samozrejme ze je to rovaka "kvalita" ... to ako bajk je vyzera je jedna vec ale druha vec je to ako jazdi, teda podla toho ci na nom chces jazdit alebo sa na nho pozerat... a samozrejme prasknut moze ram hocijakej znacky ale haibike praskal jak na beziacom pase, niekomu tu na fore praskli 3 ramy a nakoniec mu vratili peniaze (v demolaciach o tom najdes popisane dost) ;)
14.02.2016 - 21:29:49
00
Nieje to rovnaká kvalita, mám kamoša od výroby áut ktorý maká v Nemecku a robí vo výrobe áut a poviem ti to na rovinu, aj keď bývam v horách, hneď na aute je nálepka, pre ktorý trh je určené, to isté si myslím platí aj u bike !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14.02.2016 - 21:33:23
00
Milanko neviem kde chodis na take bludy... urcite zamerne urobia nap**u zvary na tom rame aby sa na tom niekto prizabil a aby si poskodili meno vlastnej firmy... trosku rozmyslaj |(
15.02.2016 - 07:32:37
00
No a treba tiez upozornit na to co som uz spominal, to co praskalo a to co je na fotkach na predchadzajucej strane je strasi model QFS, uz jeho nastupca je rieseny rovnako ako aj ten QXC tj tlmic ide cez dieru v sedlovej trubke. Inak ja typujem ze sa urcite poucili, to nieje ze to niekto robi naschval.
15.02.2016 - 08:14:32
00
Aj u renomovanejších značiek sa stane, že sa im nejaký rám láme ako na páse. Napríklad taký Giant. Tiež by tu mnohí vedeli rozprávať. Samozrejme, je to prúser.

Ja mám tiež Haibike, už 4 roky, ale karbónový, s iným systémom odpruženia (horst link, ako u Specialized) a nemal som s ním zatiaľ žiaden problém. Ešte podobný sa dá kúpiť vo výpredaji: http://www.bradsky.cz/haibike-heet-sl-26-2013-p-6755.html ... a hlavne tá hmotnosť je o inom.
15.02.2016 - 08:28:24
01
Možno už to na fóre bolo preberané, no aj tento konkrétny Haibike má riešené lanká v ráme. Táto značka to v poslednej dobe dosť praktizuje. Okrem výhody, ako je údržba laniek, čo sa týka nečistoty, je nejaká iná výhoda? Videl som niečo také na istom Kellys-e, ak sa nemýlim a tam sa to zalamovalo pri pohybe páčky. Obávam sa, že prienik vody môže časom narobiť "neplechu".
16.02.2016 - 21:38:56
00
vyhoda udrzba laniek? aka je v tom vyhoda oproti vedeniu bowdenov na rame ked je bowden v jednom kuse od radenia az po prehadzovac/presmykac ...nevyhoda ze sa to nah*vno dava naspat ked menis bowdeny...dalej to ze su diery v rame.. jedina vyhoda je mozno to ze bowdeny nie je vidno aspon ciastocne
17.02.2016 - 08:21:10
00
Osobne tiež nemám rád zbytočné komplikácie, ale bowdeny som zatiaľ (4 roky) nemusel meniť. Lanká, tie som menil, pôvodné bowdeny len tak, ako sú namontované, som iba prepláchol WDčkom. Ja mám ešte na svojom Haibike (model 2011) bowdeny povonku. Môj syn si v decembri vo výpredaji kúpil skoro taký istý (viď ten link, čo som dával vyššie), ale model 2013. Ten už má vedenie bowdenov vnútrajškom. ... keď je však super cena za celokarbónový bike, s relatívne dobrou výbavou, spoľahlivou vidlou aj tlmičom, s overeným systémom odpruženia, ktorý je dokonca aj relatívne ľahký, tak to, či sú bowdeny vedené vonkajškom alebo vnútrajškom je to posledné, nad čím by človek rozmýšľal. To skôr by niekomu mohlo vadiť, že 26" a nie 27,5". Môj syn má síce nejakých 184 cm, ale v tomto prípade to cena s prehľadom prebila.
17.02.2016 - 08:51:33
01
cron
keyboard_arrow_up