skusim amplifi, zajtra by mi ho mal brat priniest z BB. Dam sem potom vediet ze aky mam dojem...
10.03.2016 - 14:34:32
00
ahojte,
Mám na celodenné výjazdy batoh Deuter Superbike 18 Exp. Som s ním spokojný, no na kratšie výjazdy nemám nič a tak chcem kúpiť niečo okolo 8-10 litrov. Na cene nezáleží.
viem, že je tu o batohoch zdatné množstvo príspevkov, no chcem vás poprosiť o aktuálne skúsenosti a tipy na túto litráž.
Moje požiadavky sú:
-vodný rezervoár do 3 l ( bohate mi stačí 2 l). Nemusí byť súčasťou batoha, no samozrejme musí byť príprava na naň.
- kapsy na bedrových popruhoch
- samozrejmosťou je dobré odvetranie, no ešte väčší dôraz kladiem na pohodlie nosenia
- integrovaná pláštenka na batoh
- možnosť uchytenia prilby Do batohu plánujem nosiť okrem plného rezervoáru servisnú sadu ( duša, imbusy, lepenie, ), spratnú pláštenku proti dažďu, pumpičku ( keď odparkujem pri hostinci, vybrať z rámu:-) ). náhradné tričko ( prvú vrstvu), nejaký ten keksík,

Tak priatelia, dajte nejaké fajnoty
11.03.2016 - 21:03:52
00
ja by som bol za osprey raptor len nemá tú pláštenku, čo by nemal byť až taký problém a keby áno tak sa dá samostatne dokúpiť, litráž sa robí 6, 10 a 14 a na krátke výjazdy by mohol stačiť aj ten najmenší aj keď 10 l je určite univerzálnejší
12.03.2016 - 08:24:20
00
Zdravím cyklistov, zháňam "univerzálny" batoh. Je možné nájsť nejaké riešenie, použiteľné na bicykel a turistiku?

Doteraz som nosil starý "školský" ruksak, mal niečo okolo 25 litrov (ak si dobre pamätám z čias jeho kúpy, cca rok 2000), iba na túry (nie som žiadny veľký turista, maximálne 5x do roka zvyčajne 4-6 hodinoviek), na bicykel som batoh nevyužíval. Na zbalenie ten obsah stačil (1-2 PET-ky, nejaká strava, nejaké to tričko), dokonca aj na zbalenie na víkend za milou to stačilo (načo cestovku, keď netreba). Všetko však má svoj koniec a batôžtek sa pomaly trhá...

No a prečo sa pýtam tu? Je to predsa cyklo-fórum a batoh chcem aj na bicykel. Na výjazdy nie, tam mi stačí dres a brašňa pod sedlom, ale chystám sa občas na bicykli do práce - veci na prezlečenie, prípadne nejaké pracovné dokumenty, občas za milou na víkend (takže tých 26-28 litrov) a občas na turistiku (asi vo väčšom ako do teraz, ale do tých 10-15 túr ročne to bude stále a stále to bude na skôr 4-6 hodinovky, len výnimočne celodenky, viac denné pochody neplánujem, túru beriem ako prechádzku po prírode).

Fajn by bola integrovaná pláštenka, vodný vak sa využívať nechystám. No, a vážne neviem, či sú turistické batohy využiteľné aj na 2-3 hodinovú jazdu na bicykli, prípadne naopak, či cyklo-batohy zvládnu turistiku, prípadne ktorý typ by bol vhodnejší (predpokladám, že sa tu nájdu aj ľudia kombinujúci cyklistiku a turistiku). Neviem, či riešenie chrbtovej časti na bicykel je vhodný aj na túru a naopak. Za rady, objasnenia a podobne vopred ďakujem.

A asi by ste radi cenový limit :) Ten neudám, čím lacnejšie, tým lepšie, nepohrdnem žiadnym návrhom, cenu zohľadním individuálne.
30.03.2016 - 20:04:06
00
za mna jednoznacne Deuter Trans Alpine 25L alebo 30L, pouzitie je naozaj siroke, sam ho pouzivam na tury, bike, skialp
30.03.2016 - 20:07:44
01
Tak, tak.Mam 25 L ,velmi všestranny batoh.
30.03.2016 - 21:57:24
00
Ja mam tento a je super tak skus pozriet
http://www.ortovox.com/uk/shop/backpacks/tour/haute-route-35
30.03.2016 - 22:16:49
00
Vďaka, pôjdem dnes omrknúť ten Deuter naživo.
31.03.2016 - 09:52:58
00
Ahojte,
Vyberám batoh výhradne pre cyklistiku v jarnom, letnom, jesennom období. Po prečítaní tohoto vlákna som sa riadne zamotal :-) ... Potrebujem batoh na max. 6hod výjazdy so synom (aj sólo výjazdy)... takže aj pre neho niesť veci. Potrebujem tam spratať 2x náhradnú dušu, pumpu, náradie, náhradne oblečenie pre oboch + keď sa cez deň oteplí, tak schovať bundy. Ďalej jedlo a pitie. Uvažoval som už aj nad rezervoárom + plus ešte schovať fľašku pre syna.
Chcem Vás požiadat o pomoc pri výbere, lebo nemám potuchy, koľko litrový batoh na to všetko potrebujem.
Samostatne výjazdy budu obsahovať asi iba rezervoár naplnený, dušu, náradie, pumpu, ľahkú bundu, penaženku, mobil a niečo malé pod zub.
Takze som pozerel nieco ako :
Deuter Superbike 14 EXP
Deuter Superbike 18 EXP
OSPRAY Raptor 14

