Prosim poradte mi v akej vyske by mali byt pod urovnou sedadla riaditka? Ked budu prilis nizko ovplyvni to nieco? Zvysi sa tlak v rozkroku? Budem mat lepsi aerodynamicky posed?
10.01.2006 - 14:49:50
00
ja ho mám o dosť nižšie(naopak otočený)a som spokojný ale počkám aj ja na názory
10.01.2006 - 14:55:43
00
Ked jazdis dlhsie tak by mal byt v idealnom pomere vzhladom na tvoju postavu a to tak, aby bola tvoja hmotnost rovnomerne rozlozena medzi ruky a zadok. Inak po urcitom case jazdenia budes viac namahat niektore casti tela a dostavia sa bolesti casom mozno zdravotne problemy.
Napr. ak mas predstavec prilis vysoko skoro ta zacne tlacit zadok a namahas svaly chrbta v krizovej oblasti.
Ak mas predstavec prilis nizko viac hmotnosti je na rukach, zacnu ta boliet zapastia a casom aj krcne a horne chrbtove svaly.
Moj sukromny nazor.
10.01.2006 - 16:44:52
00
tak palo, presne, boleli ma krčné svaly a vyhodil som šilt s prilby a je to ok. musel som zakláňať gebulu
10.01.2006 - 16:47:10
00
Dakujem za radu Palo.
10.01.2006 - 20:33:58
00
Ja by som este doplnil to, ze je asi odveci nastavovat si vysku predstavca podla toho ako to maju druhy, ale snazit sa najst dlzku a vysku predstavca podla osobnych pocitov a preferencii (turisticky, sportovy, alebo kvoli aerodynamike ako ma jano opacne otoceny). Ja mam napr. svoj idealny posed najdeny, presne zmerany a tiez islo len o skusanie.
A to stym zaklananim gebule, preco ho mas vlastne opacne? to mas tak vysory predok, alebo ako?
11.01.2006 - 09:30:43
00
práveže nie, mám 8cm vydlu aj hlavovú trubku mám kratšiu .je to pazzaz predstavec, má malý uhol takže to až tak nezaváži ako pri bývalom GT kde bol uhol väčší. samozrejme je to cítiť. vyhodil som navrch aj krúžky.nepílil som, keby som chcel niekomu streliť vydlu. ako si spomínal prišiel som k tomu skúsenosťou. P R E M Ň A sa zdá byť posed športovejší a výkonnejší(lepšie mi ide) tak isto aerodynamika ale hlavne že sa cítim dobre. do mesta by mi vyhovoval vysoký posed.


gebulu som zakláňal kôli šiltu na mojej debilnej nebezpečnej prilbe.
11.01.2006 - 15:26:36
00
Ok, ja tiez preferujem sportovy posed a tiez mam podlozky hore, teda len jednu...
12.01.2006 - 07:31:22
00
keyboard_arrow_up