Bolo to len obrazne myslene :) nastastie som ho mal len pozicane
05.11.2007 - 07:09:12
00
hm skoda
05.11.2007 - 07:11:47
00
Opacna strana - ja som jazdil Gobi asi na troch vyjazdoch a po tom tretom isiel rovno do odpadkoveho kosa - uz nikdy viac


Preco? Nebolo Ti dost pohodlne? Ja ho mam 2 sezony a som s nim spokojny.

Zdar!
05.11.2007 - 09:47:57
00
busic...100ludi, 100riti...ja om tiez skusal nejake Fizik sedla a pre mna 0 bodov...vobec mi nesedeli...tym vsak nehovorim ze su zle alebo nieco podobne...
05.11.2007 - 09:53:03
00
presne ako pise matt...mne vyhovuju sedla take ako mattovi :lol: neviem cim to je
05.11.2007 - 10:24:08
00
Presne ako pise matt ... ja som pre zmenu skusal po zlomenine kostrce Spec Avatar Gel (Body Geometry :!: :?: ), ale sedelo mi o dost horsie, ako Gobi. No a dnes tento Avatar jazdi jedna baba a je spokojna (a ze vraj panske sedlo) ...

Prílohy:

Specialized Avatar Gel 143_300.jpg
Specialized Avatar Gel 143_300.jpg 111 KiB thumb_up0thumb_down

05.11.2007 - 10:33:43
00
haha..dobra obluda..do tej hmotnosti by sa zmestilo 6 sedadiel :-)
05.11.2007 - 10:36:23
00
haha..dobra obluda..do tej hmotnosti by sa zmestilo 6 sedadiel :-)

Myslis Tvojich ritnych otlacacov? :D
05.11.2007 - 10:43:54
00
zdravim vsetkych. V najblizsej dobe sa chystam kupit nove sedlo tak by ma zaujimali vase nazory a najma skusenosti. Bude to na hardtail a moje kriteria su: 1. pohodlie, 2. vaha do 250g, 3. cena okolo 3tis. (max 3,5tis, ak bude lacnejsie tak to je samozrejme plus). Je ni jasne ze ma kazdy iny zadok, ale ide mi hlavne o vase skusenosti, popripade vasich znamych. Co sa tyka komfortu teraz jazdim SI Flite (nie poslednu veziu, je este z minuleho tisicrocia :) ) a to je na moje vykendove jazdenie pre mna dost tvrde. Moj vyber je zatial:

WTB:
- Deva SLT
- Devo SLT
- Rocket V SLT

Selle Italia:
- SLR
- SLR Gel Flow

tieto som vybral lebo: wtb su vseobecne hodnotene ako dost pohodlne (devo je tak pol na pol), ale mam trochu pocit ze najma devo/deva vypadaju trochu lacne (menej kvalitne) na tu cenu. SLRka sa mi pacia spracovanim a tiez mnozstvom farebnych prevedeni (zlte by sa mi ohromne hodilo na bike), ale tu sa trochu bojim pohodlia (bolo by super ak by mi vedel niekto porovnat stary titanium filte vs. slr resp. sler gel flow)

Takze ak mate nejake skusenosti stymito sedlami prosim napiste, al dajte nieco co podla vas splna moje podmienky, dakujem.
29.03.2008 - 12:45:28
00
Selle Italia SLR Gel Flow - hodnotim ako pohodlne aj ked zo zaciatku to zoznamovanie dost tlaci. Sedlo je vdaka/?/ pouzitiu karbonu vo vyznacenych miestach pruzne o cca 1 cm co prispieva k pohodliu.

