inak, kooperativa je draha hus na sklbanie..... a najhorsia pokial maju nieco zaplatit....... preplatia ti fakturu alebo ti to daju rozpoctom?
25.01.2016 - 14:16:24
00
Mne kooperativa (resp.servisu) nepreplatila celu sumu a zvysok som musel cvakat sam.
25.01.2016 - 15:49:44
00
kiri: pokial viem, tak poistovne preplacaju len vysku-spoluucast, tu doplacas sam. Ale ide aj o to, z akeho poistenia ta skodova isla - ci z tvojho havarijneho alebo z PZP vinnika...
25.01.2016 - 15:52:48
00
Škoda išla z PZP vinníka. Nejako som okolo toho nepátral no nezdá sa mi to korektné. Mali tú čiastku zaplatiť a vymáhať si ju od svojho klienta.
25.01.2016 - 15:56:30
00
Kooperativu som zrusil a nie kvôli tomu, ze mi niekto iny ponukol lacnejsiu havarijnu poistku.
25.01.2016 - 16:00:30
02
Allianz ma PZP bez amortizacie, tzn. preplaca celu cenu za opravu. A myslim, ze aj Uniqa. A aj rychlost riesenia je hodnotena kladne. Ked som zistoval ktore poistovne prichadzaju do uvahy, tak vseobecne panovala medzi ludmi zhoda, ze bud Allianz alebo Uniqa. Ostatne poistovne to vraj natahuju, robia obstrukcie a nepreplacaju plnu cenu.
25.01.2016 - 16:13:05
01
kooperativa su svina aj ked ma clovek havarijne. do jedneho rodinneho auta nabural niekto z boku tak ze sa menili oboje dvere. z poistovne napisali ze fakturu nepreplatia ze podla nich stacilo vymenit plechy na dverach. ako to uz nepovedali. stalo to dost nervov a natahovaciek. nakoniec zaplatili. skusaju, vymyslaju, kratia....
25.01.2016 - 16:34:21
00
astro v Drutechne nam kedysi lakovali skodovicu - rozbili pri tom celne sklo (auto plne crepov), poskodili tesnenia na dverach (zacalo do auta zatekat), ukradli protihlukovy "kobercek" za zadnymi sedadlami a zastriekali palubovku farbou :D ale to bolo zhruba 25 rokov dozadu :D
25.01.2016 - 16:37:16
01
ťažko si človek vyberie PZP za potenciálneho vinníka, čo vám spôsobí nehodu... mne takto v zime nacúval pred domom do dverí jeden čo mal PZP v koperative a preplatili to celé a to som mal aj havarijné, ale riešil som to cez tú jeho PZP, pretože som si myslel žeby som tam prišiel o bonus za bezškodový priebeh, ale ževraj by som oň neprišiel, ale to som sa dozvedel až neskôr... vlastne ešte na havarijnom je aj nejaké spoluúčasť...
25.01.2016 - 17:52:24
01
ako to tu tak citam, robi sa mi zle. A nie je to kvoli Vam pani...
25.01.2016 - 18:48:41
00
Smerodajna je obhliadka. Tam sa robi aj kalkulacia nakladov na opravu. Treba citat male pismenka, je tam napisane ze je povolene pouzit iba neoriginalne diely z druhovyroby. Cize poistovna vyplaca len po cenu takychto dielov, vacsinou maju katalogy priamo autokelly alebo trost. Ak si to date opravit do autorizaku tak sa vysledna suma samozrejme prekroci lebo oni musia pouzivat originalne diely a potom len zacina kolotoc s poistovnou :)
Servis si mozes vybrat akykolvek, to co je pisane na obhliadke je len reklama, maju z toho velke €€€. Ajtak sa myslim z PZP vinnika neda robit kryci list a treba to cele vyplatit a potom s fakturou do poistovne a ta posle peniaze poskodenemu na ucet.
