v nedeľu by som chcel ísť konečne na trochu dlhší výjazd do karpát, viete mi poradiť ktorým miestam medzi hmm kačínom a povedzme pezinskou sa mám určite vyhnúť lebo tam bude hrozne blata?
17.03.2016 - 11:00:12
00
lapaloma napísal:
v nedeľu by som chcel ísť konečne na trochu dlhší výjazd do karpát, viete mi poradiť ktorým miestam medzi hmm kačínom a povedzme pezinskou sa mám určite vyhnúť lebo tam bude hrozne blata?

Urcite hruby vyvoz na cervenej znacke a konske hlavy...

Inac vcera hore este snehu za bielym krizom v lese, aj hore na troch kamennych, tam bol sneh este aj na asfalte, takze dnes bude urcite este mokro...
17.03.2016 - 11:30:48
00
Uz rubu aj pri Surskom lese

Prílohy:

DSC_0204.JPG
DSC_0204.JPG 680.01 KiB thumb_up0thumb_down

17.03.2016 - 13:00:29
00
Hosť napísal:
no podla mna part 3 je uplne zbytocne hore-dole, na mapke je to logicky dobre, realita je bohuzial inde

plny suhlas, skoda premrhanej sance. neviem, ci napokon nemohli tahat part 3 po vrstevnici kvoli niecomu...neviem, ved spytam sa ich ked ich niekde stretnem.

na tych castiach je presne vidiet, ze kto sa podielal. napr. roman zemanek robil/daval know-how na tie skokove a tockove prvky dolu nad peknou cestou. tie su super. erik chudy zase riesil veci trochu vyssie co viem. to co robili "po svojom" je bohuzial take, ake to je. tocky nezmyselne a nahle do kopca, atd...

viem ze od klavesnice sa lahko kritizuje, ale kazdy kto ma ambicie lopatovat v lese, by si mal najprv pozriet a najazdit napr. trail BK alebo pajstun trail, alebo uplne najlepsie kalnica enduro trail.
17.03.2016 - 13:11:00
00
Tie tocky a skoky na part 1 su mozno super, ale len smerom dole. Mal to byt obojsmerny singel na celej dlzke od horarne az po 3 jamy a veru velmi obojsmerny a jazdivy nie je. Ale ako som uz pisal - horsi stav ako bol nie je, ved je o jeden chodnik lesom naviac. Len je otazna ta realna vyuzitelnost.
17.03.2016 - 13:22:05
00
hej, sak berem snahu a hodiny odrobene. za mna part 3 jazdit nebudem. nezmyselne stupaky a smerom nadol nezmyselne zatacky bez moznosti opretia a vyjazd zo zatacky do kopca...povodny polovnicky chodnicek by zmysel daval.
17.03.2016 - 13:33:43
02
ZLATAKsvk napísal:
co mam neoverene info, tak je to spolupraca Rafajdusa (Bikepark Koliba) a MLB. Trail bol dobudovany narychlo aby sa stihol termin.

hej, tu "VEC" robil duro pre ML. bohuzel sam a narychlo, tusim za 2 dni lebo termin a medved. tak to aj vypada. tam by to chcelo este par veci od gruntu premyslet. napr. ten takmer neslapatelny stupak, uz tu spomenute tavie hrby nezmyselne atd. zaciatok bude rozmoceny cely rok...osobne som to presiel v takejto forme prvy a posledny raz. s durom sme kamosi a ma na svedomi aj vydarenejsie traily, osobny nazor som mu uz komunikoval, ale toto sa nezadarilo :-)
17.03.2016 - 13:41:34
00
azet napísal:
plny suhlas, skoda premrhanej sance. neviem, ci napokon nemohli tahat part 3 po vrstevnici kvoli niecomu...neviem, ved spytam sa ich ked ich niekde stretnem.

na tych castiach je presne vidiet, ze kto sa podielal. napr. roman zemanek robil/daval know-how na tie skokove a tockove prvky dolu nad peknou cestou. tie su super. erik chudy zase riesil veci trochu vyssie co viem. to co robili "po svojom" je bohuzial take, ake to je. tocky nezmyselne a nahle do kopca, atd...

viem ze od klavesnice sa lahko kritizuje, ale kazdy kto ma ambicie lopatovat v lese, by si mal najprv pozriet a najazdit napr. trail BK alebo pajstun trail, alebo uplne najlepsie kalnica enduro trail.


