whitemamut napísal:
Ja si myslim, že žiaden admin sa o vymazanie nestará :-) Nech tam napíšeš čokoľvek danej osobe príde upozornenie, že bol flagnutý a nech si oreže alebo vymaže svoju jazdu. Stačí odrezať prvých povedzme 10sek a už je jazda ako nová a čas v segmente naspäť...

No nemyslím si, že upozornená osoba by orezávala, alebo mazala jazdu :-)
24.02.2016 - 12:35:19
00
Ked ta niekto flagne, tak ta to jednoducho vyhodi z tabuliek, jazda ostava aj segmenty vidis dalej.
24.02.2016 - 14:59:04
00
mariotn napísal:
No nemyslím si, že upozornená osoba by orezávala, alebo mazala jazdu :-)


Máš s tým osobné skúsenosti? Ja som už pár Flagnutých jázd riešil. Prišli hneď čo to daná osoba odoslala s upozornením na zmenu alebo vymazanie.
24.02.2016 - 16:38:01
00
whitemamut napísal:
Máš s tým osobné skúsenosti? Ja som už pár Flagnutých jázd riešil. Prišli hneď čo to daná osoba odoslala s upozornením na zmenu alebo vymazanie.

Mám :-)
24.02.2016 - 17:55:39
00
Ja som raz mal zapnutú stravu pri jazde autom a nedovolilo mi to ani uložiť.
24.02.2016 - 23:59:11
00
Viete mi poradiť, ako pridám fotky na Stravu do výjazdu? Dík.
25.02.2016 - 14:48:50
00
Farmaceut napísal:
Viete mi poradiť, ako pridám fotky na Stravu do výjazdu? Dík.

Da sa to len cez aplikaciu Strava pre iOS/Android. Pri nahravani vyjazdu, alebo po kliknuti na "Edit".
25.02.2016 - 15:06:19
01
Hosť napísal:
u nás jeden taký chvíľu pôsobil, raz ma aj obiehal, ja na žiletke si to dávam a zrazu len hukot plášťov... potom som ho viac krát flagol a asi ho to prestalo baviť..no všelijakí sme :D


mne raz jeden "ukradol" KOM na javorinu po zltej znacke... a nadelil mi tam tusim nieco cez 10min. Kedze som vedel o koho sa osobne jedna, hned mi bolo divne, kde to ten clovek v sebe nabral :)
tak som mu napisal a spytal sa. ze ako sa mu taky heroicky vykon podaril... a sam mi napisal, ze jednoducho, elektromotor Bosch s vykonom tusim 400W :-D
ani nevedel ze figuruje v nejakych tabulkach.. po upozorneni si zmenil aktivitu a uz to bolo OK :)
25.02.2016 - 15:38:28
00
to bude ten istý, nejaký zo Starej Turej, meno už si nepamätám. mne zobral KOMa na javorinu, vtedy so si povedal, že nejaký nový lokálny borec na scéne, potom som sa lepšie pozrel a mal v popise že ebike.. ale čas nemal nejak svetoborný, na kováča by mal ešte čo robiť :D
25.02.2016 - 17:43:33
00
Je Strava presna , co sa tyka prejdenych kilometrov ? Ukazuje mi o 3 km menej ako na tachometri a zmenenu mam tym padom aj priemernu rychlost. Alebo je problem v tachometri /..ale aky??/
28.02.2016 - 09:19:32
00
Vie mi niekto vysvetlit ako je mozne ze pri vcerajsej pesej ture bol rozdiel nameranych vzdialenosti az 1 km? Tento rozdiel bol medzi mojim Garmin Fenix 2 (12,2km) a manzelkynim Garmin Vivoactive (11,2km). Spustenie a zastavenie merania pomocou GPS spolocne na rovnakom mieste. Zeby rozdielna citlivost GPS chipu v oboch hodinkach?
28.02.2016 - 09:30:23
00
aj to, ale aj môže záležať ako ich máš umiestnené. poviem príklad ja plávam v 8m bazéne s garmin 310, mám ich pripevnené pomocou čelenky, mával som ich jeden raz vodorovne na hlave, v podstate poloha ako keď sú na bicykli, výsledky úplne nepresné, dráhy rozhádzané. potom som ich začal nosiť na čele, poloha ako keď sú na ruke a presnosť sa výrazne zlepšila, pretože boli tak anténou natočené priamo do neba... ono to je aj dobre vidieť, keď si dáš zobraziť satelity a keď meníš tieto dve polohy ako sa intenzita signálu mení v tých jednotlivých polohách
28.02.2016 - 09:59:39
00
hellwings Strava používa vlastný algoritmus na "uhladenie" surových dát z GPS. V situácii pri zhoršenom signále Garmin urobí väčší skok medzi bodmi, čo vedie k nereálnym hodnotám zrýchlenia, max. rýchlosti, a pod. Preto pri nahrávaní na Stravu sa automatický tieto defekty identifikujú a následne sa dopočítajú chýbajúce body. Taktiež je rozdiel v tom kedy Strava rozpoznáva zastavenie, a teda aj celkový moving time sa pri dlhšom výjazde môže podstatne líšiť. Pri dlhších výjazdoch, hlavne keď robíš nejaký challenge sa odporúča myslieť aj na to, že po prepočítaní Stravou sa reálna vzdialenosť môže líšiť (aj niekoľko km) od tebou nameranej na tachometri. Všetko je to robené kvôli tomu aby sa ľudia mohli navzájom porovnávať nezáležiac od použitého GPS prístroja.

lakko Garmin Fenix 2 sa vyznačuje pomerne známou chybou v GPS presnosti. Dokonca starý Samsung S3 je na tom omnoho lepšie :) Tu je pekný článok k tomu aj s detailnými testovaním jednotlivých GPS prístrojov: http://fellrnr.com/wiki/GPS_Accuracy#Garmin_Fenix_2_Issues
28.02.2016 - 10:24:50
02
Vdaka zahirko, len stale mi nie je celkom jasny ten troj kilometrovy rozdiel. Resp. pri slabom signale /alebo nedosahu - pouzivam mobilnu appku na Samsungu/ mi proste vynecha km v ktorych som bol v nedosahu ? A cas ale sedi, lebo to ten algoritmus dopocita ? A tachometer mam klasicky cyklopocitac s cidlom na kolese.
A este jedna vec - ked som manualne nahadzoval trat na pocitaci, ukazalo mi 800m nastupanych. V terene mi appka namerala na tej trati 1000m. ??
28.02.2016 - 10:50:56
00
Na Strave je vidno, ze ludia, ktori pouzivaju applikacie na mobiloch na bicykli s gps bez barometra maju ovela viac (v desiatkach) nastupanych metrov ako ja s Garminom s barometrom a cidlom na meranie vzdialenosti.

V skratke samostatne GPS bez inych "cidiel" nie je zdaleka tak presne, ako by sa mohlo zdat. Su tam odchylky bezne 5 a viac metrov, preto sa to pri vyhodnoteni nazbiera.

http://communityhealthmaps.nlm.nih.gov/2014/07/07/how-accurate-is-the-gps-on-my-smart-phone-part-2/
28.02.2016 - 11:13:56
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up