cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
nechcel som nic pisat ale musim, spodnu peru ma "dogrcanu" ruzom a dost mi vadi ze v jej lavom oku sa skoro zlieva zornica s duhovkou. pritom tam je asi hlavny motiv jej pohlad
08.03.2016 - 14:11:45
00
viete mi poradit nejaky funkcny filter 52 a 49mm hoc aj z ciny? mam zatial len 52mm macro a polarizak, no chcel by som nieco pre vyskusanie aj na starsie skla, cize nie velka cena :)
16.03.2016 - 15:51:54
00
aliexpress.com, na zavity od cca 40mm do 82mm. na 88mm sa mi nepodarilo zohnat. Od UV, ND, CP, STAR... zavisi, co preferujes. Ceny su vzdy lepsie za sadu 3-4ks v jednom, okolo 7€. Odskusane
16.03.2016 - 16:31:48
00
len ci to ma potom taky efekt :D mam na canon eos m na setaku 18-55 cpl polarizer a nezda sa mi to nejako schopne, dost slabe, aj ked opticky tam nieco vivdiet, tak na fotke minimalne, macro je fajn, mam 10x je to sice az prilis, pretoze to ostri vo velmi malom rozsahu, ale efekt je dobry, ak mi vies poradit nieco konkretne na fotenie prirody, budem ti velmi vdacny, co sa tyka foto techniky som amater :)
16.03.2016 - 19:22:42
00
Polarizák treba vedieť používať, na fotenie prírody by sa ti hodili aj prechodové filtre prípadne ND filtre. Lacný filter bude vždy ten najmenej kvalitný optický prvok, čiže v niektorých podmienkach napr. protisvetlo ti môže celkovú kvalitu iba zhoršovať, na webe je toho veľa popísané treba čítať, zisti čo vlastne chceš a až potom kupuj :)
16.03.2016 - 20:16:12
00
Tak tak polarizák treba vedieť použiť.Záleží,čo je pre teba "nie veľká cena".Ja som spokojný s filtrami firmy Hoya,ale ak chceš niečo lacnejšie skús sa pozrieť v bazári napr. na http://www.ephoto.sk/bazar/. Ak máš dobrú zrkadlovku a objektív bolo by to škoda pokaziť s nekvalitným filtrom.
16.03.2016 - 20:27:24
00
tak iny vysledok podal polarizak hoya ako ten moj cinsky :D obzeral som bazary, no zatial nic poriadne, stretol som sa tiez s dobrou odozvou na filtre hama, ale s tymi nemam absolutne ziadnu skusenost, co sa tyka ceny, tak do 50€ maximalne, chcem to vyskusat na carl zeiss jena 50mm f2,8 objektiv ma krsnu kresbu, takze chcem vyskusat nejaky schopny filter, inac sa mi asi neoplati investovat vecsie peniaze, jedine ak by bol eos m lepsi ako si myslim :D
16.03.2016 - 21:18:52
00
Mne stačí aj mobil na fotenie. Samsung S5. Nepotrebujem nejaké extra foto stačí keď to nieje rozmazané
16.03.2016 - 21:23:19
00
si mi poradil teda :D ako na bezne fotky ktore vytlacis na klasicky format staci aj taka xperia x10 mini a su to pekne fotky, ja mam radsej nejaku tu optiku naviac, nieco cez tele, nieco cez sirokac, viac mpx je pre mna obraz na stenu ktory mozem aj podarovat, urcite to ma pre aj proti, ako vsetko :)
16.03.2016 - 21:29:16
00
50€ je dobrý rozpočet :) Niečo si snáď vyberieš a vedia aj dobre poradiť :y: http://shop.ephoto.sk/katalog/filtre.html
16.03.2016 - 21:37:09
00
minulý týždeň som doma našiel flexaret v krabici...(vyzeral byť plne funkčný) ale ukázalo sa že nejde stlačiť spúšť, a nesprávne otáča(miestami neotáča) koliesko s ukazovatelom počtu snímkov
takže som sa pustil dnes do rozoberania...a rozobral ho do súčiastky.. prečistil...zistil že pár vecí bolo zle uložených, jedna vec tam bola zbytočná(verím tomu že nejakú funkciu pôvodne určite mala.. ale nezistil som akú) bez tej súčiastky funguje úplne bez problémov..jediné čo spôsobovala bolo že nešla stlačiť vďaka nej spôšť(tj. problém číslo 1. vyriešený)

problém čislo dva bol vačší oriešok, najťažšie bolo zistiť prečo sa mi neotáča otáča len náhodne sem tam pri navýjaní) filmu ukazovatel záberov. Nakoniec bol problém v nedostatočnom trení filmu o otočnú tyčku ktorú film pri navýjaní roztáča a tá roztáča ozubené kolieska vedúce k ukazovatelu...

vyriešil som to viac ako jednoducho... zmotal som kus servítky do ruličky (nakoniec trebalo 2 ruličky) a prilepil ich do ohybu zadného krytu

kedže je to makká servítka ktorá sa poddá nemusím sa báť že by to tlačilo až moc...
hlásim že flexík je momentálne znovu kompletný a plne funkčný smile – emotikon

Prílohy:

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg 461.98 KiB thumb_up2thumb_down

22.03.2016 - 20:47:51
02
Tiež mám doma jeden (asi) funkčný z nejakých 40tych rokov min. storočia.. ale bojím sa to nejako oživiť - kúpiť film, skúsiť pár záberov a pod. Asi si mi dal impulz a nastal ten správny čas :)
22.03.2016 - 22:51:05
00
Martinelli napísal:
si mi poradil teda :D ako na bezne fotky ktore vytlacis na klasicky format staci aj taka xperia x10 mini a su to pekne fotky, ja mam radsej nejaku tu optiku naviac, nieco cez tele, nieco cez sirokac, viac mpx je pre mna obraz na stenu ktory mozem aj podarovat, urcite to ma pre aj proti, ako vsetko :)


Ja mám dva filtre od SRB Photographic. ND1000 a polarizačný. Síce sa jedná o "no name" značku, ale v mojom prípade veľká spokojnosť. Či si ale ochotný podstúpiť to riziko a ísť do neovereného, tak to je na každom zvlášť :)

http://srb-photographic.co.uk/
23.03.2016 - 00:54:07
00
Dublinboy napísal:
Tiež mám doma jeden (asi) funkčný z nejakých 40tych rokov min. storočia.. ale bojím sa to nejako oživiť - kúpiť film, skúsiť pár záberov a pod. Asi si mi dal impulz a nastal ten správny čas :)


mám totiž dovolenku týždeň...a zrovna toto bol deň keď som nemal na pláne nič.. tak som si povedal prečo to neskúsiť rozobrať :) a oplatilo sa :)
23.03.2016 - 20:21:46
01
Google Nik Collection je zdarma: https://www.google.com/nikcollection/
24.03.2016 - 21:29:17
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up