BK a Pajstun su predsalen narocnejsie traily a toto malo byt len pokracovanie jednoducheho Krasnanskeho vyhladeneho trailu.
Tu tretiu cast som nesiel takze to neviem zhodnotit, ale ta druha mi pripadala taka nijaka - z obidvoch stran sa mi zdalo ze stale slapem dokopca a nikde sa nemozem ani trochu rozbehnut lebo za kazdou mierne klesajucou pasazou je zase 15 sekund slapania... onicom uplne....tak na ebajk :lol:
17.03.2016 - 13:45:35
00
otazka je, ci je to mozne este nejakym sposobm pretrasovat (aspon ciastocne) :)
nie vsetko sa podari na 1. krat, ani na 2. krat a mnohe veci potrebuju x iteraci, a aj majster tesar sa moze utnut :)

pri tom chodniku popod Panovu luku mi osobne prekazal ten koncept, myslim ze tam bolo mozne vybudovat pekny lesny singlacik, nieco myslienkovo ako Cerova draha, co by plynulo nadvazovalo na 3jamy, ale tam bol zrejme problem projektu, terminov atd :)
17.03.2016 - 13:59:29
00
to nemalo vyzniet, ze od dobreho trailu ocakavam nevyhnutne niekolko metrove dvojky. mal som na mysli ten flow. ten tym hore uvedenym pocinom chyba. zabavny pojazd moze byt na 5bojarskej, krasnanskom, cerofke...hentie veci vsak zabavne niesu. casom sa mozno vyjazdia ine stopy a nejake veci sa prerobia a bude to ok...
17.03.2016 - 14:01:17
01
Jezus napísal:
Tie tocky a skoky na part 1 su mozno super, ale len smerom dole. Mal to byt obojsmerny singel na celej dlzke od horarne az po 3 jamy a veru velmi obojsmerny a jazdivy nie je.



podla koncepcie MLB (a planov OZ PEDAL) to prave nema byt cele obojsmerne, len part 2 a 3. Part1 spodna cast po zvaznicu je obojsmerna, potom hore po zvaznici a dole po tockach


"Koncepcia rozvoja horskej cyklistiky na území Mestských lesov v Bratislave
Predĺženie krasňanského trialu - mapa č.9
V časti medzi Horárňou Krasňany a U Slivu bude trail OBOJSMERNÝ - je to časť spojnice krasňanského trailu s Cerovou dráhou. Na miestach, ktoré sú nevhodné na obojsmernú prevádzku z dôvodu bezpečnosti bude Singletrail zjednosmernený."


cely dokument aj mapa su tu
http://www.ba-lesy.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=451035&id=4311&p1=4331
17.03.2016 - 14:18:09
00
Ale ved ta formulacia je uplny nezmysel - ako moze byt obojsmerny, ked ma mat miesta, ktoru su jednosmerne. Cize inak povedane, NIE je obojsmerny. A tie nezmyselne skoky v casti 2 su akoze bezpecne pre obojsmernu premavku?
17.03.2016 - 14:23:45
01
LOOL, ked to citam .. nie som ja na Slovensku ? :^)
17.03.2016 - 14:31:20
00
vždy som to bral, že kašlať na single :) ale keďže na zvážnice ťa nepustia lesohospodárske aktivity tak ich naozaj treba :)
17.03.2016 - 14:45:57
00
No mozes po asfaltke, s tymi nebyva problem :)
17.03.2016 - 14:47:14
00
keyboard_arrow_up