laco napísal:
;) Majitelia značky píšu že vraj... "SAVO dezinfekční prostředky fungují na bázi chlornanu sodného. Chlornan sodný se ve vodě rozkládá na neškodnou kuchyňskou sůl a aktivní kyslík. Aktivní kyslík svou silou rozbíjí obaly virů, bakterií a plísní. Vaše okolí je tak čisté, dezinfikované a bezpečné jak pro vaše děti, tak pro domácí mazlíčky!"
Teda žiaden chlór. Chlór je bojový plyn!!!!

Chlor sa sice pouzil ako bojovy plyn, ale to aj zelezo, olovo a ine prvky z mendelejovovej sustavy :lol:
To co zabija bakterie rozhodne nie je kyslik :)
A co sa tyka toho co pise vyrobca ..
wikipedia (https://sk.wikipedia.org/wiki/Chl%C3%B3rnan_sodn%C3%BD) pise : V styku s kyslými látkami, ako aj pôsobením vzdušného CO2 sa uvoľňuje nestabilná kyselina chlórna, ktorá sa rozkladá na chlór a kyslík .. takze pozor :lol:
03.11.2015 - 16:26:21
00
peddro napísal:
laco ha ha ha, po ošetrení savom naplniť vodou a vytlačiť tam jeden cely citrón pre istotu a nechať pôsobiť :), nazdravie :)

Niektore menej vedecke metody pouzivaju bielidlo ako nastroj zlepsenia zdravia :lol:
03.11.2015 - 16:27:59
00
Takže po tejto diskusii už možno vieme ako na to. :)

Zjednodušene: Do vaku napustiť trochu vody, potom priliať primerane SAVO a vytlačiť z vaku prebytočný vzduch, ... aby sa tam nedajbože nedostal nejaký vo vzduchu sa nachádzajúci kysličník uhličitý. No a samozrejme, netreba tam prilievať žiadne kyslé látky.

... kto bude mať šťastie, tak bude cítiť ozón (O3, aktívny kyslík). Ten baktérie zabíja. To si pamätám, pretože som niekedy mal odznak mladého zdravotníka tretieho stupňa. :)
03.11.2015 - 16:56:30
00
Hmm to Savo si necham na neskor, zatial som to vycistil sodou bikarbonou a vysledok je podla mna OK.
04.11.2015 - 07:39:43
00
daj tam vodu a ponukni niekoho :), ak si nic nevsimne a prezije to tak mozes v klude pit :)
04.11.2015 - 08:00:23
00
Podla oficialnej stranky Camelbacku staci dat tu sodu na 30 minut a malo by to byt bezpecne. Ja som mal cez noc, tak to bude OK podla mna. A vies ako sa hovori co ta nezabije to ta posilni ! :) Savo skusim nabuduce.
04.11.2015 - 09:08:18
00
Camelback ma aj tablety na cistenie (ci prasok, ci co to je). Ale neviem na akom principe to funguje.
04.11.2015 - 09:08:59
00
Na uplne rovnakom, len tam das tu tabletu namiesto sody/sava.

http://www.camelbak.com/Sports-Recreation/Support/Product-Care/Cleaning/How-to-clean-your-CamelBak-reservoir.aspx
04.11.2015 - 09:25:32
00
Najdolezitejsia vec je: nezabudnut ho hned vycistit!

Neviem ci tie flaky nesuvisia stym ze som tam nechal citronovu vodu.
04.11.2015 - 09:35:33
00
keyboard_arrow_up