bezdôvodne opýtať občianský nemôžu. ale neaký dôvod sa vždy nájde. a nesmieš sa od občianského (porípade pasu) vzdialiť na viac ako 50 metrov.

takže teda sa bude môcť prechádzať cez hranice aj mimo prechodov? to jest bicyklujem sa v lese a sa dostanem až za hranice .. teda môže to mať neake následky? alebo priechody ostávajú povinne, len to bude bevolentnejšie (snaď sa to slovo tak píše :) )?
11.11.2007 - 05:57:53
00
takže teda sa bude môcť prechádzať cez hranice aj mimo prechodov? to jest bicyklujem sa v lese a sa dostanem až za hranice .. teda môže to mať neake následky? alebo priechody ostávajú povinne, len to bude bevolentnejšie (snaď sa to slovo tak píše :) )?


Tuto otazku som uz polozil na viacerych forach. Pokial som dostal odpoved tak znela ano. Aj tak by som rad vydel nejaky oficialny dokument aby som vedel do akej miery sebavedome (alebo ponizene?) sa mam chovat ked ma capnu.
11.11.2007 - 09:55:50
00
Voľný pohyb osôb! V rámci scheng. priestoru žiadne hraničné kontroly a vlastne ani hraničné priechody.
11.11.2007 - 12:02:38
00
Voľný pohyb osôb! V rámci scheng. priestoru žiadne hraničné kontroly a vlastne ani hraničné priechody.


Neviem, ak posudzujem podla toho lesneho zakona o bikeroch a konoch sme zaradeni do skatulky s konmi. To co plati pre osoby plati aj pre nas? :D
11.11.2007 - 18:05:04
00
takže teda sa bude môcť prechádzať cez hranice aj mimo prechodov? to jest bicyklujem sa v lese a sa dostanem až za hranice .. teda môže to mať neake následky? alebo priechody ostávajú povinne, len to bude bevolentnejšie (snaď sa to slovo tak píše :) )?


Neviem ako je to podla zakona, ale ked sa trochu zamyslis, tak odpoved je jasna...

Boli sme s kamosmi v Bielych Karpatoch, cize hranicne pohorie medzi SR a CR. Isli sme po hranicnom hrebeni a spustili sa dole do nejakej ceskej dediny na Kofolu a tak. Ak by nas tam v dedine aj zastavil nejaky cesky policajt, tak si myslis, ze by riesil ako sme sa do tej dediny dostali? Samozrejme ze nie, ved je dolezite len to, ci mame platne identifikacne doklady (cize napr. OP) a ked je vsetko OK, tak nie je problem.

P.S. Na OP Ti na hraniciach peciatku nedavaju, takze nemaju ako zistit, kadial si sa k nim dostal a teda mozes povedat lubovolny prechod ked uz by si to chel prehanat do extremu...
11.11.2007 - 18:45:42
00
zle sa ti mari, mozu ta pokutovat... alebo zaistit do CePeZetky, kym si neoveria tvoju totoznost... :roll:

obciansky pri sebe nemusis mat na uzemi SR ale ked ta zastavia tak ti musi niekto poskytnut sucinnost ak nie tak si ta bud vylustruju alebo ta predvedu na utvar PZ kde si to zistia ale koli tomu by ta do CPZ nezavreli ak by si nic neurobil. preukazat totoznost sa da tromi sposobmi:
OP
poskytnutim sucinnosti
tretiou osobou
mas to v § 18/3 zak. 171/1993Z.z. nechce preukazat totoznost
§18/4 zak 171/1993Z.z. nevie preukazat totoznost
11.11.2007 - 21:08:19
00
napr tento článok: http://aktualne.centrum.sk/domov/kauzy/ ... ?id=229115
alebo mnoho iných
12.11.2007 - 10:45:09
00
keyboard_arrow_up