ŠKODA MTB Singletrack maratón Košice

19.09.2015
10. kolo - XCM Tour
4. kolo - Pedal MTB tour
MTB maratón
Košice (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (65)
AlePeterbigkobabubakcervoCRSdanix64ddrmodesdroidDurijoekulikerooorfeltoGaliPetGH0STgurohandsomehogermajsterchalan25rZvjano280176jaroslav_hjaroslavgkralovsky.ladislavkuko112lakkoLIGRliquid-jlucia.simova1m4joMajkyFMaoMarki007maro2martinko76Martino123Mato47MattkomilsuMoccamullermnikolazikoNorbertSObruckponcoprakolorastysRobo87rometRvandliksingularis1slavo75SlavoPstefanvanickySTULObikertatranecTeeMTercatino888tomihausertommeeTrakot57vladykaxbikerzifZsuzsi
tomihauser, vďaka tebe a všetkým ktorí sa podieľali na organizácii maratónu.
Mal som vip číslo, ale som ho nevyužil. Štartoval zozadu. K môjmu príjemnému prekvapeniu nebola na počiatočnom stúpaní "zápcha" a dalo sa v pohode šlapať. Občerstvovačku som použil len na Bankove a pri Potoku. Za mňa obe fajn (lakko s manželkou sme sa zdravili :D )
Trať pekná, doporučujem každému, kto má rád technické trate. Počasie bolo všetko, hromy blesky, dážď a slnko. Nevadilo. Neprejavilo sa veľmi ani na trati. V lese to bolo skoro všade suché. Značenie podľa mňa super.
50 ka bola náročnejšia ako vlani. 5 km navyše a 120 výškových, preto aj to nestíhanie do 14:30 na cestu pred Jahodnou.
Od Bankova až po červenú na Jahodnú som sa trápil. Prekvapili ma usporiadatelia sťahovaním z trate, napriek tomu som pokračoval a prešiel celú (po mne ešte prešli dvaja päťdesiatku komplet)
Jedlo v cieli nehodnotím, nestíhal som (bolo treba zrátať celkové výsledky Slovenského pohára v XCM :) )
V programe bolo asi dobré pridať za slovo tombola text tombola Slovak XCM Tour (takto sa to dalo pochopiť aj ináč).
Séria robí vždy celkovú tombolu a toto boli posledné preteky série.
Ešte raz organizátorom vďaka. Ja som si užil preteky a som nadmieru spokojný. ;)


Naposledy upravil milsu dňa 21.09.2015 - 18:16:37, celkovo upravené 1 krát.

21.09.2015 - 08:59:47
02
Na ktorom mieste došlo k skráteniu trate? Keď som tak nad tým po pretekoch uvažoval, ideálna možnosť na skrátenie bola pred Bankovom. Ale skrátiť trasu si mohli jedine ľudia, ktorí trasu poznajú, teda domáci pretekári. Mne sa stalo, že pred Bankovom šiel jeden pretekár rovno, ale potom sa zháčil a šiel späť na tú odbočku doprava, ktorá ide k sídlisku KVP. Na tomto mieste si myslím mohlo zaváhať veľa pretekárov a niektorí si možno skrátili trať aj nevedomky.


