Zdravím všetkých,

obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pri výbere. Hlavne chcem počuť ďalší názor..

varianta cislo.1
http://www.cube.eu/sk/bikes/mtb-hardtaily/ltd/cube-race-one-blacknflashyellow-2015/

pros - osadenie komponentov, pomer vybava cena je fantasticky
- model 2015
cons - planujem to objednavat z bike-discount shopu. Mozno problemy pri pripadnej reklamacii. hlavne prasknuty ram atp..
- Cube to nema skladom, je to na objednavku, vidina zaplatenia vopred za nieco, co nemusi prist ma odradza
- servis biku v buducnosti, oficialny predajcovia Cube v SVK mozno neakceptuju prijem biku kupeneho cez eshop. toto si este musim zistit.

http://www.cannondale.com/nam_en/f29-389

pros - asi naj hardtail na XC, proste cannondale je top, podla mna. geometia ramu, vyvoj Cannondale a LEFTY

cons - vyssia cena a vybava horsia ako na Cube, ale solidna na mojich 500km mesacne

Koncova cena pre mna je rozdiel asi 600EUR.

Neviem sa rozhodnut, ci je skutocne dobre investovat do znacky Cannondale a ich lefty vidly. Alebo mam ist do nemeckeho vyrobcu, so solidnou vybavou..

Ak si niekto najde cas a ma skusenosti, rad si o tom prečítam.

Vďaka.

Peter
06.05.2015 - 10:59:35
00
Nazdar, s tým Cube nemám skúsenosť, ale mám Cannondale F2 karbónový 2013, čo je v podstate to isté čo chceš ty až na ten hliníkový rám a osadenie mám trochu vyššie X9/X0. Tiež som pôvodne o ňom uvažoval kvôli cene ale potom som šiel do karbónu. Čo je hlavné geometria je rovnaká a je fantasticky vyvážená. Predné koleso nejde vôbec do vzduchu ani v najstrmších výjazdoch, super stúpavosť, v zjazdoch kľudný vcelku perfektne vyvážený bike. Je to 29" v tom už máš asi jasno, 26" je dnes mŕtva. Jediná nevýhoda oproti 26" je že si trochu dlhší na brzdy, t.j. treba brzdiť skôr, inak samé plusy. Ja s tým jazdím maratóny, a aj keď nemám kondičku nič moc vždy som niekde v strede, moje časy sa zlepšili tak o pol hodinu. Bike je fakt ľahký a rýchly a núti ťa stále dupať. Má tiež svoje limity čo sa týka náročnejšieho terénu ale na väčšinu SK maratónov je úplne v pohode. Minulý rok som s ním bol aj na Salzke, úplne bez problémov, skôr si myslím že full by tam bol na príťaž. Klasické XC nejazdím ale Fumic a Fontana sú v TOP 10 na svete, akurát majú F1 s top osadením a lepším karbónom.
Čo ťa asi bude zaujímať sú komponenty, aj keď sú tam nižšie sady čo sa týka radenia a pohonu (X7,X9) kanón je vždy vcelku dobre osadený a dbá dosť na váhu u takých vecí ako sú kolesá, sedlo, sedlovka, leftyna s predstavcom je priamo spojená. Ostatné aj tak môžeš časom vymeniť. Základ je dobrý rám a vidla. Lefty je úplne super tuhá, je pevnejšia ako Rock Shox Reba, ktorú som mal predtým na starom biku. Servis som na ňu zatiaľ nerobil, možno túto zimu, ale ide perfektne, raz čas skontroluješ len tlak a premažeš nohy silikónom.
Dôležité je trafiť aj správnu veľkosť rámu. Mám XL a bike váži okolo 10,5 kg čo je v pohode. Kupoval som ho v Ciclopii vo Viedni, lebo tam prídeš, bike ti dajú aj na pol hodinu a pojazdíš si. Super prístup, chalani tam vedia po anglicky, aj kávičku ti spravia :) Na Slovensku bol problém že ho nikde nemali skladom a nebol som si istý veľkosťou. Tento kanón má L 18,7" a XL 20,7". Osobne by som cez net kupoval len ak to mám na 100% odskúšané. Predsa je to dosť veľká investícia na viac rokov. Ak budeš chcieť nejaké ďalšie info kľudne napíš.
Ja som chcel kanón už dávno, ale v časoch keď som začínal s MTB pred vyše 20 rokmi to bol pre nás len sen. Je to kultová značka a jeden z lídrov na trhu s vlastnými inováciami.
Takže prajem šťastnú ruku pri výbere.
Dodo
06.05.2015 - 15:16:22
00
Ahoj Dodo,

Cenim si Tvoj prispevok a nazor.

