Netreba mať rešpekt na pome či kotve, ide to samo. Ak je dojazd k vleku v pohode a neotravujem ľudí hopkaním tak na pome či kotve si nevypínam nohu vôbec.
Že ti trošku prečnieva noha je v pohode. Hlavne čo najskôr nájdi ten správny postoj na doske či už vzdialenosť medzi nohami a uhly ľavej a pravej nohy. Neboj sa laborovať a vyskúšať viac nastavení. http://www.kralovstvosportu.sk/ako-montaz-viazania-na-snowboard
06.02.2014 - 11:33:49
00
Tak dnes sa mi podarilo na dve hodky ujsť na vlek :D no takže- poma -odštartujem na nej bez problémov akurát že som šiel len dva krát a oba razy som to neudržal asi v štvrtke vleku bol tam strašný hrbol a ma to vyhodilo absolútne som to nevedel ovládnuť :( raz som mal obe nohy zapnuté a raz len jednu no a dalšia vec- neviem chodiť tvárou k svahu :smutný: chrbtom pohoda ale na prednej hrane hned letím na papulu...
06.02.2014 - 13:16:31
00
no oživím to tu trochu...ked čítam môj posledný príspevok tak sa smejem :D board ma poriadne chytil a myslím že už som sa značne zlepšil akurát ak by sa našiel niekto kto by mi vedel pomôcť pri výbere novej dosky budem vdačný,,,
03.02.2015 - 19:45:47
00
Ja sa tiež práve učím jazdiť, dnes som stál na tom druhý krát v živote board som si požičal a myslím si že mi to celkom šlo sedel som chvíľu na kopci a sledoval ako jazdia a tak som to skúšal a po dákej 10jazde som už ani nepadal možno tak raz za čas ale prvá jazda s hora bola hrôza keď som zrýchlil tak som nevedel ako spomaliť tak som sa ***** o zem :D. Ale aspoň som sa zabavil lyže ma už vôbec nebavili. Tak som sa rozhodol že by som si board aj kúpil aké značky sú dobré?
A jazdil som hore na lanovke a tam to bola pohodička
13.02.2015 - 21:26:10
00
Pfú dobrých značiek je vela vela a rovnako je vela typov boardov, treba najskor zistit aky by si chcel

Mäkké snowboardy - Allround , Freestyle, Freeride
Tvrdé snowboardy - Race, Alpin, Freecarve
Dalej rôzne prehnutia
http://www.snowboard-zezula.sk/prehnutie-snowboardu
A značky kvalitne -
Burton,Nitro ,K2,Ride,Lib Tech,Forum...
A ked si spomeniem na moje začiatky hlavne na vleku :rofl: , žiadna lanovka
ale bacha pokukaj si vedejka ako snowboardovat a hlavne koli tomu ako neboardovat :D vyvarovať sa najčastejším chybám,lebo ked vidím týpkov na svahu tak 80% má protirotáciu a podobne, najlepšie niekto známy keby ti to ukázal,ja som žial tiež samouk ale je dobré aspon takto to odkukať...
13.02.2015 - 21:40:52
00
Tak toto ale mal som požičaný dáky Rossignol 165cm meriam 187cm a celkom my vyhovoval, keď som sa učil rotovať dokola tak ty čo tam jazdili sa museli smiať lebo len tak ma hadzalo :D ale aspoň som sa zabavil. Teraz pozerám dáke komplety na http://www.snowboard-zezula.sk/snowboard-komplety/gravity-cosa-komplet/297?ag=1535 myslím si že do 300€ by to mohlo byť celkom fajn
A ešte som niekde čítal že nad dáku veľkosť topánky by bol lepší ˇ164wˇ že širší
13.02.2015 - 21:53:47
00
Na začiatok sa lahšie učí aj na kratšom borde ale potom je nestabilný ked už vieš chodiť rýchlo,ja mám o 5 cm kratší ,lahko sa mi učilo ale už potrebujem dlhší... no a Wide dosky je potrebné ked ti noha trčí o cca 1 až 2 cm na päte aj špičke na normalnej doske...a do 300e sa zmestis v pohode na začiatok
13.02.2015 - 22:05:25
00
Tak asi túto sezónu ešte budem požičiavať board a budúci kúpim
13.02.2015 - 22:22:58
00
"Wide dosky je potrebné ked ti noha trčí o cca 1 až 2 cm..."

myslis tym bosu nohu alebo nohu v topanke? Zda sa mi nerealne, aby sa bota hentak "schovala" na dosku. V reali snad kazdemu bota precnieva o dost viac.

