:-) jaká paráda.jak sa vraví ch... medzikus :-)
17.01.2016 - 16:19:41
00
Ja dnes 3,5 hodiny v NW Celsius2 GTX....priemerná teplota -3. Pocit na nohy výborný. Príjemné teplo. Chladno mi bolo len v dlhom zjazde s priemerkou 40km/h :) mal som tenké kompresné ponožky a na tom klasické bavlnené...
17.01.2016 - 16:21:57
01
Podla mňa je absolútny nezmysel uvádzať pri oblečení alebo topánkach teplotné rozhranie. Vysvetlite mi čo znamená, že tretra alebo bunda do -10. Ako sa má tomu všeobecne chápať?
17.01.2016 - 16:45:38
01
Tiez som toho nazoru. V dobrom obchode dobry predavac by vedel poradit. V internetovom obchode sa zial clovek moze orientovat len podla recenzii co najde na webe.
17.01.2016 - 16:52:04
00
V dobrom obchode ti dobrý predavač nevie poradiť či ti v dačom bude teplo alebo zima :) To nemá odkiaľ vedieť ako je kto na tom s vnímaním chladu atď. Vie ti tú tretru popísať a popísať zhruba čo a onej kto povedal čo si ju kúpil ak mu to niekto príde povedať, lebo to nie je technická vec ako čo ja viem radenie, že to povie o tom všetko.
17.01.2016 - 17:04:37
01
Tak ja by som to tak "blede" nevidel s tým rozhraním. Zrejme to merajú podobne ako u spacákov. Zrejme niekoľko testovacích jazdcov, meracie čidlá a nakoniec nejaké štatistiky, prižmúrené očko a marketing.
17.01.2016 - 17:09:20
00
Ale aj tak to čo píše adop je extrém tretrach do -25 A aj keby som bol akokoľvek zimomravy pri -5 mi V nej nemá čo byť zima 2-3 hodiny.
17.01.2016 - 17:21:18
00
fixska napísal:
Podla mňa je absolútny nezmysel uvádzať pri oblečení alebo topánkach teplotné rozhranie. Vysvetlite mi čo znamená, že tretra alebo bunda do -10. Ako sa má tomu všeobecne chápať?


Správne hovoríš. Uvádzané hodnoty vychádzajú z nameraných izolačných hodnôt, ale jednotliví užívatelia môžu mať odlišné vnemy pri použití. Napr. moja mangelka má v podstate rovnaký spacák ako ja, ale kým mne je príliš teplo, ona drkoce zubami. Spacáky, tretry atď., sú schopné izolovať, ale ak niekto nevyvíja dosť tepla, tak mu môže byť zima aj polárnickom vybavení. Ak má niekto sklon k studeným nohám, bude v chlade trpieť. Často pomôže len nejaký dodatočný zdroj tepla.

Situáciu zhoršuje vlhkosť, ak sa niekto silnejšie potí, výrazne to zníži izolačné vlastnosti.

Označenie -10 môže vychádzať z nejakého priemerného užívateľa, ale každý by si mal overiť, či spadá do takejto skupiny, alebo je zimomravejší. Bohužiaľ, aj jednotliví výrobcovia sa v tomto môžu líšiť, o kvalite ani nehovoriac.
17.01.2016 - 17:30:05
00
ono je to fakt zapeklitá vec. Ja som napríklad vymenil let né tretry s návlekmi a alobalom za zimné Goretexové wibramy a pred pár dňami som jazdil v nich hodinu a pol v mínus 3. Pekne som si pochvaľoval, na prsty to bolo v pohode. No a dnes, takisto pri mínus 3 v tých istých wibramoch aj ponožkách a po hodine ma prsty oziabali. Bol som zhruba v rovnakej pohode a kondícii. Hm
17.01.2016 - 17:42:52
00
fixska napísal:
Podla mňa je absolútny nezmysel uvádzať pri oblečení alebo topánkach teplotné rozhranie. Vysvetlite mi čo znamená, že tretra alebo bunda do -10. Ako sa má tomu všeobecne chápať?


...asi tak , ako uvádzajú teplotné rozmedzie pre spacáky...letné , zimné, do extrémov...sám mám taký / do -30 ° / na rybačku- odskúšaný do -10 som v tom spal vonku v stane . Adop by bol asi už po smrti...a reklamoval by :D


Naposledy upravil Ramon1 dňa 17.01.2016 - 17:53:07, celkovo upravené 1 krát.

17.01.2016 - 17:43:39
00
nw celsius arctic gtx2, dnes piata jazda, -7°C, do 50 min., uz po 10tich minutach som cez vetracky citil chlad (odstranil som lepiace pasky z otvorov, bolo to asi 30% z celkovej zalepenej plochy vetraciek), hned som dal neoprenove navleky, lebo predtym som to nechal az do nutnosti. chlad sa zastavil, ale casom uz bolo citit aj cez navleky chlad. v tretrach mam navyse par sportovych vloziek, tie troska s chladom nieco spravili, dvoje tensie ponozky, nie tenke. sliapol som si aj kopce, zohrial som sa, ale nohy nie. v tretrach mozno chyba nejaka membrana, alebo ine, neviem. je to neprirodzene, ze sa mi to takto javí? myslim ze mam narok na plnu reklamaciu vyrobku, vyrobca by sa mal tym zaoberat a nie len slepo sekat kusy. co vsetko by uz na bike neslo, keby sme boli zavadzani zlou reklamou? stava sa aj vo vyrobe, ze sa kixy objavia. hm.

odislo mi aj dialkove zamykanie vidlice rs reba dual air. packa ostala volna. asi som siel cez "usek s -30 na kratky cas". asi preto ma oziabe. :D

vonku som zastavil pri krcme, vyvaluju sa tam dva kožuchové psy, vlciak a nejaky seversky. veget, pohoda a ja im to zavidim. prsty sa pomaly, ale pomaly cez tretry ohrievaju. fest pomaly. tieto northwave "bagandze" nemaju ani na -10.
sem tam asi zauraduje temnota a veci sa poseru". ci?
17.01.2016 - 17:44:44
00
Neni to dobre, lebo napríklad u lyžiarok je flex index, teda ich tvrdosť takto: Flex je číselný údaj, ktorý hovorí o tom, akou silou je nutné ohnúť komín lyžiarky o 10 stupňov pri teplote 22 stupňov Celzia. A u tretrách do -10 je to čo? Akou kadenciou mám pedálovať s akou ponožkou ako rýchlo a ako dlho aby bola aká teplota v tretre zachovaná alebo čo? Ako prišli na tú hodnotu. To isté s bundou do -5, čo v nej mám robiť, čo mám mať pod ňou oblečené aby to sedelo? Spacák je ľahko merateľný dajme tomu, vonku je -20 na teplomery a človek v ňom leží to by som ešte pochopila, že to dáko namerajú ale bunda? Tretry? Od do? To je strašná sprostosť a podľa mňa to iba pletie a potom sa niekto namotá a následne sa sťažuje lebo mu je zima.


Naposledy upravil fixska dňa 17.01.2016 - 18:13:28, celkovo upravené 1 krát.

17.01.2016 - 18:11:24
00
treba makat na vyhrev krvi zhruba na 50°C. :Dvyrobcovia mozu testovat aj v lete, v mrazaku s ventilatorom nie je problem nadstavit potrebnu teplotu.
17.01.2016 - 18:13:01
00
teplota sa nastavuje, nadstavuje sa napríklad dom o jedno poschodie :P
17.01.2016 - 18:19:13
01
nactavuje. :D
17.01.2016 - 18:21:14
00
keyboard_arrow_up