Hope má už dlhšiu dobu problém z ložiskami,vie sa o tom ...
Tesak kolesá sú v pohode,stačí vymeniť AL niple za mosadzné,je to len pár gramov navyše
18.10.2015 - 20:29:49
00
veru....dnesny vyjazd mal epicky nazov STARY PLAST :-D ........sak aj som zodraty jak zabradlie po tom vyjazde..... a to koleno ani nehovorim, ledva idem do schodov :-) (dufam ze ste dobro dosli..... ja ked som prichadzal domov zacalo poprchat
a nebudem zatial riesit kolesa.... spic si dam vymenit kamosovi a ide sa dalej..... akurat musim ist pokukat nejaky novy plast ..... ten reznuty kontik zasijem a podlepim a necham ako nahradu a kuknem nejaky Maxxis dopredu.... a kontik co mam vpredu dam dozadu

zase po roku jazdenia prva zavada pri vyjazde.... (ked neratam nepodarene naboje).... takze som v klude.. :-)
18.10.2015 - 20:37:15
00
Tesak: ja som vcera v ramci pokusu o centrovanie kolies pozrel zadny rafik .. to som nemal robit .. moje obavy z toho, ze na zadne AM/EN koleso WTB i23 KOM nepatri sa naplnili :( A to som na nom nic vazne nejazdil a skakat sa tento rok bojim.

mozes byt konkretnejsi?
18.10.2015 - 21:06:33
00
Hope má už dlhšiu dobu problém z ložiskami...

a toto sa vždy dozviem až potom ako si niečo kúpim... takže sa mám na čo tešiť
18.10.2015 - 21:33:27
00
mozes byt konkretnejsi?

Na kazdej strane rafku asi 5 preliacin zhora (ako ked seknes rafik) a (zatial co som nasiel) preliacina zboku od sutraku. Najazdene mozno tak 1000km. Mozno dostal do drzky na Ukrajine, tam som aj vyraznejsi rozcentroval koleso .. zjazd po zvaznici bol drsny :)
Predosly Mavic rafik dostal 20x tolko do nosa a je len pooskierany.
18.10.2015 - 21:35:47
00
hm, tak nasiel som aj ja preliaceninu + hlbsi skrabanec po sutri a to ma par km za sebou. predtym mavic xm819 dostali svoje (pocas cca 6000km) a su ako nove. pravda pri 19mm vnutornej sirke vazili cca 500g - nikdy necentrovane, nepotrebovali.
18.10.2015 - 21:56:30
00
no ja som si dnes zarobil...prišiel som domov z výjazdu, idem umyť bike a kukám, že mám voľné zadné koleso...X12 osa uvoľnená, nechápal som ako by sa to mohlo samo odtiahnuť...potom som si všimol, že mi nejde voľnobeh, tak som to rozobral a problém bol jasný...zlomené ložisko v orechu...či sa to tam nejako vzpriečilo a postupne to kuslo aj osku náboja a ten potom odťahoval tú X12-tku...na to že som šiel modrú spod Minčola a Anakondu tak nechápem, že som si to tam nevšimol, lebo som aj prenášal bike cez stromy...možno to prasklo až potom...poslal som mail do Hope-u, tak som zvedavý čo mi na to povedia...naštastie závity v ráme vyzerajú ok...

A dosadacie plochy naboja na rame sa neposkodili?
18.10.2015 - 21:59:25
00
pozeral som to a vyzera to ok...aj ked som to dotiahol len tak bez orechu tak to drzi dobre...nastastie...
18.10.2015 - 22:03:51
00
Tesak: pozri nové remerx - majú tam nejaké extra odolné novinky na 29" na 32 dier. Ja som ešte o triedu ťažší od teba a uvažujem o nich.
18.10.2015 - 22:23:56
00
tak už som dostal aj odpoveď na mail:
Hello Tomas
Sorry to hear there is an issue with your hub. If you could let us have your address I can pop a replacement bearing in the post. If you are unable to replace the bearing yourself please feel free to send the freehub in to us with the attached form and we can repair it under warranty.

ako vymeniť ložisko nie je problém, len skôr ma trápi aj poškodenie osky, kde to vydralo jemnú dráhu a myslím, že to tam bude mať vôľu...ak by mi poslali aj osku a 2 ložiská, tak by to bolo ok...uvidíme :)

podľa tohto návodu to nie je nič zložité...
https://vimeo.com/58173408
19.10.2015 - 08:34:19
00
hm, tak nasiel som aj ja preliaceninu + hlbsi skrabanec po sutri a to ma par km za sebou. predtym mavic xm819 dostali svoje (pocas cca 6000km) a su ako nove. pravda pri 19mm vnutornej sirke vazili cca 500g - nikdy necentrovane, nepotrebovali.

Ja som jazdil tie o nieco lahsie Mavic 450g (+50g na drziaky niplu), centrovat nepotrebovali prakticky vobec, ale nakoniec zacal zadny praskat od ventilku vnutri (po asi 10tisic). Ale to je klasika. Holt, ak je tak siroky rafik a ma 400g, tak to proste niekde musi nechat stopu. Nechcem si predstavit ako vyzeraju tie 330g .. to musi byt uz cisty papier.
19.10.2015 - 09:16:45
00
tak už som dostal aj odpoveď na mail:
Hello Tomas
Sorry to hear there is an issue with your hub. If you could let us have your address I can pop a replacement bearing in the post. If you are unable to replace the bearing yourself please feel free to send the freehub in to us with the attached form and we can repair it under warranty.

ako vymeniť ložisko nie je problém, len skôr ma trápi aj poškodenie osky, kde to vydralo jemnú dráhu a myslím, že to tam bude mať vôľu...ak by mi poslali aj osku a 2 ložiská, tak by to bolo ok...uvidíme :)

podľa tohto návodu to nie je nič zložité...
https://vimeo.com/58173408


len im napíš,nech pošlú ložiská aj osku,dobre vedia o tejto vadnej sérii
19.10.2015 - 09:28:13
02
takže za mňa palec hore pre HOPE...pošlú mi novú osku a dve ložiská...
19.10.2015 - 09:58:09
03
Hope má už dlhšiu dobu problém z ložiskami,vie sa o tom ...

Ano, toto som cital pred asi 8 rokmi, ze Hope ma problem s loziskami. A stale je to tak ? No to je skvele :D
19.10.2015 - 10:04:14
00
niekedy byva nazov firmy velavravny :lol:
19.10.2015 - 10:33:04
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up