čiže si len potvrdil čo som napísal aj ja, teda okrem tých pretekov, ja by som to nosil na bežné jazdenie :)
20.12.2015 - 19:02:52
00
Zda sa, ze imromanovi sa podarilo najst asi jediny zmysel pouzitia toho Craftu, co ma WS len na trupe :)
Uz davnejsie som sa zamyslal nad (ne)zmyselnostou toho vyrobku. Pod bundu je to zbytocne resp. zle - zbytocne znizuje priedysnost.
Je to alternativa k variante dlhe funkcne tricko alebo dlhy dres + vesta. Lenze v praxy nepouzitelna, lebo traky by mali ist nad nu, co by vyzeralo blbo.

FEDERER napísal:
Chcem to nad dres + navleky pri pocasi 12 az 20 stupnov hlavne pri zjazdoch a ked bude fukat neprijemny studeny vietor...

Okolo 15C nosim dlhe funkcne tricko + vesta, okolo 10C dlhe funckne tricko + WS active shell tenka bunda.
Problem bol ze okolo 12C mi bolo v bunde teplo a bez nej zima na ruky pri zjazdoch. (A nechcelo sa mi stale odopinat rukavi, aj ked ich ma odopinacie, co sa hodi).
Poriesil som to tymto: http://www.goreapparel.com/gore-bike-wear/men/base-layers/base-layer-windstopper-shirt-long/UWSHML.html?cgid=gbw-men-geartype-jerseys-long-sleeve&dwvar_UWSHML_color=9201&start=11
a na to kratky dres (dal by sa pouzit aj dlhy dres).
Spokojnost, len musim este doriesit ochranu na krk - fuka nan, lebo som si neuvedomil, ze vesta aj bunda maju golier a nie je len na ozdobu. Odporucam teda kupit radsej rovno toto: http://www.goreapparel.com/gore-bike-wear/men/base-layers/base-layer-windstopper-turtleneck/UWTNSP.html?cgid=gbw-men-geartype-baselayers&start=1&dwvar_UWTNSP_color=9201
Jedine negativum je cena, obcas sa da aj na akciu narazit.


Naposledy upravil Palo TT dňa 20.12.2015 - 21:44:11, celkovo upravené 1 krát.

20.12.2015 - 21:36:30
00
mne? asi si uz nepamatam ale bude to max. pod bezecku kombinezu vo vacsom mraze na preteky...
20.12.2015 - 21:43:09
00
Som to opravil, nejaky zmatok mam v bikeroch zo ZA :)
20.12.2015 - 21:45:39
00
Na ja ti neviem...to mi daleko univerzalnejsia pride napr. Gabba s kratkym rukavom pod ktoru si mozem dat akekolvek tricko a kombinovat s roznymi rukavmi. Navyse ma aj tie kratke rukavy dost dlhe a chrania velku cast ruky. A ked sa pozapinas mas ochranu ako ma byt vratane poriadneho goliera. A pri tej cene toho Gore tricka ani nehovorim :)
20.12.2015 - 22:15:57
00
To Gore je cenou už fakt že dosť, za to sa dá kúpiť kvalitná 2. vrstva :) . Kedysi som bol odporca termobielizne s windstoperom, zdal sa mi to riadny nezmysel :) no ako tak jazdievam do hôr a za nejaké 2-3 hodinky nastupam okolo 1000 m v letnom obdobý keď sa už dá ráno v nižších polohách v krátkom drese a pod tým termo, som nosieval v batohu vždy aj tenkú vetrovku na zjazdy, ktorú by som s takýmto tričkom nemusel brať a ušetrím niečo na váhe, prípadne miesto v batohu. Takto vidím najväčší prínos takejto vrstvy ja :) , inde pri chladom počasí a kde sa používa nejaká membránová bunda, alebo zateplený dres (ktoré by mali byť vetru odolné) je vhodnejšie aj lacnejšie klasické termo.
21.12.2015 - 11:31:06
00
Pri takýchto veciach by som povedala, že je dobré opatrne nazývať niečo, že to nie je dobré - jednoducho každému vyhovuje niečo iné. Ja mám napríklad to Gore WS tričko (krátky rukáv, tenké na chrbte) veľmi rada a nosím ho často na jar. Viem si ho predstaviť aj namiesto aj vo verzii s dlhým rukávom z tej hrubšej tkaniny. Na jeseň pod dres. Inak to Base Layer od Gore letné tenké bez WS je veľmi super triko, rada ho nosím skoro stálo, vytvára super klímu na tele leto/zima. Aj na lyžovačku som ho mala ako prvú vrstvu a aj v 30 stupňoch pod voľnejším dresom na biku.
21.12.2015 - 12:57:32
00
Jasné, každému môže vyhovovať niečo iné, to gore termo určite nebude zlé, písal som to z môjho pohľadu a pri kombinácii s kvalitnou vrchnou vrstvou sa mi zdá takáto základná vrstva zbytočná a drahá (z môjho pohľadu) ale keď to niekomu vyhovuje a má na to, prečo nie :)
21.12.2015 - 13:31:39
00
Jasné, však je to to isté... Tak ako si je niekto schopný obliecť spodné termo za 40 a na to nejakú bundičku za minimálne kilopade (ak predpokladám, že kvalitná=drahšia), rovnako si iný môže obliecť toto WS termo/iné WS termo za kilo a na to nejaký dres za 50 :)
21.12.2015 - 15:47:12
00
No ale ja som na to pozeral aj z hladiska univerzality pouzitia a v tom pripade vyhrava podla mna ta prva verzia ;)
21.12.2015 - 16:20:32
00
aj v tom druhom sa dá ísť na bežky, behať, nordicwalkingovať, turistikovať, inlajnovať ... každý ako chce :)
21.12.2015 - 16:52:17
00
mne skôr na tom prvom WS príspevku od pána werwolfa14 udrelo do očí, že prečo majú tie trenky proti ofúknutiu "náradia" od rozkroku po gumu na páse cca pol metra :D
21.12.2015 - 16:54:36
00
to ani nechci vediet :lol:
21.12.2015 - 16:56:27
02
no baby, na co nemyslite
21.12.2015 - 19:20:32
00
Tak nakoniec som si kupil Gabbu dres s kratkym rukávom..inak vy niektorí musíte byť, aký stihli, ja som si ledva natiahol XXL
21.12.2015 - 19:55:50
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up