koirytnacka napísal:
Co sa tyka SD kariet - ist do lacnejsieho KINGSTONU (vraj dozivotna zaruka) http://www.hej.sk/pamatova-karta-kingston-microsdhc-32gb-uhs-i-u3-90mb-s-adapter-sdca3-32gb/ alebo skusit radsej SAMSUNG PRO, ktory je aj zaradeny medzi odporucanymi SD kartami pre GoPro http://www.hej.sk/pamatova-karta-samsung-micro-sdhc-pro-32gb-uhs-i-u1-90mb-s-adapter-mb-mg32da-eu/
Popr. je tu este moznost aj https://www.alza.sk/sandisk-microsdhc-64gb-extreme-uhs-i-u3-sd-adapter-gopro-edition-d2923771.htm?kampan=najnakup.sk&IDP=1361, ktora ma ale nizsiu prenosovu rychlost


takze kamo odpoved od gopro na moje problemy s kartou :) preco do.....nefunguje kingston co ma class10 a UHS-I
kedze v tech.spec ma jasne :
*Cameras above need a speed rating minimum of Class 10. The HERO camera supports up to a 32GB card, all others up to 64GB (With the exception of the one 128GB card in the above chart that HERO4 supports).

ale v odpovedi uz ma 45MB/s , ano su tam aj odporucane modely ale nikde doprdele nevravia o 4,5x vacsej rychlosti ako pozaduje class10 :)

Following your email, please note that I perfectly understand your surprise.

However, please note that in order to avoid customers to fall in error, we clearly mention Brands and models of MicroSD cards that have been tested, and proved to work better with our cameras.

All MicroSD cards in our recommendation list have writing speeds of 45 Mb/s or above.

*Cameras above need a speed rating minimum of Class 10 up to 64GB, and with a minimum writing speed of 45 Mb/s (With the exception of the one 128GB card listed above that HERO4 supports)
30.12.2015 - 10:39:22
00
Ja som nakoniec zobral ten Kingstone - prenosova rychlost 80 Mb a po prvom vyjazde fici v pohode a nevypina sa
Tvoja karta je class 10 a UHS-I? Pretoze to by uz zapis okolo 40 Mb mala zvladat, ci?
30.12.2015 - 16:53:16
00
UHSI class 1 (U1) hovori len o MINIMALNEJ rychlosti zapisu 10MB/s, U3 je MINIMALNE 30MB/s:

https://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#Speed_class_rating

Treba si vzdy vsimat co hovori oficialne vyrobca na stranke produktu o garantovanej rychlosti zapisu. Tymi speed classami sa neda riadit.
30.12.2015 - 17:12:48
00
spravne , ale preco uvadzaju ze class10 a nepovedia rovno nech ma 45MB/s inak ti to "moze padnut " :) , osobne som to bral tak ze class 10 a zapis 10MB /s bude stacit
to ze su tam nejake odporucane berem len ako bonus pri vybere a nie ako jedine moznosti, ale co uz stane sa kartu dam do mobilu
30.12.2015 - 18:37:52
00
ja mam v Session tu s 80MB zapisom a tiez spokojnost
31.12.2015 - 10:09:21
00
Aké metódy používate na stabilizáciu obrazu? Vo Final Cut mám takú funkciu, v podstate to obetuje nejaké okrajové oblasti záberu, ale výsledok nie je vždy ideálny. Je na to nejaké riešenie už priamo od výrobcu, alebo čo sa s tým robí? Zvažujem, že si budúci rok zadovážim nejakú kameru, ale rád by som dostal od užívateľov nejakú spätnú väzbu.
31.12.2015 - 10:27:26
00
Inak vie mi niekto pomoct s GoPro studiom? Je pri strihani videa v prvom kroku view&trim nejake obmedzenie? Vzdy, ked si vyberiem video vacsie ako cca 1:30 minuty, tak mi to pri konvertovani zamrzne na urcitom percente a vyhodi status completed. V druhom kroku edit potom to video nie je kompletne, ale len priblizne nejaka minuta. Je to normalna vlastnost gopro studia? Treba kazde video strihat po max jednej minute?
31.12.2015 - 11:33:21
00
koirytnacka Teraz som skúšal video s dížkou 1:35min a v pohode to urobilo.Gopro štúdio som stiahol s ich oficiálnej stránky.
31.12.2015 - 12:14:36
00
Pali65 napísal:
Aké metódy používate na stabilizáciu obrazu? Vo Final Cut mám takú funkciu, v podstate to obetuje nejaké okrajové oblasti záberu, ale výsledok nie je vždy ideálny. Je na to nejaké riešenie už priamo od výrobcu, alebo čo sa s tým robí? Zvažujem, že si budúci rok zadovážim nejakú kameru, ale rád by som dostal od užívateľov nejakú spätnú väzbu.


