Ahojte, pred vyse rokom som riesil problem s pokazenym nabojom na ProLite Merano kolach a bolo mi odporucene nahradit naboj a podla odporucania som pouzil naboj Novatec F482SB-SL-11S. Spice a rafik zostali povodne (ProLite) lebo im nic nebolo. Cez vikend mi z nicoho nic praskla spica a ako sa tak pozeram na naboj tak som si vsimol, ze otvory pre spice su vydrate do elipsy alebo viacnasobnych elips vid. foto nizsie. Kola vypletal (mal som pocit) skuseny mechanik. Myslite, ze pricina je v starych spiciach, zlom vypleteni ci v naboji ci uplne niekde inde? Nerad by som toto zazil znovu - naboj nebol lacny a po roku na vyhodenie :[

Prílohy:

DSCF9504.JPG
DSCF9504.JPG 183.22 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF9505.JPG
DSCF9505.JPG 162.65 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF9506.JPG
DSCF9506.JPG 144.31 KiB thumb_up0thumb_down

10.03.2016 - 21:36:53
00
Z tých foto to neviem až tak posúdiť, ale ten výplet vyzerá divne.A tie vyvakľané diery môžu znamenať, že výplet bol prešponovaný alebo mäkký materiál náboja, čo je málo pravdepodobné.Ráfik nie je okolo niplov zdeformovaný, povyťahovaný dovonku ?
10.03.2016 - 22:26:38
00
To "vydratie" z vnutornej strany je rozsirenie otvoru aby sa nim dali prevliect aero spice. Je tam od vyroby. Otlacenie od spicov je tazko ohodnotit podla fotky ale vidim par moznych pricin:
1. zaberove spice mas pravdepodobne navlecene z opacnej strany, pri zabere by sa mali operat o prirubu, podla fotky to vyzera ze sa z nej vytahuju
2. ak dobre ratam mas 2x krizeny vyplet, ked budes menit daj 3x krizeny
3. tazko hodnotit ako boli napnute spice ale ked to budes mat spravene daj si to skontrolovat tenzometrom a ako spominal bonfo skontroluj aj stav rafka okolo niplov.
10.03.2016 - 22:34:59
00
No jo tie otvory na poslednom foto sú ako píšeš od výroby...
10.03.2016 - 22:41:21
00
Vdaka za cenne info. Nerozumiem vsak asi uplne tomu otvoru na aero spice, teda rozumiem ale preco potom ostatne otvory v naboji su kruhove a ibe tie kde su spice su "deformovane"? Ci tie by boli pouzite pri 3 x krizenom vyplete? Teda to znamena iny typ rafu asi, ze? (asi davam dost stupid otazky a zacnem pouzivat google :)
No ale vsak som uplny magor - lebo ako som teraz pozeral podla vasich rad rafik tak az pri tom mi trklo, ze jasne - vsak spica mi rachla a vyletela aj s niplom... mal som vtedy <b>dost</b> blby den a odvtedy dost mental zatmenie. Takze je to jasna bud unava materialu rafu alebo presponovanej spice. Co mi len nahrava ku kupe tenzometru, ktory uz je na zozname objednavky...
Este raz vdaka za odnavigovanie k pricine. Neskor pridam aj foto len pre pobavenie publika. Chjaj, hanbim sa ako pes :]
10.03.2016 - 23:06:07
00
Vsetky otvory toho naboja urcene pre spice by mali mat rozsirenie na aero droty. Pre 2x aj 3x krizeny vyplet sa pouzivaju tie iste otvory. Otvory kde nie je rozsirenie nie su pre spice. Ak sa mylim Raver ma hadam opravi.
Inak ak budes menit raf aj aero vyplet vyjde ta to pravdepodobne na podobnu sumu ako komplet koleso.
Na foto som zvedavy :tmi:
10.03.2016 - 23:17:25
00
Noo mozno zle ratam ale ked kupim raf od DT Swiss RR 511 za v prepocte 75 EUR a 24 spic DT revolution 2.0/1.5 za dohromady 25 EUR tak je to spolu 100 EUR a za 100 EUR nekupim komplet zadne kolo s vahou do 900 g a rafom vysokym 30 mm. Ci zle pozeram?
11.03.2016 - 01:03:19
00
Zigo napísal:
1. zaberove spice mas pravdepodobne navlecene z opacnej strany, pri zabere by sa mali operat o prirubu, podla fotky to vyzera ze sa z nej vytahuju


Toto chapem co si chcel povedat, len nechapem ako sa to myslis s tou prirubou. na ktoru stranu ma ist hlavicka spice? K stredu naboja, alebo von?
11.03.2016 - 07:55:37
00
keyboard_arrow_up