Ďakujem
31.03.2016 - 11:10:35
00
Ten Raptor je maly na takyto rozsah pouzitia. Treba ti nieco 18-20L. Kupoval som nedavno Osprey Escapist. Robi sa vo viacerych velkostiach a slo mi hlavne o jednu velku kapsu plus par malych. Da sa zmensit takymi stahovacimi popruhmi. Takto vyzera nabity na max. Je to 18L velkost L. Dodava sa bez rezervoara.

Prílohy:

_DSC8101.jpg
_DSC8101.jpg 196.48 KiB thumb_up0thumb_down

_DSC8103.jpg
_DSC8103.jpg 201.32 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2016 - 11:17:14
00
pm24 napísal:
Ahojte...

kolko rokov ma syn ?
flasky mozete nosit aj v drziakoch v rame + nahradna dusa sa zmesti do malej podsedlovej kapsicky
pumpu tiez dokazes uchytit o ram
31.03.2016 - 21:36:31
00
KinDo napísal:
kolko rokov ma syn ?
flasky mozete nosit aj v drziakoch v rame + nahradna dusa sa zmesti do malej podsedlovej kapsicky
pumpu tiez dokazes uchytit o ram


Ma 6 rokov - chodievame s detmi na take rovinate vyjazdy spojene napr. s opekackami. Ma 20" Author ... tam sa mu silou vole zmesti 0,5l flasa, tak to by som radsej neriesil. Radsej ako pises mne na bike jedna 0,7 flasa pre neho + dalsia pre neho do ruksaku. Do podsedlovky by som hadam napratal 2xdusa + naradie. A do ruksaku pre mna revervoar a plus vsetko ostatne. Takze myslite ze by stacil aj ten 14l ?
31.03.2016 - 22:27:47
00
Tak páni (Polo a iames), bol som otestovať ten Trans Alpine (žiaľ v ZA mali iba 30 litrovú verziu, po osobnom kontakte mi je jasné, že 25 bude stačiť). Prvý dojem je veľmi zmiešaný, tie opory na chrbte čo sú mi prišli nejaké tvrdé, vôbec sa neprispôsobili chrbtici. Nevylučujem ale, že som si tie popruhy nastavil zle :) Ešte by ma zaujímalo, ako to je s tou časťou batohu, ktorá kryje hlavný zips, zo spodnej časti je taká "pogumovaná" a zo skúsenosti viem, že to je prvé, čo sa začne lámať a odpadať (zo skúsenosti s batohmi v úplne inej cenovej samozrejme, za batoh ak mám dať takýto peniaz, tak sa opýtam aj na somariny dopredu), nejaví to nejaké podobné známky?

Nedalo mi to a vyskúšal som aj turistickú "alternatívu" ACT Trail (tiež žiaľ mali iba 30 litrovú verziu, tam je ešte možnosť 24 litrovky) a hoc s nastavovaním všelijakých popruhov skúsenosť nemám (klasický batoh starý čo mám má proste 2 putká cez ramená a hotovo), len som všetko pritiahol a batoh sedel úplne luxusne. Akoby to vyrobili na mieru. Neviem však, ako by to bolo na bicykli, hlavne s odvetraním. Určite je tam menší priestor medzi tým stredom batohu a chrbátom...
01.04.2016 - 11:32:41
00
Ak dobre odvetraný a väčší Deuter, tak Futura. Mám a veľká spokojnosť. Ale používam ho len na turistiku a skialp. Na bike je zbytočne veľký. Tam nosím buď Camelbak Mule (12 litrov) alebo keď beriem chrániče, tak Deuter Bike One (20 litrov).
Časom aj tak zistíš, že rôznych batohov nikdy nie je dosť. Ja mám asi 5 :D
01.04.2016 - 11:43:04
02
Po cca šiestich rokoch použivania na biku a turistike ,žiadne znamky opotrebovania. No a tie chrbtove opory služia na odvod potu. Mám 4 batohy ,ale viac či menej sa potim pod všetkymi.
01.04.2016 - 12:00:28
00
keyboard_arrow_up