Akú to má výhodu jazdiť v SPD tretrách na klasických pedáloch? Mám Shimano MT-42, čo sú turistiké tretry s mäkšou podrážkou ale na klasických pedáloch (teda aspoň na platformách) vôbec nedržia. Aj kvôli tomu som prikúpil aj Shimano AM 41, ktoré držia oveľa oveľa lepšie.
19.05.2014 - 11:43:19
01
No ze su tvrdsie ako tenisky - ovela, a ked niekto nechce spd alebo jazdi kosiky tak na normalny pedal je to lepsie, am 41 su fajn no nevetraju, to by nejakemu crossovemu vyletnikovi po jednej letnej 80 km jazde sa asi roztopili chodidla, ale do lesa a na platformy na zjazdy su fajn
19.05.2014 - 12:08:32
00
Na tom obrazku v tom linku. Ide o to, ze som prave pouzival SPD tretry (z lidlu s krytkou) na normalne pedale. Po cca mesiaci ale uz mam diery v strede podrazky a teraz by som rad zainvestoval do niecoho co vydrzi. Cize rad by som kupil dobre tretry, nemusia byt s drazkami na SPD, na ktorych sa mi diera nespravi (aspon teda nie po mesiaci) Viete odporucit nieco v cenovej hladine do cca 100 eur?
19.05.2014 - 15:06:37
00
Tretier bez moznosri namontovat spd je velmi malicko, a su skor take " zjazdarske" masivnejsie urcene na platformy ako tu niekto pisal shimano am, 661 robil bez dier na spd aj exustar alwbo fiveten ... no su zvacsa masívne, tazke a nevetraju alebo len minimalne .... inak shimano ma dobre ceny aj kvalitu alebo scott trail je fajn topanka, kilo je štedrý rozpocet, treba skusat ktore sadnu na nohu ... ja pokukujem momentalne po Mavic alpine prave kvoli podrazke ktora ma clenitejsi sezen, sice jazdim spd no sem tam kes tlacim do strmaku, nesmyka sa v botach s dobrou podrazkou
19.05.2014 - 15:38:09
00
Nemá niekto dobrý tip na nepremokavé a neprefúkavé topánky, s podrážkou vhodnou na platformy, v cene do 120-150€?
Čo som pozeral klasické botasky s GTX, všetky mali riedky a vysoký dezén podrážky.
Ď.
28.04.2015 - 14:53:18
00
Ma niekto skusenosti s velkostou turistickych tretier Mavic Alpine ? Sedia cisla alebo treba kupovat nieco vacsie ako je to u Shimana ?
V podstate hociaka info od majitelov tretier Mavic pomoze. Vdaka.
17.06.2015 - 14:12:34
00
Ja osobne mam mavic tri pro v EU velkosti 44 2/3, ale s velkostou shimano tretier to bohuzial porovnat neviem. V porovnani s tretrami specialized to ale sedi, tie mam 44,5 a sedia mi rovnako.
Osobne sa vzdy pozeram na nete po velkostnych tavulkach v cm (pre mavic tu: http://www.mavic.com/sites/default/files/download/size_chart_eng_0.pdf), a potom vzdy viem, ze bezecke boty kupujem 29cm, cyklisticke a beznu obuv 28cm, tak si pripadne skus dohladat info o znacke, ktoru poznas, ake ma velkosti v cm a mozno ti to pomoze sa zorientovat.
17.06.2015 - 14:30:24
00
Vdaka za pomoc prestudujem.
Mne najlepsie sedia Salomon 43 2/3.
Specialized som mal tak sa nejak zorientujem. Este raz vdaka.
17.06.2015 - 15:28:19
00
Zdravím vás. Chcem kupovať topánky 661 Filter no bohužiaľ neviem ako je to s veľkosťou u nich. Tabuľku veľkostí majú na webe ale najradšej by som počul názor niekoho kto ich jazdil. Ako dlho vám vydržali? Neviete mi poradiť kde na Slovensku by sa dali osobne vyskúšať? Budú držať aj na platformách(HT EVO AE01) či mám pozerať radšej dačo iné? Rozpočet mám obmedzený na 70e. Pozeral som aj Nike 6.0 Mogan Mid 2 ale našiel som len detské veľkosti.
07.11.2015 - 09:53:04
00
prosim vas, ti co mate five tenky model okolo roku 2015 konkretne impact vxi pripadne ine ako vam drzi podrazka? netrha sa vam od pinov?
07.06.2016 - 22:34:52
00
mam tieto a netrhaju
ale zas som na nich presiel ani nie 1000km
08.06.2016 - 09:58:17
00
Mam freerider model 2016 zatial len par km, doposial som nespozoroval ziadne poskodenie.
09.06.2016 - 14:41:21
00
ahoj, tiež pokukujem po freerideroch alebo niečom podobnom od 5.10, no zaujíma ma ako držia ak človek potrebuje nejaký kopec/svah vytlačiť? proste či držia aspoň trochu alebo nie... teraz mám na bicykel staršie reeboky s hladkou podrážkou a je to často o hubu, ak by to fungovalo aspoň trochu lepšie bol by som rád :D
29.08.2016 - 17:52:23
00
ahojte, mam otazocku na fiveten topanky (teda vseobecne na Platformove topanky). Najskorej ale problem - potrebujem topanku s vela miestom na palce, alebo makku a netlaciacu na palce (zarastajuci nehet + dlhy bike trip + rad by som ich potom este dlllho dral na mtb).

Spitfire (vel. 43), mi boli dost pohodlne, asi hlavne vdaka tomu ze su makkucke z vrchu. Obavam sa ale, ze na dlhy trip je podrazka velmi makka.
Freerider ELC (tusim tiez 43, ale mozno 42, nie som si isty) bola dost zla - velmi malo miesta na prsty, aj celkovo vnutri topanky.
Maltese falcon (42.5) bola relativne ok na palce (aj ked viacej miesta/makksi vrch by som ocenil), ale celkovo bolo pohodlie nic moc.
Mate niekto skusenosti s fiveten topankami - tak aby mali miesto na palce. Ma zmysel riskovat Freerider/F. canvas/F pro ked mi F. ELC vobec nesedeli?
Pripadne, mate skusenosti s dlhymi vyjazdami na Spitfire a ich tvrdostou? Na ohyb mi pridu velmi makke, ale netusim ako sa budu spravat na pedali...

za navrhy na dalsie boty budem vdacny, ale uz som ich docela poskusal (vaude moab, kelby, kimon, yara, adidas terrex,...) a bohuzial vybrate stale nemam (navyse dost tazko sa mi nachadzaju miesta kde mozem poskusat modely a velkosti....). Co som sa dopocul

kujem za pripadne rady :)
27.05.2018 - 00:02:41
00
Nazdar chcem sa opýtať ci niekto nemá skúsenosti s fiveten MacAskill. Rád by som vedel ci majú rovnako odolnú špičku ako iné druhy napr. fiveten freerider.
21.12.2018 - 15:44:10
00
keyboard_arrow_up