GaliPet napísal:
vikino1 a fixska každý z vás ináč.
Budem to zrejme musieť otestovať na sám na sebe.
Merino hreje ale zdržiava vlhkosť. Ak sa dá merino ako druhá vrstva tak z funkčného trika prejde vlhkosť do merina. Keď bude v poradí druhé bude ešte hriať?
Ak bude merino ako prvá vrstva, bude funkčné triko (druhá vrstva) z neho odsávať vlhkosť?


S tým zadržiavaním vlhkosti je to otázne .... oficiálne to je funkčný priedušný materiál no aj keď prepotíš umelé triko tak aj to bude mokré lebo zase nie sú žiadne zázračné, že umelé je suché a merino nie. S tým hriatím je to tiež otázne, to slovo by som používala opatrne, mám za to, že veci nehrejú - to by museli byť na batérie s vyhrievaním :) skôr si myslím držia teplo tvorené organizmom alebo teda majú izolačné vlastnosti veci. Ani páperová bunda nehreje ale izoluje. Hlavne to vyskúšaj a máš po probléme. Obleč si to ako chceš a uvidíš.
08.11.2015 - 21:01:59
03
fixska napísal:
Tiež mám za to, že ak niekto o sebe vie, že spodné tričko bude mať mokré tak jeho výmena nie je otázkou materiálu ani letopočtu ale jednoducho komfortu a snahy neprechladnúť.

A nie je presne o tomto funkcne pradlo? Ze aj ked je prepotene sa v nom clovek citi komfortne a teplo a nemusi ho na rozdiel od bavlny menit po kazdom prepoteni?
08.11.2015 - 21:45:27
04
to bola reakcia na niekoho príspevok, že sa mokré tričko má prezliecť za suché ale aby som odpovedala, nemyslím si, že prívlastok "funkčné" znamená, že keď je mokrá tá vec tak je v nej komfortne a teplo .... funkčné oblečenie sú aj letné tielka a v tých by rozhodne nemalo byť teplo. Funkčným sa nazýva podľa mňa oblečene, ktoré nie je bavlnené, je vyrobené z umelého materiálu a jeho vlákna sú spradené tak, že nepijú vlhkosť do nich ale vlhkosť transportujú okolo vlákien na povrch aby sa rýchlejšie odparila ( to vidíš ke´d operieš funkčné tričko a bavlnené a dáš to na sušiak, tak funkčné vyschne oveľa skôr).
Príloha:
vlakno.jpg
vlakno.jpg 37.36 KiB thumb_up0thumb_down


Aký je dôvod na to aby som si mokré bavlnené triko vymenila za suché a mokré funkčné nie? Prečo by som mala mať v mokrom funkčnom komfort a v mokrom bavlnenom nie? Je to proste mokrá textília a mne je v takej keď napríklad nekomfortne, nezáleží na tom aký to je matroš :) ale ak to stíha schnúť tak, že to nie je na mne dlho mokré keď sa nehýbem už áno, netreba prezliekať


Naposledy upravil fixska dňa 08.11.2015 - 22:28:30, celkovo upravené 1 krát.

08.11.2015 - 22:16:21
00
No samozrejme ine funkcne triko je z Lidla za 10€ a ine za 50€. Ja mam najspodnejsiu vrstvu termo Sensor. Cuduj sa svete, aj ked je na povrchu mokre, tak v tom nie je zima ani v zjazde. Ako bundu mam Marsala Merino Jacket od Isadore Apparel. Je to zatial najlepsi kus oblecenia do chladnych dni, aky som kedy mal.
08.11.2015 - 22:25:34
00
ja mám od minulého roka toto funkčné tričko a som s ním veľmi spokojný, fakt funguje to odvádzanie potu, ako vidieť na obrázku tak rukávy sú zospodu ruky také sieťkované, tak isto časť na chrbáte. http://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/termopradlo/out-wet-every-tricko-s-dl-ruk-10289.html