25.01.2016 - 20:03:16
00
Pytal som sa, ide to na kryci list.
25.01.2016 - 20:11:48
00
No dovolím si nesúhlasiť. V mojom prípade šlo auto do autorizáku, a čo som sa bavil s ľuďmi tam, tak z autorizovaných servisov majú trochu väčší rešpekt ako z "garážových". Krycí list bol samozrejme vypísaný a robilo sa to čo bolo napísané na obhliadke (z PZP vinníka). Ja som platil cca. 10% z ceny opravy - priamo servisu, zbytok financií som nevidel tie zaplatila poisťovňa servisu. Keby som bral "neznačkové" diely tak stoja možno tretinu.
25.01.2016 - 20:18:38
00
astroo Ano, tym padom, ak si si 100% isty ze vsetko je v poriadku, popis udalosti zodpoveda skode, boli dorucene vsetky doklady aj vinnikom aj tebou v ustanovenom case, a poistovna sa nerozhodne hlbsie skumat okolnosti vzniku skody tak potom fajn.. Auto zanesies do servisu a az poistovna uvolni prachy auto ti vydaju. Ale ak zauraduje poistovna tak ako zvykne tak budes bez auta kludne aj 3 mesiace a mozno sa ho ani nedockas, kym to sam nevyplatis.
Rovnaky postup som zazil aj ja s Uniqou, vinnik do mna nacuval, skoda na prvy pohlad mala, ale bolo to auto zahranicnej firmy (moje) tak sa volala policia, vsetko zdokumentovali. Na prvy pohlad vsetko jasne, vinnik priznal vinu, zaplatil pokutu,, nahlasil som vznik skody na poistovni vinnika, dolozil original doklady, zaznam o nehode s podpismi atd, nasledovala obhliadka priamo v uniqe, zaniesol som ho do autoriz. servisu, auto opravili, suma za opravu nieco cez 6000eur, fajn. Po 2 tyzdnoch som volal do servisu, nic, nasledne do poistovne, bolo mi povedane ze vinnik neohlasil nehodu, ani nedorucil doklady aj napriek opakovanym vyzvam, zakonom stanovena lehota je 15dni od vzniku udalosti. Takto sa to tahalo 3 mesiace. Pravidelne som volal s vinnikom, vyhovaral sa ze stratil zaznam o nehode, poslal som mu kopiu, nic. Potom zase do poistovne nech s tym nieco robi. Nic. Po 3 mesiacoch sme to vyplatili, nemohli sme viac cakat. Vinnik to nakoniec ohlasil, dorucil doklady. Hned radost ze konecne. A potom prislo vyjadrenie z poistovne ze to zamietaju. Peniaze neposlali dodnes, riesi sa to sudnou cestou.
25.01.2016 - 20:26:43
00
to si mal nejaký iný priebeh ako ja, u mňa teda bola škoda malá do 500€ (už si presne nepamätám) ale spísali sme vtedy s vinníkom správu o nehode, nahlásil som to jeho poisťovni a šlo to na obhliadku k nim, potom som si to dal do autorizovaného servisu opraviť, faktúru som ale cvakal sám, taký bol aj postup čo mi dal pri tej obhliadke, potom som im poslal tú faktúru a všetky náležité dokumenty čo chceli, časom sa mi ozvali, niečo im ešte chýbalo, tak som im to doposlal a potom mi už len nabehli prachy na účet - dosť to trvalo - myslím že takmer naplnili celú tú lehotu čo na to mali. no a ten človek čo mi to spôsobil s tým nič nemal viac, nič nikde neposielal.. po čase šiel okolo tak sa u mňa zastavil aby sa ešte raz ospravedlnil a pýtal sa ako som s tým dopadol a doniesol mi nejaké odškodné v podobe pašovaných cigariet, to sa mi ako nefajčiarovi fakt zavďačil :D
25.01.2016 - 21:24:35
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up