Prílohy:

selle italia slr gel flow.JPG
selle italia slr gel flow.JPG 43.23 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2008 - 13:17:46
00
sedlo je večný problém. trafiť pre svoju anatómiu to správne... ja som trošku iný a preto nemôžem mať rovné ako je drvivá väčšina sediel. na novom bicykli som skoro prisiel o prdel. musel som ho hneď zmeniť. kedysi som náhodou našiel pre seba ideálne SELLE SAN MARCO CONCOR
ľahšie verzie majú doplnené v názve light a prípadne aj titanium. sú klenuté ako "sedlo". na Slovensku som ho zatiaľ žiaľ u žiadneho predajcu nenašiel. raz som ho skúsil objednať, no veľkododávateľ sa na "môjho" predajcu vykašľal. tak si ho asi niekedy skúsim "vyžobrať" priamo od makarónov. ehm, Talianov :-)

Prílohy:

glorycycles_1986_43532307.gif
glorycycles_1986_43532307.gif 13.78 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2008 - 20:43:14
00
...


Ak chces sedlo WTB, tak ti doporucim zajst v Nitre do Velosprintu a pozicat si sedla o ktore mas zaujem z testovacej sady WTB => ked sa na nich povozis tak najlepsie zistis ktore ti sadne a ktore nie :wink:

V tejto cenovej relacii by som sedlo bez vyskusania nekupoval...
29.03.2008 - 21:16:02
00
Mam SLR XP. Prva jazda bola v pohode, pochvaloval som si ze sa mi lepsie slape, ake je pohodlne az pokym som neskoncil s turou, potom ma troska bolel zadok co som ho mal otlaceny. Na druhy den som zas isiel na bike a myslel som si ze to sedlo asi zahodim tak ma bolel zadok ze som si radsej na sedlo ani moc nesadal ale po 2km ma to preslo a odvtedy som uz s nim nemal problem.
29.03.2008 - 22:42:20
00
2raver: jj viem o tom a mam uz od piatku jedno pozicane, konkretne to Deva. Bohuzial som ho vcera nemohol vyskusat lebo prsalo a musim ho vratit v bezchybnom stave.... Dnes ho samozrejme otestujem, ale mozem ist zatial len na cestu (mam problem s meniskom, caka ma MR, na cetse sa mi da tak na hodinku pojazdit ale do terenu sa bojim kvoli otrasom atd). SLR vsak nemam ako vyskusat mozno ich aj niekde poziciavaju ale ja som rad ked sa dostanem na bike (resp. na ine aktiv.) a nechcem svoj volny cas zabijat zhananim sedla na skusku.

2andrew: ja som doteraz jazdil SI Flite a mal som podobny pocit ako ty. Prvy den v pohode, druhy bolest, treti utrpenie a otlaky na zadku, stvrty otlaky su stale ale bolest ustupuje, potom uz lepsie atd. Je to sedlo na caste jazdenie ja sa mozem jazdit prinajlepsom 2x za tyzden (sobota, nedela) a preto vacsinou nedela bola o bolesti.

Preto by som bol rad keby mi vedel niekto to strasie Flite porovnat s SLR, to SLR sa mi fakt dost paci, najma kvalitativne vypada lepsie ako WTB ale ak to bude nieco ako to Flite tak pre mna nema zmysel ho brat.
30.03.2008 - 13:23:24
00
ludia prave som sa vratil z vyjazdu. Ta Deva ja fakt veeelmi pohodlna a uz som bol aj rozhodnuty ze ju chcem az pokial som nezosadol a nezbadal ako vypada. Po 35km tj. cca 1,5hod velmi pohodoveho jazdenia s priatelkou po asfaltkach a polnych cestach je na nom hnusna presedenina (v skutocnosti to vypada horsie ako na fotke). Zatial je to len vyzorove, ale bojim sa ze by sa to zhorsovalo. Viem ze tu niektory jazdite Devo (najma Giant fans), tak mi prosim povedzte ci aj u vas sa nieco take objavilo resp. ci sa to este zhorsilo...

Prílohy:

P1010052k.jpg
P1010052k.jpg 224.87 KiB thumb_up0thumb_down

30.03.2008 - 17:43:59
00
keyboard_arrow_up