Zdravím, možno vyzniem nevzdelane ale naozaj si neviem dať rady. Mám záujem o kúpu sedlovky. Konkrétne KS Dropzone alebo Super Natural. Keď som ich porovnával tak jediný rozdiel okrem úchytu jedným a dvoma šrovbami som si všimol OFFSET. Dropzone ho má 20 mm a tá super natural žiadny. Chcem sa spýtať čo je to a či je lepšie to mať na sedlovke alebo nie. Typujem, že by to mohlo byť niečo ako vôľa ale 2 cm to sa mi zdá moc nie? Ďakujem za rady :)
23.01.2016 - 11:13:57
00
Offset je vlastne posunutie stredu zámku oproti ose sedlovky. Je to dôležité pri nastavovaní posedu na bajku, takže záleží aký offset máš na bajku teraz a či ti vyhovuje, resp. či potrebuješ menší (žiadny), alebo väčší.
http://www.bikerumor.com/2014/10/12/closeup-new-fsa-itc-seatposts-offer-flip-flop-independent-angle-and-offset-adjustment/

Podľa mňa je lepšie nemať žiadny offset, lebo pri väčšom offsete je na teleskopickú sedlovku vyvíjaná väčšia páka, ktorá by mohlo ovplyvniť životnosť, ale zase nie je nič moc keď sa máš kvôli tomu na bajku hrbiť.
23.01.2016 - 11:54:28
00
Ďakujem veľmi pekne :)
23.01.2016 - 16:00:23
00
keyboard_arrow_up