ŠKODA MTB Singletrack maratón Košice

19.09.2015
10. kolo - XCM Tour
4. kolo - Pedal MTB tour
MTB maratón
Košice (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (65)
AlePeterbigkobabubakcervoCRSdanix64ddrmodesdroidDurijoekulikerooorfeltoGaliPetGH0STgurohandsomehogermajsterchalan25rZvjano280176jaroslav_hjaroslavgkralovsky.ladislavkuko112lakkoLIGRliquid-jlucia.simova1m4joMajkyFMaoMarki007maro2martinko76Martino123Mato47MattkomilsuMoccamullermnikolazikoNorbertSObruckponcoprakolorastysRobo87rometRvandliksingularis1slavo75SlavoPstefanvanickySTULObikertatranecTeeMTercatino888tomihausertommeeTrakot57vladykaxbikerzifZsuzsi
to co znamena ze si sa nepripravil na dazd? :D co sa tyka pneu tak ja viac menej dojazdujem bontragery xr1 ale aj po dazdi bola trat relativne sucha az na niktore casti takze no problemo :) ale ved ja som bol hrozne rad ze sprchlo,rano bolo uz 20 stupnov a celkom dusno.....tak to bolo pre mna osobne super osviezenie :)


presne tak, jazdim continental race king a vobec nedrzia v blate... aj som spadol kvoli tomu a pokazila sa mi brzda
20.09.2015 - 15:58:20
00
To ja musim pochvalit WTB Vigilante 2.3. V sobotu ma nesklamali blato neblato.
20.09.2015 - 16:00:26
01
prve foto z maratonu https://plus.google.com/photos/+JanVillim/albums/6196508971695749185
20.09.2015 - 16:23:54
01
Neviete či fotil niekto 20tkarov pomimo fotografa z faxcopy ?
20.09.2015 - 17:15:11
00
Veru, veru trať bola skvelá a v podmienkach aké mám najradšej t.j. blato a mokro to bolo ozaj fajnové pojazdeníčko. Jediná vec ktorá degraduje tento zážitok je to čo bolo spomenuté už vyššie a čoho som bol sám svedkom je skracovanie trate niektorými jedincami. Týmto celkové výsledky totiž strácajú na objektivite.
20.09.2015 - 17:28:44
00
Som rad, ze to mam za sebou :D (53km).. poriadne som sa vytrapil (aj vdaka chorobe).. ani jeden kilometer nebol zadarmo. Uplne nieco ine ako bolo v Hrabusiciach :D . Chvalim za trat, len by som privital viac regulovcikov. Nasa skupinka netrafila jednu odbocku nad Bankovom - museli sme sa trochu vracat.
A som jediny, komu sa zdali tie cestoviny nejedle ? :D
Ale inak vdaka organizatorom, za pekny pretek ;)
20.09.2015 - 18:22:26
00
Po dlhom case znova na kosickom maratone
registracia bez problemov
start uplna katastrofa koli hodinkam nepochopitelna tlacenica
TRAT NA 1 S VELKOU HVIEZDICKOU
obcerstvovacky az na bankov katastrofa
jedlo v cieli mi vystacilo na 10 minut potom som bol znova hladni
nepochopim tiez preco bolo v ponuke len pivo deti si nezasluzia obcerstvenie za svoju namahu
umyvanie bajkov tiez zabavne cakanie
2 sprchy no uzas na tolko pretekarov
tombola na ktoru som sa tesil po trati asi najviac dopadla otrasne skazila mi celi zazitok z pretekov zrebovanie len celkove z xcm
Ale ako hovorim NASRAC dolezite je ze som sa zabavil na trati a pokecal z bajkermi
20.09.2015 - 18:30:18
02
Ahojte Bikeri
Len pár reakcíí.... je krátko po preteku a nestihli sme ešte všetko v hlavach usporiadať....
Velmi nás teší taká vysoká učasť, ale na druhej strane sme to nečakali (počet štartujucich oproti vlanajšku narástol o 200 )a riadne nam to skomplikovalo život...o počasí nehovoriac kedže od slnka cez dážd, vietor a hlavne tu burku bolo všetko... na trati najprv sucho potom blato...
veru nastali komplikácie pár vecí sme nezvládli podla našich predstáv. zlyhal nám jeden regulovčík a aj koli tomu pár ludi zabludilo na dlhej trase... koli burke zrejme spadli aj niektore smerove tabule a faborky... čo sa týka občerstvovačiek boli všetky dobre zásobené, a vela sa zvýšilo, takže nie uplne chapem negatívne reakcie na to. To že si niekto nevšimne občerstvovačku v cieli ktorá je tesne za cielovým oblukom vedla trati asi nemožeme... čo sa týka umývačiek, z drobnej chyby nastal problem , niekto zabudol uplne otvoriť kohutik a voda tiekla polovicnym tlakom :P ... To že niekto očakával tombolu po vyhlásení maratonu zo zvyku a nie podla propozícii, kde to nikde nebolo uvedene asi nie je naša chyba. My už druhý rok tombolu nerobíme z osobného presvedcenia ze ceny patria vítazom. Záverecná tombola bola aká bola je to v réžii vedenia Slovak XCM tour, a nie organizátorov maratonu.
Kofola pre deti naozaj chýbala :P to bola naša chyba .
čo sa týka štartu a následnej zápche, budeme sa to snažiť určite najkym sposobom riešiť ale verte že to nie je jednoduche len tak rozdeliť podla tratí, a nemáme inu možnosť kadial to bezpečne a plynulejšie odštartovať...
Verím že napriek týmto zmätkom a nedostatkom si z pretekov odnášate skor tie pozitívne dojmy , a vdaka vašim reakciám sa nám to podarí do buducna už doladiť ...
Dakujeme :)
20.09.2015 - 19:33:29
019
Tomi, za mna jedno velke DAKUJEM! Aj trat aj pocasie na 1*.
Co sa tyka obcerstvovaciek, obsluha rychla a ochotna, hlavne ta na Bankove.
Co sa tyka jedla po preteku, cele zle.
20.09.2015 - 21:03:36
00
tomihauser Už minulý rok bol maratón skvelý, tento bol ešte lepší, aj s tým počasím, fakt veľká pochvala. Mám len jednu otázku ... ako to bolo s časovým limitom na 50-ke?
20.09.2015 - 22:05:05
00
limit na 50ke nebol vypísaný , predpokladali sme že všetci stihnu prejazd cez cestu do 14:30 . Dovtedy sme mali povolenie na obmedzenie dopravy, je to 42km za 4:30 , (prvý tam bol za 2 hodiny). Vlani s tým nebol problém všetci v pohode stíhali, Regulovčík ktorý stál 3km od cesty ale už musel poslať od 14:20 každého do ciela po trase 20ky...
mrzí ma ak si bol medzi nimi, ale nemohli sme riskovať bezpečnosť pretekárov. (aj ked je v propozíciách ze sa ide v plnej premávke, ten prechod je bez odstavovania aut nebezpečný) ) .
20.09.2015 - 22:42:59
00
Nebol som medzi nimi, dal som 50ku celú, len ma prekvapilo že boli niektorí odklonení, hoci propozície o tom nehovorili. Minulý ročník bol rýchlejší, kôli počasiu a aj bol o niečo kratší ... :)
20.09.2015 - 22:56:31
00
Veru, veru trať bola skvelá a v podmienkach aké mám najradšej t.j. blato a mokro to bolo ozaj fajnové pojazdeníčko. Jediná vec ktorá degraduje tento zážitok je to čo bolo spomenuté už vyššie a čoho som bol sám svedkom je skracovanie trate niektorými jedincami. Týmto celkové výsledky totiž strácajú na objektivite.


