Čaute, mám celkom 3 otázky ohľadne gps.
1. na navigáciu používam garmin oregon 400t a v poslednej dobe mám problém s počiatočným bodom, t.j. vždy mi do
mapy zakreslí počiatočný bod z minulého výjazdu, ktorý je spojený s aktuálnou trasou ktorú som prešiel. Príklad: minule som išiel z Vrútok na Martinské hole, dnes som už išiel trasu od domu a pri zápise tu na mtbiker mi zakreslilo dnešnú trasu + vzdušnou čiarou začiatočný bod minulého výjazdu z Vrutok. takisto mi to samozrejme prirátalo aj vzdialenosť. Myslel som, že stačí aby som nechal chvílu
gps zamerať moju aktuálnu pozíciu a vymazať minulý výjazd + vymazať počítadlo, ale nepomohlo. zameralo, aj aktuálne ukazovalo dobre, ale tu pri zápise zaznamenalo zase zle.
2. Prečo runtastic pri zmene formátu na gpx, (aby som tu mohol zaevidovať výjazd) ukazuje odlišné prejdené stúpanie radovo aj v stovkách metroch a takisto aj čistý a hrubý čas?
3. Je Locus o poznanie lepší ako runtastic, čo sa týka presnosti gps a nie sú s ním problémy pri zápise výjazdov?