    08.11.2015 - 22:35:48
    00
    Ku tomu prezliekaniu len tolko: zalezi aj na trase (a inych okolnostiach)
    vyslapem z BB na Sachticky a mokry som dost, ale nevadi lebo pokracujem smer Donovaly....
    na Kriznej sa ochotne prezleciem do sucheho a prihodim aj dalsiu vrstvu
    08.11.2015 - 22:38:44
    02
    fixska napísal:
    Aký je dôvod na to aby som si mokré bavlnené triko vymenila za suché a mokré funkčné nie? Prečo by som mala mať v mokrom funkčnom komfort a v mokrom bavlnenom nie? Je to proste mokrá textília a mne je v takej keď napríklad nekomfortne, nezáleží na tom aký to je matroš :)

    Prekvapilo ma, ze sa pytas na veci, na ktore si si priamo nad tym odpovedala. U mna funguje funkcne pradlo presne tak ako uvadzaju marketingove prirucky. Odvadza pot od pokozky (odvadza ho do dalsich vrstiev, resp. lepsie odparuje) a preto sa v nom aj ked je spotene citim
    komfortne a teplo - v zmysle porovnania rovnako prepoteneho tricka bavlna vs. funckne.
    09.11.2015 - 09:45:08
    00
    to bola rečnícka otázka nie reálna :) ja mám ohľadom nosenia oblečenia na šport jasno, nosím to, v čom mi je dobre
    09.11.2015 - 10:12:30
    00
    Hosť napísal:
    ja mám od minulého roka toto funkčné tričko a som s ním veľmi spokojný, fakt funguje to odvádzanie potu, ako vidieť na obrázku tak rukávy sú zospodu ruky také sieťkované, tak isto časť na chrbáte. http://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/termopradlo/out-wet-every-tricko-s-dl-ruk-10289.html

    pise sa tam :
    Pletený odev vyrobený z jedinečnej elastickej látky. Vďaka jej extrémnej elasticite je možné z nej vyrábať odevy v jednej univerzálnej veľkosti, ktorá je vhodná pre každého...

    to myslia vazne ?
    su tu bajkeri co maju 60kg a aj 120kg - a myslim, ze to nie je iba rozdiel vo vahe kosti :)

      09.11.2015 - 16:23:33
      00
      vieš čo je to fakt dosť elestické, ale na moju veľkosť S by to mohlo byť o kúsok menšie a myslím si že 120kg bajker si zasa povie že by to mohlo byť kúsok väčšie :D
      09.11.2015 - 18:08:38
      00
      https://isadoreapparel.com/performance-oversocks
      maju taketo navleky zmysel? ci kupit nejake normal z neoprenu? chcem to na jazdenie v chladnejsom pocasi na ceste, mokro max ked neni cesta uschnuta, ale za dazda nejazdim:)
      takze v podstate asi len proti vetru, a zime...
      12.11.2015 - 09:51:58
      00
      A keď ťa chytí dážď? Či to potom už je jedno? :D
      12.11.2015 - 10:18:26
      00
      Tak tie návleky, na ktoré si dal odkaz, sú nanič. (forma pletených ponožiek)
      Do vlhkého počasia skôr neoprény.
      No ja mám v nich zlú skúsenosť. Po určitom čase sa mi začnú pod nimi potiť nohy a ak je chladno začne mi byť zima na prsty.
      Do tých dvoch hodín v chladnom a vlhkom počasí sa mi však osvedčili.
      12.11.2015 - 10:26:43
      00
      chcel som napisat (opytat sa), ze z akeho to je materialu a ze to nemoze dlho vydrzat, kym som si neprecital :
      Please be aware: Isadore Performance Oversocks are knitted socks, and will over time receive wear and tear from walking or embarking/disembarking your bike. This is completely normal when using road cycling oversocks.
      12.11.2015 - 13:55:23
      00
      No pozeram že dlhšie už tu nikdo nebol.
      Nepozná náhodou niekto tuto bundu od GORE?
      http://www.goreapparel.com/gore-bike-wear/men/jackets-vests/power-trail-windstopper-soft-shell-thermo-jacket/JWPOWT.html?cgid=gbw&q=thermo&navid=search&dwvar_JWPOWT_color=0800&start=4

      alebo
      http://www.wiggle.co.uk/gore-bike-wear-power-trail-windstopper-softshell-jacket/
      chcel by som v nej jazdiť od5°nižšie až do -5 , -10
      Diky.
      07.12.2015 - 13:28:48
      00

      MTBIKER odporúča

      keyboard_arrow_up