Na ktorom mieste došlo k skráteniu trate? Keď som tak nad tým po pretekoch uvažoval, ideálna možnosť na skrátenie bola pred Bankovom. Ale skrátiť trasu si mohli jedine ľudia, ktorí trasu poznajú, teda domáci pretekári. Mne sa stalo, že pred Bankovom šiel jeden pretekár rovno, ale potom sa zháčil a šiel späť na tú odbočku doprava, ktorá ide k sídlisku KVP. Na tomto mieste si myslím mohlo zaváhať veľa pretekárov a niektorí si možno skrátili trať aj nevedomky.
21.09.2015 - 07:05:41
01
Tomi, za mna jedno velke DAKUJEM! Aj trat aj pocasie na 1*.
Co sa tyka obcerstvovaciek, obsluha rychla a ochotna, hlavne ta na Bankove.
Co sa tyka jedla po preteku, cele zle.

To bude asi aj preto, ze tam bola obsluha ktora uz niekolko pretekov absolvovala v sedle biku ako pretekar a vedia co pretekar na obcerstvovacke chce. Naplnit flasu a podat pohar s pitim. Aspon ty rychly. Mna si pomaly v tom frmole skoro ani nevsimli. Prisiel som na obcerstvovacku o 20 min. skor ako som im "nahlasil". Jednoducho ma "este" necakali. A to tam prosim pekne obsluhovala osoba s ktorou ma spaja "manzelske puto" uz viac ako 25 rokov a osoba na ktoru 18 rokov dostavam od statu rodinne prispevky. Vraj som sa nemal tak plasit :)
21.09.2015 - 07:24:32
08
no škoda toho regulovčíka, mňa to stálo 50 minút :) ale zase zabajkoval som si fajne mimo tej zachádzky :D
21.09.2015 - 08:02:13
00
keyboard_arrow_up