Mám tento bike:
http://maxx.de/de/bikes/mtb/bikes.php?name=FAB4_650B&id=148

Akorát mi nejaký dobrák demontoval zadný tlmič a keďže nemal torx klúč tak aj vahadlo odpruženia (rear suspension swingarm) - tá vec čo spája zadnú stavbu s tlmičom.

Z firmy ma poslali niekam, pochopitelne sa záruka na to nevzťahuje a že ak chcem ten komponent nový tak si mám kúpiť celý rám, lebo to vahadlo mi samostatne nepošlú a ani nedajú info o jeho rozmeroch.

Ak donútim kamaráta čo učí na STU vypočítať mi to, viete o niekom kto to vyrobí, alebo niekde kde sa dá ten komponent objednať?

Za akékolvek info vám bude vďačná jedna momentálne velmi nešťastná bikerka..
29.02.2016 - 11:42:12
00
Blby problem. :-(
Len technicka otazka: tlmic bol hore uchyteny torxom a dole inbusom?
29.02.2016 - 12:49:04
00
Ako niekoho donuti? Tak asi mu zaplatit napr. ale su aj iné donucovacie prostriedky :D ,ale podla mna to s tým výpočtom nebude take jednoduche. Aspon ja si to neviem predstavit ako by to spravil bez toho aby vedel ake sily a napatia tam posobia a myslim že len na základe hmotnosti jazdca to nezisti. Ak by sa mu to ale podarilo (predimenzoval by to) tak by to bolo o dost tažšie ako povodne riešenie. Za dalšie určenie presných rozmerov a geometrie na základe fotky tiež nebude lahka uloha , resp. ani realny bajk baz vahadla by mu asi vela nepovedal. Ved predsa ked sa robi výpočet niečoho takeho tak natom pracuje určite viac odborníkov, ktorý už maju nejake tie poznatky a reálne dáta.

Reálnejšia možnost bude skor nájst niekoho kto ma taký isty bajk, zistit rozmery vahadla, spravit 3D model a dat to vyfrézovat na CNC frézke.

a ináč je to dost smutný prístup od tej firmy že ti nepošlu náhradné váhladlo...
29.02.2016 - 13:02:41
00
Zistila som že mám staršiu verziu a nová verzia má /pravdepodobne/ trochu iné rozmery, ale toto somnou nikto nechcel odkomunikovať. Vypočítať sa to dá podla parametrov zadnej stavby, rozmerov tlmiča, uchytenia.. Ževraj v tom nieje problém. Btw, to "donútim" bolo myslene nadnesene, v reále to bude tak za flašu dobrého vína. To že som dievča neznamená že musím platiť ináč...

Bruco Jo, z hora bol torx a zdola inbus. Neviem prečo, takto mi to dali zo servisu. Zmizli mi ešte nejaké veci, tie ale moc neriešim lebo sú nahraditelné.
29.02.2016 - 13:13:21
00
Ak v tom nie je problem tak smelo do toho ;)
29.02.2016 - 13:18:17
01
S vahadlom nepomôžem, ale ďakujem za navedenie. FAB4 29 v XXL bude asi môj ďalší full, keď zoderem súčasný.
29.02.2016 - 15:59:20
00
Lukas, ja by som do toho v tvojom pripade nesiel, kvoli tomu vahadlu, prasklo by ti to pod capom.
29.02.2016 - 16:35:57
00
keyboard_arrow_up