presne to sa stalo pred Bankovom aj mne. som odtial zvyknuty jazdit dalej rovno a v tej rychlosti nebol problem prehliadnut nenapadnu odbocku. nastastie ma zastavilo o par metrov dalej biele X a tak sa stacilo vrati len par metrov. to X si musel ale vsimnut naozaj kazdy, takze ten kto pokracoval rovno musel vedome podvadzat :)
21.09.2015 - 09:39:19
01
No tak sme viaceri. Tiez som odbocku preletel a az pri x ku som sa spamatal a podho naspat.
21.09.2015 - 09:55:23
00
ja som si tam tiež nevšimol odbočku, ale našťastie niekto za mnou ma upozornil, takže som veľa nestratil (max. 20 sekúnd). Keby som nemal nikoho pred sebou, tak by som viac sledoval značenie, ale bol predo mnou niekto, tak som automaticky šiel za ním.
21.09.2015 - 10:53:06
00
katko ale však buď rád že sisi za tie isté peniaze zabajkoval viacej :) keby si pred odbočením bol na bedni tak jasné to naštve :) ale takto by si vlastne mal byť spokojný :)
21.09.2015 - 11:50:19
04
tak neviem ci ten usek co som siel tam aj spat bol niecim vynimocny...skor nie :) ale niektori o bednu prisli...
21.09.2015 - 11:58:51
00
tomihauser, vďaka tebe a všetkým ktorí sa podieľali na organizácii maratónu.
Mal som vip číslo, ale som ho nevyužil. Štartoval zozadu. K môjmu príjemnému prekvapeniu nebola na počiatočnom stúpaní "zápcha" a dalo sa v pohode šlapať. Občerstvovačku som použil len na Bankove a pri Potoku. Za mňa obe fajn (lakko s manželkou sme sa zdravili :D )
Trať pekná, doporučujem každému, kto má rád technické trate. Počasie bolo všetko, hromy blesky, dážď a slnko. Nevadilo. Neprejavilo sa veľmi ani na trati. V lese to bolo skoro všade suché. Značenie podľa mňa super.
50 ka bola náročnejšia ako vlani. 5 km navyše a 120 výškových, preto aj to nestíhanie do 14:30 na cestu pred Jahodnou.
Od Bankova až po červenú na Jahodnú som sa trápil. Prekvapili ma usporiadatelia sťahovaním z trate, napriek tomu som pokračoval a prešiel celú (po mne ešte prešli dva päťdesiatku komplet)
Jedlo v cieli nehodnotím, nestíhal som (bolo treba zrátať celkové výsledky Slovenského pohára v XCM :) )
V programe bolo asi dobré pridať za slovo tombola text tombola Slovak XCM Tour (takto sa to dalo pochopiť aj ináč).
Séria robí vždy celkovú tombolu a toto boli posledné preteky série.
Ešte raz organizátorom vďaka. Ja som si užil preteky a som nadmieru spokojný. ;)