Podla tohto tradovaneho odporucania by snad kazdy musel siahat po wide doske a povedzme 2-metrovy chlap by nemal ziadnu sancu. Ale ten spravny navod by som aj ja rad poznal.
13.02.2015 - 22:31:06
00
No ha v topanke samozrejme, no zle som to napísal :D 1 až 2 cm sú ok viac je už na wide, ide o to aby si topankami nesekal do snehu...
14.02.2015 - 08:25:12
00
myslim, ze to je matuce a casto nerealisticke odporucanie. Vsimni si kdejaku nahodnu fotku setup-u. Na viazani vidno, ze minimalne pata casto precnieva aj dvakrat tolko ako pises. Bota neryje do snehu pri kazdom naklone lebo je aj trochu vyvysena, samozrejme.

Prílohy:

IMGP1288-Optimized.jpg
IMGP1288-Optimized.jpg 62.78 KiB thumb_up0thumb_down

setup.jpg
setup.jpg 58.87 KiB thumb_up0thumb_down

14.02.2015 - 11:55:01
00
Chcem sa spýtať dĺžka dosky 156 mi bude stačiť? mám cca 188cm
20.12.2015 - 22:29:52
00
No ja mám 185cm a dosku 163w, ale ucil som sa na 155cm
21.12.2015 - 07:23:07
00
dlzka boardu je dolezita ale pri tvojej vyske by som viac pozeral tvoju hmotnost a z toho na tvrdost dosky. mozes mat 100 kg vahy a ak sa zacnes ucit na kratkej a makkej doske, tie chyby ta uz nikto neodnauci. na spravnu rotaciu ruk a ramien je urcite lepsia vacsia doska kde to len tak lahko neprehodis nohami. presiel som si cele forum a fakt tu vela chalanov dalo dobre postrehy. jeden pridam aj ja, kedze som naucil snowboardovat viacero ludi a ti najsikovnejsi to zvladli za 2 hod. ale je to ako s inymi vecami, vela ucitelov a este viac nazorov, a vela z toho spravnych.
1. na rovine sa postav na board a poskac si, nech ho zacnes vnimat, naklanaj sa na hrany, skus sa posunut priskokom vpred vzad
2. cim strmsi svah tym lepsie. ideal v SR je Jasenska dolina, lanovka hore, kratky prudky svah a potom kratky plochy svah na zabavu
3. postav sa na zadnu hranu v strmine a zacni sa pustat dole, kludne aj viac krat kym nedokazes ist plynulo dole, rovno a stale len na zadnej. skuseny jazdec ti presne ukaze ako rychlo a plynulo viest zist svah len rovno dole na zadnej, co robis casto ked si cistis okuliare, napravujes odev alebo sa hras s mobilom. podla mna je to najdolezitejsi pohyb na lyzovacke, lebo ides priamo dole, nemenis smer a tym padom ostatni vedia predpokladat kam pojdes. vidis co sa deje pred tebou. a ked napr nabehnes do brutal hmly, na lad a podobne, je to najbezpecnejsi pohyb. nie si profik aby si sa hambil ze to pustat susom dole. bezpecnost je prvorada.
4. detto predna hrana. nauc sa dokonale, nech vies zist celu zjazdovku priamo dole. tu len mala poznamka, musis mat partaka ktory pojde cely cas nad tebou aby si sa pozeral na neho. on vidi co je pred vami, on ti ukaze prekazky a pripadne zmeny smeru.
5. sa mozete smiat ale najdolezitejsie je naucit aby vnimal hranu, presuval tlak na hrane ci uz na brzdu alebo uvolnil na jazdu

a takto bude vediet zastavit, spomalit, koordinovane padnut a hlavne sa mi este nestalo ze by pri uceni prednej hrane hodilo cloveka hore chrbtom, co som videl casto aj pri instruktoroch, ked im prepadol clovek vzad na chrbat a poriadne si ***** hlavu
21.12.2015 - 08:27:25
00
zaujimavé je ale že ked som sa učil ja tak som našiel odlišné niektoré techniky ktoré sa vylučovali s dalšími, aj na profi videách kde učia jazdiť sa nájdu rozdiely ktoré si protirečia...škoda je len že táto sezona bude o ničom u nás...
21.12.2015 - 12:07:05
00
keyboard_arrow_up