tak akoze skus ju kazdy den pouzivat kazdu chvilu na povolovanie skrutiek a nasledne dotahovanie tych skrutiek..hlavne pri skladani bajku si zober kolko skuritek treba naskor povolit a potom podotahovat...denne aspon jeden bajk....popripade nejake 2-3 detske bajky popripade este aj par odrazadiel....a potom samozrejme servisovanie...povolenie skrutiek...nastavenie vselicoho namazanie...a zase dotahovanie tych skrutiek....ta vecicka sa nam takmer nedostane z ruk :)
07.06.2013 - 20:32:52
00
ako som pisal skus :)
07.06.2013 - 20:34:02
00
kebyze to mam do coho skusat....a mam cas na to skusat to....


mne staci to ze to vydrzi na jedno nabitie tyzden neustaleho pouzivania :)
07.06.2013 - 20:38:24
00
ale musím uznať, že mám s tým Metabom aj negatívnu skúsenosť, vŕtal som skrutky do ocele do oceľového nosníka, 3 som zalomil, teda odtrhol hlavičku, 6 hran, tá vrtačka má takú silu, že skôr to vzdala skrutka ako ona :D
alebo keď som vŕtal skrutky do betónu, tiež ich pár padlo :)
07.06.2013 - 20:42:13
00
-WT- presne Metabo ma dost velku silu. Ja na mojej mam len 7 stupnov dorazu :D
misopetrovic tak vies ja hovorim o cca 13cm skrutkach na tvrdo zavrtanych do dreva :)
07.06.2013 - 21:11:24
00
tak ta nasa aku skrutkovacka zase nema taky vykon ...len nejakych nm :D ale vydrzi dlho :) ale treba si zvazit ze na co to chce clovek pouzivat...nam by napr. zase hentake nieco vykonne bolo na nic :)
07.06.2013 - 21:12:50
00
No tak ja mam tuto: http://www.atria.sk/metabo-bs-14-4-lt-impuls/ a s cistym svedomim ju mozem odporucat. :)
07.06.2013 - 21:18:11
01
Utahovanie skrutiek s M zavitom ma najmensi odpor, potom su samorezky do profilov (zaciatok velky odpor potom uz maly) a skrutky do dreva maju najvacsi odpor ktory narasta dlzkou. Bezne sa stane ak dlhu skrutku nepredvrtas v tvrdom dreve tak odtrhnes hlavu skrutky.
Ja mam toto http://akuskrutkovace.heureka.sk/festool-c-15-li-3_0-set/ ale este starsi model a mam NiCd akumulator, nove uz maju Lion a prepracovany sposob utahovania co setri energiu (pri dosiahnuti nastaveneho stupna sa odpaja elektrina, na starom preskakoval momentak a motor stale tocil co minalo elektrinu).
Mal som v rukach vselico ale na montaze nabytkov je to najlepsie, je to balene v Systaineroch co sa daju stohovat co ma vyhodu ked beriem 5ks strojov na montaz + kufre s vybavou. Nevyhoda je len cena ktora sa vrati len ak sa to pouziva, pri prilezitostnom pouziti je to luxus.
09.06.2013 - 12:44:25
00
k tomu trhaniu hlaviciek, na kazdy druh spoja tvrdy makky,treba aj inu tvrdost bitu...a u velmi dlhych treba predvrtat-ked je "cas" ;) hlavne chut...
09.06.2013 - 17:07:15
00
Mal som v rukach aj masinku (znacku uz neviem) a ta mala aj taky jemny priklep aby mohla dat bez predvrtania aj 150 krutku a fungovalo to bez trhania hlav skrutiek.
11.06.2013 - 17:33:26
00
Zdravim, takze ja som si cca pred 7 rokmi objednal cez ebay "Makita BHP451RFE 18V LXT 3-Speed" Bol to kufrik s baterkovou vrtackou ktora ma 3 rychlostnu prevodovku + bol k tomu razovy utahovak, dve baterie 3.0 Ah Li-ion ,nabijacka na 110V plus som si doobjednal menic napetia aby som to mohol nabijat na 220V. Ta utahovacka ma priklep(o ten mi vobec neslo je maximalne do tehly) ma s predu dve led diody ktore sa spustia automaticky pri stlaceni spuste. Razovy utahovak (ten kto pozna netreba predstavovat) je to mala lahka a hlavne silna dotahovacka. Dal som za ten kufrik vtedy cca 9000 SK priniesol mi to kamarat cize postovne som neplatil. Bude to zniet neuveritelne ale vtedy to stalo na Slovensku cca 35000 az 40 000 SK. Zobral som to do roboty ukazat stolarom (u nas v robote pouzivaju dotahovacky asi tak ako vodic auta, auto). Skoro im oci vypadli ked videli 3 rychlostnu prevodovku a hlavne tu baterku. Je to tahsia masinka ale ty co pouzivaju tento druh naradia a nebehaju postrechach s tym tak im to vadit nebude. Nechcem tu podcenovat ziadne znacky ale tie co sa predavaju v lidli a podobne znacky to je strasne, hlavne ked clovek vyskusa nieco profi. To ze v servise bicyklov pouzivate lidl to je v pohode aj napriek tomu ze si ju podavate z ruky do ruky, ale tie dotahovacie momenty su ovela nizsie a v napr. stolarcine a podobne. Na Bicykli ide ta matka resp. skrutka cely cas lahucko a az koniec dotiahnutia ide tahsie samozrejme pokial sa nejedna o poistu skrutku a pod. Stolarovy ide od zaciatku az po koniec skrutka s odporom. Za 7 rokov pouzivania tej mojej dotahovacky necitim ze by baterie nejak stratili na kapacite a to som si dokupil chvostovu pilu (tiez cez ebay) a pouzivam tie iste baterie. Orezavam s tym stromky.To je moj skromny a vycerpavajuci pohlad. :-)
16.06.2013 - 08:10:40
00
Za 7 rokov pouzivania tej mojej dotahovacky necitim ze by baterie nejak stratili na kapacite a to som si dokupil chvostovu pilu (tiez cez ebay) a pouzivam tie iste baterie.


Tak to by ma veľmi zaujímalo ake sú tam akumulátory.
Neprehánaš trochu? :-)
16.06.2013 - 10:00:27
00
Su tam obycajne lythiove baterie, myslel som tym ze na domace pouzitie som nepocitil znizenu kapacitu baterii. V robote som sa nepytal ze kolko im vydrzia ale pri tom pouzivani to urcite muselo klesnut. Povedzme si ze pri domacom pouzivani srobovacky ju kolko krat denne resp mesacne vytiahnes. V praci to je ine. Mam doma karbobrusku Bosch a ma cca 12 rokov ale v robote profi Makita nam nevydrzi 2 roky, ale je v permanentnej zatazi.
16.06.2013 - 10:14:45
00
ozivim temu: idem na zahrade robit terasu, a mozno jednoduchu drevenu budu, co poviete na tento kusok?
http://www.bosch-sk.sk/vyrobok/skrutkovac-bosch-gsr-144-2-li-plus-professional
08.03.2016 - 18:21:11
00
Že na to nepotrebuješ profi náradie. Postačí hobby.
08.03.2016 - 18:34:47
00
keyboard_arrow_up