caute.ma niekto skusenosti s vredom na zadku zo sedla?a pripadne co vam pomohlo?dakujem
02.03.2016 - 19:22:38
00
Ja som mal vred, ale zo sedla to nebolo urcite. Prefuknutie, prechladnutie a pod. veci. Mal som to ako konci zadok a zacina chrbat cize kostrc.
02.03.2016 - 23:13:41
00
Mal som to a je to neprijemne, potom je problem niekolko dni obsediet na sedle. Predpokladam, ze pricina je nakrceny material z kratasov, ktory ti cvakne kozu k sedlu a vytvory nechutny bolak na riti. Nepamatam kedy som to mal naposledy ale od kupi novych kratasov sa to zlepsilo. Tak si skus kupit kvalitne kratasi s gelovou vlozkou a mozno ti to pomoze...
02.03.2016 - 23:49:33
00
ťažko takto radiť pošli foto :D :D :D
03.03.2016 - 10:16:19
01
Ja s nimi bojujem každý rok. U mňa je to spôsobované potením a oderom kože - hlavne keď je teplo a pri dlhších výjazdoch.
Pomáha prevencia - kvalitnejšie gate, mazanie pred jazdou (napr. Sportique Century Riding cream) a následné ošetrenie - teatree olej a pri horšom stave Sudocrem.
03.03.2016 - 10:55:17
01
No ja musím povedať, že mám pravidelne také "oné" na pravej strane tam ako sa sedlo zužuje zo zadkovej časti k stredu, čiže na tele na tej šľache ako mám ehm "stred" a začína noha zvnútra a nie je to sedlom, lebo to mávam na oboch bikoch kde mám diametrálne odlišné sedlá. Stáva sa mi to vo všetkých gatiach a to ich mám asi 8 (áno aj také za kilo a aj za 30 a nepomôže), mažem aj preventívne aj dodatočne a nič, furt na tom istom mieste po každom výjazde ale nie, že odreté, červené ani nič ale normál také podkožné ložisko/hrčka sa mi spraví na týždeň. A tiež by som uvítala nejakú pomoc/radu.


Naposledy upravil fixska dňa 04.03.2016 - 14:15:09, celkovo upravené 1 krát.

03.03.2016 - 18:35:59
00
Zdarec,tak som volal svojej koznej a povedala,ze to sa robieva a ked to opuchne treba si dat pauzu.Ze je na to mast,ktora obsahuje gafor a nejake antibiotikum a ze do 2-3 dni dokaze ten vred vytiahnut a vyliecit.Len nie som doma,tak niekto z rodiny zabehne po recept a v lekarni namiesaju.Mne pomoze ked mam poriadne gate a nejdem dlhe hodiny a dni v sedle,inak to zacnem citit a pekne to opucha a celkovo je to neprijemne v sedle.Takze oprava,vola sa to ICHTILOVA mast a je volne predajna :-)v pripade,ze mate na zadnici tie vriedky zapalena a je v nich pripadne hnis alebo iny bordel
03.03.2016 - 19:49:33
10
Zdravim , osobne nemam taky problem ale gafrovu mast mozem odporucit je to vyborna vec. Mal som zapal pod nechtom po troch dnoch mastenia zapal odstraneny :-) .
03.03.2016 - 21:52:29
00
fixska robi sa ti to v chladnejsom pocasi, alebo aj v lete
03.03.2016 - 22:12:47
00
Počasie nerozhoduje, mne sa to samo vstrebe časom. Napadlo mi, že krivo sedím keď to schytá pravá strana vždy, mám trochu skoliózu v driekovej časti tak možno by to riešil fyzio človek ale dík za ten tip na masť, už som o tom počula no asi aj kúpim.
04.03.2016 - 14:12:41
00
Skúsenosti s tým má asi každý. Preventívne mazanie pomáha (biela vazelína, Sixtus, iné krémy). Treba dobré nohavice, teda také, ktoré sa nekrčia, sú z hladkého materiálu. Ak to počasie vyžaduje a treba natiahnuť aj boxerky, tak mažem nahrubo.
Ďalšia dôležitá vec je tvrdé sedlo (aspon mne to pomohlo), tým sa zmenšuje plocha na ktorej sa oblečenie šúcha o kožu, aj sa koža lepšie vetrá (nezaparí sa). Tiež pomôže vyvarovať sa parazitným pohybom na sedle pri šlapaní (napr. aj pri jazde v kamenistom teréne mávam viacej zodratú riť ako z asfaltu). Na jeseň po znížení frekvencie jázd sa to vstrebe.
04.03.2016 - 15:05:01
00
Tiež som s tým mal problém, resp stále mám, dokonca mi to na jednej strane rezali.. Dosť pomáha sixtus krém ale to len minimalizuje, úplne nezabranuje.. Aspoň teda u mňa.. Ale skúsim ešte tu ichtilovu masť, som zvedavý.. S tou ichtilovou masťou natierať pred ci po výjazde?
04.03.2016 - 15:42:26
00
to allyx28.To co ti rezali si mal asi absces,ja som to mal tiez na kostrci.tieto vredy sa tvoria dost individualne a uplna pricina nie je tiez ista(poznamka od lekarky)mozu to byt rozne infekcie,zapaly atd.tu mast si natri,prekry gazou a nechaj posobit celu noc.pokracuj ako to stav vyzaduje niekolko dni.Nafiguje to,ze ked to mas na zadku,ta mast ma tendenciu otriet sa do spodneho pradla,preto najlepsie ked mas klud a bez pohybu :-)..ak to nepomoze,treba zajst za koznou a budes vediet na com si.
04.03.2016 - 18:00:53
00
Ja to mam pod zadkom, z boku. Tiež som skúšal meniť sedlá, aj gate, lacnejšie, drahšie.. V podstate nič nejak nepomohlo.. Ok skúsim si to na noc natierať a uvidím.. Akurát kľud a bez pohybu to nepôjde :-)
04.03.2016 - 18:35:44
00
Sa to tu rozbehlo o vredoch na riti. Uz som si myslel, ze tymto problemom trpim len ja, lebo bikery v mojom okoli nic podobne na svojich pulkach nepostrehli.
04.03.2016 - 19:14:07
00
keyboard_arrow_up