Idealny vysledok ti da len mechanicka stabilizacia kamery, nic ine.
Opticku stabilizaciu tusim nema ziadna kamera (asi by nestihala korigovat otrasy), softverova stabilizacia v kamere ti orezava okraje obrazu a tym podstatne zmensuje uhol zaberu, softverova stabilizacia v post-procese je zase o doplnani neexistujucich informacii - tiez to je ruleta a ked mas moc roztrasene video a blbe okraje, tak to bude vyzerat zle.
S Deshakerom som mal lepsie vysledky ako zo stabilizacie v Adobe Premiere Elements, Warp stabilizer v plnom Adobe Premiere by mal fungovat lepsie, ale tolko prachov za softver nedam a kradnut to nebudem. Microsoft Hyperlapse vyzera na youtube zaujimavo, ale ma to tiez obmedzene vyuzitie, a ked som sa hral s trial verziou tak to bohvieako nevyzeralo - na bike to asi moc nebude..
31.12.2015 - 12:42:51
00
k tej stabilizacii...pekne to vystihol distributor GoPro pre SK, ked sme mali produktove skolenie. ze video z GoPro je sice pri urcitych aktivitach roztrasene, ale o tom to je, nataca sa sportove dynamicke video plne akcie tak to nechcu zabijat stabilizatorom....co je argument myslim celkom rozumny
31.12.2015 - 12:48:53
01
To je priehladny bullshit marketingu. Musia si setrit features - ako inak prinutia dnesnych majitelov Gopro Black aby o 3 roky kupili novu kameru ?
Jedna vec je mierne roztrasenie videa, druha vec je obraz ktory ti skace o polovicu zaberu hore-dole. Take video je nepozeratelne.
Do 2-3 rokov tu mas GoPro so stabilizaciou. Sam ti jednu kupim ak tomu tak nebude ;)
31.12.2015 - 12:56:37
01
urcite nejake buduce GoPro bude mat stabilizator, mne ho zatial netreba :) na stabilne a bezchybne video treba trosku inu kameru a aj za iny peniaz, to uz by ale bolo na inu temu
31.12.2015 - 13:10:30
00
nic extra drahe na to netreba :rofl:

i.imgur.com
31.12.2015 - 13:22:29
08
Neexistuje niečo také, ako má tento dron (Parrot Bebop)?

www.parrot.com

www.parrot.com

Má totiž fisheye kameru a z toho robí pri snímaní videa výrez a má asi dosť pokročilý algoritmus stabilizácie, lebo tie výsledné zábery sú fakt výborné. Videl som nejakú recenziu, kde niekto dosť necitlivo drgal do vznášajúceho sa dronu a keď ukázali výsledné video, tak som len žasol. Domnieval som sa, že nejako takto to už majú niektoré akčné kamery vyriešené.

Všimol som si, že už existujú 4K kamery, tak či tiež nemajú nejaký takýto spôsob stabilizácie.
31.12.2015 - 14:03:33
00
dron je uz zo svojej podstaty stabilizator obrazu - visi vo vzduchu a gyroskop vyrovnava jeho naklon, to je absolutne neporovnatelne s kamerami pripevnenymi na bicykli, prilbach a pod. A to co spominas je uplne trivialna softverova stabilizacia ktoru ma aj Sony - preto sa field of view pri zapnutej stabilizacii zredukuje zo 170° na 120°.
31.12.2015 - 14:23:22
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Kamery a príslušenstvo)
    keyboard_arrow_up