Gaerne som kupil pred dvomi, ci tromi rokmi v BB na namesti v meride, mali posledny kus dokonca vo vypredaji... Asi sa uz tento model nerobi, ak sa nemylim, nastupca je Gaerne Nemy... ak budu duky, asi si kupim... ked budem velky..

Prílohy:

gaernenemy.jpg
gaernenemy.jpg 104 KiB thumb_up0thumb_down

18.10.2015 - 21:51:38
00
SPD som vymenil za platformy, ide zima a chcel by som sa opýtať či to tu niekto jazdí aj zimu a keď ano čo používa miesto tretier. Či zimné topánky alebo nejaké návleky?
19.10.2015 - 17:50:26
00
Jazdime :) .. jeden cas som pouzival klasicke zimne topanky a pinove pedale, bolo to dobre, akurat na vyjazde niekde mimo BA nanic, lebo sa necitim dobre, ked mi nic nedrzi nohu .. tak som si kupil Shimano MT91 (ale nielen kvoli zime, ale jar/jesen). Ale bez ohladu na to, ci mam tretry, alebo zimne topanky a akekolvek ponozky, tak (podla teploty/pocasia) mi za nejaky cas (hodina,dve) zacnu prsty na nohach mrznut. Je to dane tym, ze noha nepracuje, neohyba sa to, ak mas horsi krvny obed, tak .. vzdy sa mi osvedcilo, ze raz za nejaky cas proste slapem peso (aspon 1-2minuty) to prekrvi nohu/prsty a je fajn. Navleky , s tymi je len ostara, ak je sneh, tak uplne nanic. V zasade na sneh/velku zimu proste pinove (alebo podobne) pedale a nejake zimne topanky.
19.10.2015 - 19:19:56
00
Ja som si kupil svoje prve minuly tyzden- scott trail.cez vikend som v nich vybehol na prvych 50 km.odvtedy SPD milujem ;)nastastie sa.mi nepodarilo padnut,vypinanie mam na volno,cize ked.treba nohu aj vytrhnem ;)ale zatial spokojnost velka s tretrami a kupil som ich v super akcii v sportisime za 30€(maju len 45 a 46 velkosti.

Prílohy:

scott-trail_0.jpg
scott-trail_0.jpg 60.74 KiB thumb_up0thumb_down

19.10.2015 - 20:56:12
02
"ze raz za nejaky cas proste slapem peso (aspon 1-2minuty)" ..... ale my sa chceme bicyklovat a nie nosit bajk na hrbe po kopcoch aj pre LKT nedostupnuch :-) ..... aj ked..... ako precvicenie chodidiel je to OK napad :-)
19.10.2015 - 21:01:41
00
To chodenie inač nie je špatný nápad. :y: Budem sprevádzať bike v Časťanských kopcoch. ;)
Ale inač najviac v zime čo som bol vonku za -9°C cca 2 hod. a dalo sa. Mal som len tretry od Specialized a navleky.
19.10.2015 - 21:11:06
00
fofo050 , ak jazdíš aj cez zimu jednoznačne zimné tretry, odkedy ich vlastním, nie je problém aj dlhšie výjazdy v mrazoch, snehu, v porovnaní s návlekami v ktorých mi bolo zima už po hodine(v mraze)
Ja zimné nahadzujem pod 10 st C, takže sú využité od jeseni až do jari...
19.10.2015 - 21:24:33
00
"ze raz za nejaky cas proste slapem peso (aspon 1-2minuty)" ..... ale my sa chceme bicyklovat a nie nosit bajk na hrbe po kopcoch aj pre LKT nedostupnuch :-) ..... aj ked..... ako precvicenie chodidiel je to OK napad :-)

Tu ide o prsty, nie o tlacenie ako take .. funguje to, najlepsie do kopca, po rovine to nie je ono. Pri teplote okolo -2 stupnov cca raz za hodinu (?) .. no, presne si nepamatam, treba sa ale prinutit, ked to spravis prilis neskoro, tak to bude trochu boliet :D .. ale lepsie ako rozmrazovat vo vode potom .

Horsie je to s prstam, zatial nemam na to uplne spravny recept.
19.10.2015 - 21:30:03
01
Ano ale ja nejazdim v tretrách ale na pinových platformách.
Uvažoval som o týchto. Pozná to niekto. Je to dobre na zimu.?

