Situacia sa meni kazdym dnom, vcera sa jazdilo super na pomerne tvrdom podklade a o 24 hodin neskor sa to zmenilo na miestami takmer neprejazdnu kašu...
31.01.2016 - 17:50:30
00
Tak ja som dnes bol 2x....

Doobeda - modra na Alpinku uz kasovita, ale dalo sa. Predomnou starsia stopa od fatbiku a cerstvo niekto na niecom crossovom. Toho som veruze naozaj ze lutoval, lebo ho hadzalo statocne.
Asfaltka na zakrutu na bankove sa uz prepadavala na podklad a nedalo sa tak rychlo.
Poriadne galeje ale zacali az potom od elektriky po kamenny hrb. To uz nebolo ziadne wow bicyklovanicko, ale trening techniky. Radsej som to rovno otocil a siel nazad na Bankov. S klincami vsetko OK, lebo na mnohych miestach v tieni sa este drzal lad. Od hotela k Baranku bol uz zjazd po lese utrpenim, predne koleso vobec nedrzalo stopu. Zhrnul by som to ako poctivy jarny vyjazd. 5 stupnov, vtaciky, slniecko, vsade sama voda.

O stvrtej popoludni uz bola situacia ina, ochladilo sa. Kasa stuhla na krystaliky a natopena voda zacala tuhnut na sklo. Stretol som jedneho bajkera, siel z Jahodnej a mal toho uz zjavne dost. Podla stop uz mal problemy drzat stopu. Rano to este bude smykat a statocne.
31.01.2016 - 19:10:51
00
Ako vravieval jeden moj davny kolega "Pan Boh nekazal sa salit." Takze som dnes bol pozriet novy most medzi Kechnecom a Abaujvarom. Mozno niekomu sa bude hodit do zvolenej trasy. https://goo.gl/photos/onKKPnW88c5wvgpy9
31.01.2016 - 19:41:10
02
110mat110 napísal:
Ako jazdis cez VSS? Po ceste alebo chodniku?


Jazdim tadial malokedy, ale ked uz, tak po ceste jedine v slabej premavke...co bolo aj tento vikend.
31.01.2016 - 19:48:08
00
Axel napísal:
Tak ja som dnes bol 2x....

Doobeda - modra na Alpinku uz kasovita, ale dalo sa. Predomnou starsia stopa od fatbiku a cerstvo niekto na niecom crossovom. Toho som veruze naozaj ze lutoval, lebo ho hadzalo statocne.
Asfaltka na zakrutu na bankove sa uz prepadavala na podklad a nedalo sa tak rychlo.
Poriadne galeje ale zacali az potom od elektriky po kamenny hrb. To uz nebolo ziadne wow bicyklovanicko, ale trening techniky. Radsej som to rovno otocil a siel nazad na Bankov. S klincami vsetko OK, lebo na mnohych miestach v tieni sa este drzal lad. Od hotela k Baranku bol uz zjazd po lese utrpenim, predne koleso vobec nedrzalo stopu. Zhrnul by som to ako poctivy jarny vyjazd. 5 stupnov, vtaciky, slniecko, vsade sama voda.

O stvrtej popoludni uz bola situacia ina, ochladilo sa. Kasa stuhla na krystaliky a natopena voda zacala tuhnut na sklo. Stretol som jedneho bajkera, siel z Jahodnej a mal toho uz zjavne dost. Podla stop uz mal problemy drzat stopu. Rano to este bude smykat a statocne.


doobeda som tade siel ja a smykalo ma teda statocne :( - takze ta stopa bola mozno moja.
Hold aj tento vyjazd mal neico do seba. Ako pisal Ramon1 alebo jhle trening techniky, ovalneho sliapania a prace s taziskom... Musim ale povedat, ze ma vystavil viac ako stovecka na cestaku.
31.01.2016 - 21:06:21
00
No musim povedat, ze od susteeovky po jahodnu teda nic moc. Fest mi hadzalo predne koleso. Videl som iba jednu stopu nejakeho bikera co musel ist predomnou a bolo vidiet, ze mu to paradme presmykovalo. Ja som neuvazene rychlo vletel na lad a ltt som nebol na zemi. :) dnes to bolo na rit.


