okej, každopádne ak idem po ceste a s nej zrazu odbočí cyklochodník, ja ho naďalej nebudem nasledovať
03.12.2015 - 09:00:15
00
Preco stale pisete o cyklochodnikoch. Take nieco nikde neexistuje.
03.12.2015 - 10:05:29
02
neslovičkár, pointa je v značke a pokute
03.12.2015 - 10:12:32
00
jfab nechce sa mi rozpisovať stále "cestička pre cyklistov alebo pruh" ... pri chodníkoch tiež asi nikto nepoužíva "cestička pre chodcov" ako to je v zákone pri značke C9 ... alebo nepoužívaš v bežnej reči spomaľovací prah ale retarder

mali by sme používať asi v tejto vážnej téme odborné a presné výrazy, ale zasa nie sme tu asi právnici v práci ... či? :)

podstatné tu je, ako napísal lapaloma, na tom, či môžeš dostať pokutu za nevyužitie cestičky pre cyklistov alebo pruhu ...
03.12.2015 - 10:31:48
00
Zobrali ste to z ineho konca, ako bolo myslene. Ja pouzivam slovo cyklisťak. Nikoho tym nenavadzam, ze nieco je chodnik, aj ked tam chodci nesmu.
03.12.2015 - 10:37:12
00
Hosť napísal:
podstatné tu je, ako napísal lapaloma, na tom, či môžeš dostať pokutu za nevyužitie cestičky pre cyklistov alebo pruhu ...

Teoreticky mozes, ale mozes odmietnut zaplatit. Ja by som odmietol.

Uz sme to tu riesili. Pokial ides po cestnej komunikacii a nikde na nej nie je umiestnena navest / znacka informujuca o tom, ze mas odbocit doprava na cesticku pe cyklistov, tak nemas za co dostat pokutu, kedze si sa nemal ako dozvediet, ze niekde mimo komunikacie existuje cesticka pre cyklistov.

Najlepsi priklad je Pristavna ulica v BA, kde je cesticka pre cyklistov len na juznej strane stvorprudovej komunikacie so stredovym deliacim pasom, takze ak sa na Pristavnu ulicu pripojis na servernej strane z Bajkalskej, Plynarenskej, Votrubovej, Sukennickej alebo Platenickej a ides smerom do centra, tak ani netusis, ze na druhej strane je cesticka pre cyklistov a ani sa tam nemas ako dostat: https://www.google.sk/maps/@48.1426249,17.1363825,16.5z
03.12.2015 - 10:42:53
03
tomu hovorím šikovnosť vyhnúť sa pokute ...
03.12.2015 - 10:48:18
00
Dostal uz niekto aj realne takuto pokutu? Ja som uz par krat pocul vyhrazky aj od zelenych ale nikto mi este pokutu nedal
03.12.2015 - 20:06:55
00
dalsia vec je, ak idem po ceste a vedla je cyklocesta, ale viem ze napr o 500m dalej cyklocesta pokracuje dopaze a ja chcem ist inde? co mi mozu? a ak nic, tak preco by som sa na to nemohol vyhovorit stale ze chcem ist dakam inam nez ide cyklotrasa?
03.12.2015 - 21:26:16
00
Ako na kosickej od Apolla. Zrazu to niekam stoci a ja neviem kam. Az tak BA nepoznam. Ci ju mam slepo nasledovat? :P
04.12.2015 - 15:06:31
00
btw - ked uz sa spomina Kosicka,
Ak dojde ku kolizii medzi cyklistom iducim rovno a autom odbocujucim vpravo, tak ze na krizovatku obaja vosli v pruhu, v ktorom smu ist rovno len autobusy, komu bude uznana vina?

https://www.google.sk/maps/@48.1465181,17.1325572,3a,75y,214.21h,91.97t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfF9v_VblaRYoW4giOqgWKQ!2e0!7i13312!8i6656

Diky za odpoved.
23.12.2015 - 22:44:55
00
miso_BA napísal:
Ak dojde ku kolizii medzi cyklistom iducim rovno a autom odbocujucim vpravo, tak ze na krizovatku obaja vosli v pruhu, v ktorom smu ist rovno len autobusy, komu bude uznana vina?


Časť viny by mali mať zrejme obaja. Vodič motorového vozidla, že nedal prednosť ("Vodič odbočujúci vpravo je povinný dať prednosť v jazde cyklistovi idúcemu rovno"). Aj keď by motorista predpokladal, že cyklista bude odbočovať, nemá ho čo predbiehať v križovatke v tom istom jazdnom pruhu.
Cyklista by mal ísť podľa dopravného značenia na danej križovatke priamo zo stredného pruhu. Rozumnejšie by ale bolo, aby bola povolená jazdia priamo pre cyklistov z pravého pruhu (s predsadenou stopčiarou pre cyklistov, aby štartovali na križovatke z prvej pozície, teda viditeľne pre ostatných) a za križovatkou by smerom na Apollo bol pravý pruh pre autobusy a cyklistov, keď už tam nie je kvalitnejšia cyklotrasa.
27.12.2015 - 00:19:34
00
Aj keď by motorista predpokladal, že cyklista bude odbočovať, nemá ho čo predbiehať v križovatke v tom istom jazdnom pruhu.


Tym som si prave nie celkom isty:
§15 (5)
g) pri jazde cez križovatku a v takej vzdialenosti pred križovatkou, ktorá nie je dostatočná na bezpečné dokončenie predchádzania pred úrovňou križovatky; to neplatí pri predchádzaní motocykla bez postranného vozíka alebo nemotorového vozidla
27.12.2015 - 16:35:30
00
tr3mp napísal:
Naozaj pri všetkom? Ak bude vonku poľadovica a niekto sa pri chôdzi šmykne a rozbije si hlavu (a samozrejme, nebude mať prilbu), tak aj vtedy by si mal zaplatiť, lebo si hlavu riadne nechránil? :rofl:

To nie je vina poškodeného, že sa dolámal na zľadovatelom chodníku. Tu by mal náklady na liečbu hradiť správca chodníku, alebo sa podielať aspoň na inej ujme poškodeného. A zase sme pri tom čo som písal, že ak sa nebudú dostatočne postihovať všetci zodpovedný, tak tu budeme stále iba v Bordelstane žiť, kde nikto za nič nie je zodpovedný, či už za seba alebo za iných. Navyše ani v zákone nemáš nikde oporu v tom, že máš pri chôdzi používať prilbu.
28.12.2015 - 09:47:00
00
Jezus napísal:

Najlepsi priklad je Pristavna ulica v BA, kde je cesticka pre cyklistov len na juznej strane stvorprudovej komunikacie so stredovym deliacim pasom, takze ak sa na Pristavnu ulicu pripojis na servernej strane z Bajkalskej, Plynarenskej, Votrubovej, Sukennickej alebo Platenickej a ides smerom do centra, tak ani netusis, ze na druhej strane je cesticka pre cyklistov a ani sa tam nemas ako dostat: https://www.google.sk/maps/@48.1426249,17.1363825,16.5z


Pravidelne jazdím po tej Prístavnej a vždy sa pripájam od Plynárenskej. A nikdy nejdem po tej cykloceste. A tiež mám pre policajtov výhovorku, že sa na tú cyklocestu nemám ako dostať, keďže z Plynárenskej nie je ku nej žiadne navádzacie značenie a v križovatke nie je žiadny cykloprechod a po prechode sa jazdiť predsa nesmie.
28.12.2015 - 09:54:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up