Mal som 26'' a uz som jazdil aj na 29''. Takze markantny rozdiel poznam. Uz by som do 26'', ktora mi inak teraz pride ako detsky bicykel nesiel veru..

Presne viem co hovoris o vyhadzovani kolesa, poznam to. Ak sa to stane mam nervy, nohy stacia na kopec ale technika nepusti..;)

Zajtra si idem vyskusat jazdu na velkosti L. Dufam, ze to sadne. Mam "slabych" 186cm. Tak som zvedavy.

Prestudovane mam kazde vydanie F29 od roku 2012 vtedy to bolo este Flash tusim. A prave F29 1 2013 je osadeny asi najlepsie v porovnani so novsim vydanim dokonca aj ako ma model 2015. Lefty rovnaka, ram rovnaky ako 2015 tak aj 2013.

Este som nenasiel recenziu alebo postreh s negativnym vysledkom a ako si pisal, Cannon je moj sen uz dlhsi cas.

Kamosi okolo odporucaju Cube, ale ja som tvrdohlavy..

Este raz vdaka, premyslim, co by som sa Ta este mal popytat a napisem.

Hladam solidny bike aspon na 5 rokov kde tu sa pomeni vybava..

S pozdravom

Peter

PS: dalsie pripomienky borcov so skusenostou tychto strojov si velmi rad precitam.
06.05.2015 - 17:54:40
00
Mam otazku..chcem si kupit cannondale...ako sa jazdi na leftyne..vsetko je mi jasne..zaujima ma ake je to pocitovo a stabilita..vie niekto opisat?dakujem
25.02.2016 - 18:16:04
00
ked nedrzis rajdy tak to zataca dolava
25.02.2016 - 19:02:32
00
A inak?je to lepsie ako klasika?jazdil si na tom?a ked dam inu vidlu na scalpel?
25.02.2016 - 19:20:31
00
jazdil som na tom chvilu iba po rovine
kazdopadne vacsina ludi co to skusila na nu neda dopustit, urcite by som tam nedaval inu vidlu
25.02.2016 - 19:25:30
00
007ronie007 napísal:
Mam otazku..chcem si kupit cannondale...ako sa jazdi na leftyne..vsetko je mi jasne..zaujima ma ake je to pocitovo a stabilita..vie niekto opisat?dakujem

je to len o zvyku na jednu nohu, inač je to fajn pevna vidlica, žiadny papier... do leftiny ba som šiel hned... namiesto mrchavej foxy
25.02.2016 - 19:46:07
01
Tak dik.skusim co to da
25.02.2016 - 21:02:08
00
Leffty je v pohode, netreba sa báť, presná a tuhá... Mal som sezónu scalpel 29 a leffty nebol žiadny problém...Da sa jazdiť aj bez rúk v ľahko teréne asfalt :) bez problémov.. Určite by so ju nemenil a už vôbec nie na fsi...
01.03.2016 - 23:53:22
00
Jazdím F29 2, 2013. Maximálna spokojnosť, aj geo, aj Lefty. Tiež to bol môj sen, predtým som jazdil F2000SL, tak isto veľká spokojnosť. Lefty je tuhá, ľahká a iná. Druhá stránka veci je, že za výnimočnosť sa platí. Ale keď si chceš kúpiť opicu, musíš mať aj na banány :-D Prvú jazdu s Lefty som sa skoro vymrskal, lebo som viac čumel na ňu, ako na cestu, a škeril som sa ako debil. Kamarátov kolega tiež zakúpil Cannona s Leftynou, no po dvoch týždňoch ho predal, vraj to psychicky nedáva, že mu koleso drží len na jednej strane :-D
02.03.2016 - 14:55:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up