Heh to som bol asi ja :) Som si povedal že dám Šustera aj na normálnych plášťoch aké používam cez leto - lebo crossové nemám, ale niekde v tretine som to vzdal. Síl by aj bolo, ale to prešmykovanie ma nebavilo... takže 50 km som dal iba po chodníkov po meste...
01.02.2016 - 14:59:43
00
Hej chlopi , ta čo sedíte doma ? Monster bol v lese...Ja viem , viem Ghost5900 dal som " len " tie naše lokálne , no mordor preveliký som pokoril. Schuster pekne ľadom obsliznutý , na fatbiku sa dal pekne a hlavne bezpečne zdolať. Pod vedenie som hľadal "roztopenú " stopu , ktorá mala najlepší grip. Povrchový sneh už zliezol a ostal len veľmi klzký ľadosneh. Paradoxne som mal najväčšie problémy v tom maličkom zjazde od vedenia po čtz ku Kamennému hrbu...Tam som musel raz položiť nohu. Pneumotorax som dal , len s jedným dotykom nohy . To mi už budík "tikal " maximálku , akú som ešte na biku nemal 170 / min...Trošku som vydýchal , hrozne ponadával :swear: , že som kus falusu a išiel ďalej . Na Jahodnej som to stočil pri Jahode doprava - bolo tam najviac snehu. Findora a zvážnica v pohode , len som sa tam mocne zablatil. Od Alpinky na D.Bankov na asfaltke opäť ľad, ale trakcia sa dala nájsť po bokoch asfaltky...bolo super , zamakal som si , na búdku som nespadol a domáce " presíčko " som si zaslúžil...

P.S.: A , či by prešiel dnes so mnou túto trasu nejaký biker na konvenčnom biku? No poviem vám , som skeptický...Aj s pneu 4,6" som mal niekedy problém s trakciou a v danom prípade by to asi nešlo. S ice spikermi , nakoľko ten sneh bol príliš v odmäku by si asi tiež veľmi nepomohol. Ja keby som nemal Green Monstera , by som radšej volil asfalt , napr. na Bukovec a Šacu kt. chodím na cesťáku.

Ghost5900 trénuj...

Prílohy:

Schuster trail- pekne zľadovatelý.jpg
Schuster trail- pekne zľadovatelý.jpg 794.13 KiB thumb_up0thumb_down

Šusty - po bokoch sa dalo....jpg
Šusty - po bokoch sa dalo....jpg 962.22 KiB thumb_up0thumb_down

Pod záhradkami....jpg
Pod záhradkami....jpg 797.89 KiB thumb_up0thumb_down

Trail na H.Bankove.jpg
Trail na H.Bankove.jpg 863.61 KiB thumb_up0thumb_down

Za Kamenným hrbom, ľad , ľad a opäť len ľad....jpg
Za Kamenným hrbom, ľad , ľad a opäť len ľad....jpg 704.62 KiB thumb_up1thumb_down

Pred závorou na Jahodnej , pred napojením sa na asfaltku....jpg
Pred závorou na Jahodnej , pred napojením sa na asfaltku....jpg 480.52 KiB thumb_up0thumb_down

2016-02-02 18_53_16-Move uživatele Ramon1, čas 2_36 hod., sport Jízda na kole.png
2016-02-02 18_53_16-Move uživatele Ramon1, čas 2_36 hod., sport Jízda na kole.png 1.73 MiB thumb_up0thumb_down

2016-02-02 18_54_11-Move uživatele Ramon1, čas 2_36 hod., sport Jízda na kole.png
2016-02-02 18_54_11-Move uživatele Ramon1, čas 2_36 hod., sport Jízda na kole.png 101.77 KiB thumb_up0thumb_down

02.02.2016 - 18:50:47
05
Pekne a selfie maš kde ? ;)
02.02.2016 - 19:44:15
00
Veď všetci už môj " notorický " ksicht poznáte ...či :facepalm: ?
02.02.2016 - 20:08:47
00
Jak notoricky? Si tvrdil,ze nepiješ!
02.02.2016 - 22:19:05
03
Da sa aj na 2,25``, ale ked to premrzne, tak uz to bude definitivne neprejazdne...

Prílohy:

2016-02-02 20.30.06.jpg
2016-02-02 20.30.06.jpg 367.67 KiB thumb_up1thumb_down

02.02.2016 - 23:00:57
00
Čo si tým dokazujete že idete po takom lade? Nie je lepšie isť radšej po asfalte?
02.02.2016 - 23:04:25
00
Vývojové štádium bikera. Poniektorí to majú za sebou, niektorých to čaká a niekto to nevyskúša nikdy.
02.02.2016 - 23:13:02
01
Ja som to už skušal ;) na polkilometrovom useku a vracal som sa asfaltom. Preto sa pýtam. :) Možno ešte s hrotmi ale ja už nie.
02.02.2016 - 23:25:10
00
atnert napísal:
Da sa aj na 2,25``, ale ked to premrzne, tak uz to bude definitivne neprejazdne...


...keď to komplet premrzne tak sa to bude " dať " prejsť na Ice Spikeroch bez problémov...minulý rok som takto chodil na Jahodnú asi 3-4 X , keď to po predchádzajúcom odmäku všetko zmrzlo na Ľad.
03.02.2016 - 00:02:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up