Podobne som ani ja nereagoval na stahovanie z trate a isiel dalej, nakolko vopred nebolo nic avizovane a vedel som, kadial ist. Este mi regulovcici tvrdili, ako to dalej nie je zabezpecene, pritom o kilometer na to boli dalsi regulovcici a nasledne aj obcerstvovacka pri potokoch. Ak by to bolo vopred avizovane, necakal by som tolko na kamosov, ktori nakoniec aj tak vzdali, jeden na kopci pravdy, druhy po tom, co ho na zaciatku Jahody poslali skratkou do ciela. Najvtipnejsie na tom je to, ze su obaja vo vysledkoch, samozrejme hodne predomnou, kedze ja som si to dal komplet :) Ale na chvoste to uz nie je take podstatne, skoda len tych zmetkov. Trasa samozrejme skvela, bolo pekne vidno, ako singlace zvladaju dazd ovela lepsie, ako lesne cesty(posledne kilometre po zidovke boli uz pekne rozbahnene). Inak som si pojazdil super, za takeho pocasia by som sa len tak nevybral na vyjazd, takze to malo tiez nieco do seba a dokonca to malo miestami lepsi grip, ako za sucha.
21.09.2015 - 12:50:09
01
išiel som dlhu super trat taka trat sa musi pačit každemu :y: ,občerstvovačky neriešim voda bola aj jontak dokonca aj zajest bolo čo aj ked som stal len na jednej kedže ranajkoval som :) za počasie organizator nemože :rain: takže super maraton dik organizatorom velmi zaujimava trat jedna chyba to umyvanie ale aj to sa dufam odstrani
21.09.2015 - 16:38:18
01
muffin my sme pri Potokoch prakticky cakali na 80km. Prechod cez jahodnu bol do 14tej takze sme pocitali s tym, ze este take 2 hodiny jazdci pojdu. Sme cakali do 17tej a tak balili. Prakticky po 15:30 bol pokoj.
21.09.2015 - 18:10:03
00
Ja som to pochopil, ale pri takejto konfiguracii trate nevidim zmysel odklanat 50karov, ked sa o niekolko desiatok metrov napoja na dlhu, kadial sa ocakava prechod 80karov este dalsie dve hodiny.
21.09.2015 - 19:28:43
00
Faxcopy zacina uploadovat prve fotky: http://hviezda.faxcopy.sk/akcie/2281/mtb-singletrack-maraton-2015
21.09.2015 - 19:52:38
00
podla mna si to nepochopil :D , keby ta pri prechode cez cestu zrazilo auto tak by ti to asi došlo :P mal si štastie že si došiel kratko potom ako som dal regulovčikovi prikaz aby dalej nepuštal , a ešte sa chalani o 2km nižšie nezrušli obmedzenie dopravy ... asi tak. A keby si bol organizátor tak by si za nerešpektovanie pokynov organizátora možno postupoval prisnejšie ako ja.
Ale to len v dobrom píšem aby si to pochopil :D
niekedy nie je lachke robit rozhodnutia, a nerobil som to preto lebo som nemal co robit, ale preto aby som zaistil bezpečnosť pretekárov.
21.09.2015 - 20:00:04
03
muffin asi si trochu nepochopil o co islo, trat pre 50 a 80 bola rovnaka az do prechodu hlavnej cesty na zatacke pod jahodnou kde usporiadatelia zastavovali auta pri prejazde pretekarov, a kedze sa da predpokladat ze borci co sli 80 su namakani viac tak to odklananie po casovom limite zastihlo hlavne pretekarov ktori sli 50 km trat, dalsi fakt je ze obcerstvovacka a usporiadatelia pri potokoch boli dlhsie hlavne kvoli pretekarom co sli na 80 km trat, predsa je to pri priemernej rychchlosti 15 km/h dve hodiny naviac.... tak ako pisal 110mat110
21.09.2015 - 20:06:36
00
To je super, ale o tom mala byt informacia pred startom. O namakanosti, alebo nenamakanosti 80karov je skoda hovorit, mali navyse od miesta limitu 30km. Ak bol problem prejazd cez cestu, malo to byt jasne zadefinovane v propoziciach. Takto to vyzeralo, ze ten limit s prejazdom cesty nijako nesuvisi a na 50karov nema vplyv. Chapem, ze je niekedy komplikovane niektore veci zorganizovat tak, aby boli vsetci spokojni, ale menit pravidla pocas pretekov nie je idealne riesenie. Ak by som bol cezpolny, prisiel cez pol Slovenska, odjazdil vacsinu trate a necelych 10km pred cielom by mi niekto povedal, ze dalej nepokracujem, lebo som neprisiel v limite, ktory vopred nikto neavizoval, asi by som nemal najlepsi dojem. Som miestny, takze to beriem s urcitym nadhladom, ale urcite to nebolo najstastnejsie riesenie.
21.09.2015 - 21:58:22
02
A este co sa tyka toho stastia - mam dost rokov a rozumu na to, aby som vedel prejst bikom cez cestu. Chapem, ze z hladiska organizatora by som sa nespoliehal na pricetnost jednotlivych pretekarov z davu 500 mne neznamych ludi, takze pustit ich tam bez regulacie by som si nedovolil, ale urcite sa to dalo vyriesit elegantnejsie, napriklad jeden clovek, ktory by odchytaval pretekarov z Jahody a pustal by ich cez cestu na pokyn dalsich dvoch, ktori by mali prehlad o prichadzajucich autach z oboch smerov. Tuto krizovatku som prechadzal stovky krat, a hoci to nie je nic prijemne, takto by sa dali pustit aj ti zvysni 50kari a nemuseli mat pokazeny zazitok, tam uz aj tak nikto nenahanal sekundy.
21.09.2015 - 22:09:57
02
keyboard_arrow_up