Prílohy:

five ten.jpg
five ten.jpg 33.94 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil fofo050 dňa 19.10.2015 - 21:33:44, celkovo upravené 1 krát.

19.10.2015 - 21:33:20
00
Ale inač najviac v zime čo som bol vonku za -9°C cca 2 hod. a dalo sa. Mal som len tretry od Specialized a navleky.

Tak 2 hodiny sa da aj takto. Inak na porovnanie .. pri -10 mi je zima na bajku /prsty/ aj s turistickymi zimnymi a hrubymi ponozkami uz po hodine. Naopak, pri -10 co som behal raz po snehu, som mal len tenke letne adidasky a zima mi nebola ani po hodine. Dovod je zrejmy.
19.10.2015 - 21:33:40
00
lto správny recept na zimné výjazdy sú zimné trety , ale nie niečo čo sa hrá na zimnú tretru za pendu...ak to biker myslí v zime vážne a našetrí si za rok odporúčam tieto lake : http://www.bike-discount.de/en/buy/lake-mxz303-mtb-winter-shoe-128679 ...Noha mi v nich nemrzla pri Silvestrovskom tripe 3,5 hoďky pri -10 až -12 °celzia ...no to bol už extrém . Tieto SIDI : http://www.bike-discount.de/en/buy/sidi-mtb-breeze-rain-mtb-winter-shoes-262983 sú tak do -3 ° , nižšie teploty by som ich už nedal. Vlastná skúsenosť , nie net.
19.10.2015 - 21:42:57
00
Ramon1: prepac, ale ziadna zimna tretra, aj keby stala sto milionov dolarov, nemoze byt uz z principu lepsia, ako klasicka zimna topanka :) ... poznam konkretne cloveka, ktory jazdil pri -15 v letnych tretrach bez navlekov a zima mu nebola. Mne je zima pri +2 v topanke :) Je to raz dane krvnym obehom, dalej musis mat ochranu proti prefukovaniu nartu , clenku a nohy nad clenkom (co napriklad dobre riesia navleky), co je velmi dolezite, pretoze tam nastava ochladzovanie. Ale toto su moje skusenosti, pre tych, ktorym je zima na nohy. A skusenosti su take, ze napr. pri minus 5 , navleku na letnu tretru, ak kazdy cca 30minut pojdes do kopca cca 1-2 minuty, tak je to v pohode. Co je v snehu bezna vec, vsak. Niekedy sa veci daju dobre riesit zadarmo, s pouzitim rozumu a netlacit do nakupu stovky a tisicky euro :) Apropo 3.5hodiny nie je ziaden velky vyjazd .. to je skoro na letne s navlekmi. Biker v zime by hlavne mal rozmyslat hlavou a nie penazenkou. To je moje odporucanie. A mam toho najazdene v zime skutocne celkom dost ;)
19.10.2015 - 21:54:26
03
...tak sme dali dva diametrálne odlišné názory a čitatelia nech si vyberú...A tie moje majú všetky tebou popisované atribúty , citujem " dalej musis mat ochranu proti prefukovaniu nartu , clenku a nohy nad clenkom (co napriklad dobre riesia navleky), co je velmi dolezite, pretoze tam nastava ochladzovanie...a ešte doplním , že majú aj ochranu od podrážky špeciálnou termoizolačnou vložkou...
19.10.2015 - 22:39:01
01
Tak dám aj ja.... Bajkujem len 2 roky.... Tretry mám zatiaľ len z Lidl-a ... Zase sedia a som nenáročný .... Pod 10 stupňov beriem neoprén navleky a vydržím do -8 -10 v pohode ... Ale výjazdy bez lto :-)... Teda bez nosenia a tlačenia do 40km s pivkom na konci :-D
19.10.2015 - 23:58:24
00
Tesak teraz inac maju za tie lidlacke tretry este v petrzke na konci pri lučanke vo vypredaji za smiesne ceny, ak by niekto potreboval maju ich dost, zltozelene aj bielocierne a neviem ake, aj som nich pokukoval, ale nove tretry uz chcem nieco lepsie skusit. Ako sa v nich jazdi tebe? Nie su velmi mäké a neodlepuje sa podrazka? Mimochodom ja som zacal jazdit na bikeu pred rokom a nieco a tuto sezonu na jar som zacal jazdit tretry
20.10.2015 - 00:19:06
00
keyboard_arrow_up