Ahojte, moje WTB DX17 622x17C majú po 12 000 km už dosť a obzerám sa po nejakej alternatíve. Používam 9-rýchlostnú kazetu Deore (idem meniť za SLX) a mám klasické Tektro V-brake. Predpokladám že prejsť na kotúče by vyžadovalo komplet prestavbu a toľko už asi do toho môjho veterána vraziť nechcem, keďže teraz mi pribudne cesťák. Jazdím s ním do práce a v lete na dovolenky po Slovensku.

Prvá otázka je: sú vhodné aj cestné kolá na cross? Z hľadiska pevnosti mimo cesty a záťaže - používam ho aj ako touring s nosičom.
Druhá otázka: máte nejaký dobrý typ do max. 150e za sadu?
Chcel by som niečo aspoň rovnako dobré alebo lepšie
Celkom ma zaujali Shimano WH-R501.
Plášte by som potom asi dal Schwalbe CX Comp...
Vďaka vopred za tipy
15.02.2016 - 22:55:52
00
Cestné kolesá sa na cross hodia bez problémov (sám ich na svojom crosse jazdím).
Cestné kolesá by mali zvládnuť aj jazdu s nosičom, záleží však od toho koľko vážiš.
Otázka je, či kúpiť originál zapletené cestné kolesá alebo kúpiť náboje, ráfiky atď a nechať si niekde v servise zapliesť.
Originál kolesá majú menej spicov, čo by pri väčšej váhe mohol byť problém. No keby si si kúpil náboje a ráfiky s 32 alebo 36 dierami a nechal ich dobre vypliesť, také kolesá sú skoro nezničiteľné a zvládnu aj ľahší terén.
15.02.2016 - 23:36:44
01
vážim 80kg aj s tretrami :$ plus asi 10kg nosič a voda
16.02.2016 - 08:47:32
00
Ja používam bike hybrid - cesta, cross. Sú však na ňom kolesá s 32 špicami a vnútornou šírkou ráfiku 17 mm. Cestné s priamym výpletom a len s 20 špicami a 15 mm ráfom by som sa do terénu bál použiť.
Na jazdenie do práce sa dajú kúpiť lacné Remerxy: http://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/vypletene-kolesa/trekkingove-kolesa
16.02.2016 - 09:24:15
00
keyboard_arrow_up