stm ja prave kvoli tomu stm ostreniu optimalizovane ne video .. napr 17-55 f/2,8 nema stm a pravudpovediac neviem ako sa s nim toci video .. vsetky objektivy canon so stm su prave optimalizovane na video .. 18-135tka je dobry univerzalny objektiv, ktory postacuje na na mnohe motivy .. 17-55 je uz napr dost kratka a taktiez je to tazke sklo, kedze ma velke opticke cocky .. ak ta bude bavit fotenie so zrkadlovkou, tak si casom aj tak dokupis dalsie objektivy, ale te 18-135tka je univerzalna, podla mna na zaciatok idealna .. a ak sa chces hrat s hlbkou ostrosti, alebo fotit nejaky ten portret, canon mam teraz novu 50tku f/1,8 ..
18.09.2015 - 14:54:45
00
také čo by som určite chcel použiť mám nikkor 50mm 1.8 af-s dx a Tokina AT-X 116 Pro DX II ... ale 220 euro je poriadna dalšia investícia :(
no ale som rád že to ide ... budem musieť poriadne pogúgliť o tejto problematike


Toto je uplny nezmysel.
Pokial nechces vyuzivat dlhe DX/FX objektivy len kvoli 2.7x cropu napr z nejakej 70-300mm dostat efektivne 810mm, tak nad tym adapterom ani nema zmysel uvazovat. Je to blbost na tak male telo pchat adapter a obrovske skla. Bude ta to bavit mozno prvy mesiac-dva a potom to vylozis na policku a uz to vzivote nepouzijes :)
18.09.2015 - 15:09:24
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up